Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Chrys_ #31 üzenetére

    Az 1080 ti nem elég 1440p-re részen akadtam meg igazán és arra reagáltam... átestem a ló túloldalára :K

    (#40) arn

    Ezt mindenki tudja magának tesztelni, hogy mennyit gyorsult-lasult a kártyája egy-egy driver cserénél.

    De itt egy videó a témával kapcsolatban:

    Nvidia Nerfing 10-Series With New Drivers?... Nope - videó

    A különböző verziójú driverek között nem ritka az eltérő érték egy mérés-teszt után.

    Redditen mindig csinálnak mérést a legutóbbi és a legújabb driver-al:

    Driver 417.71 FAQ/Discussion

    Korábban sem lassította szándékosan az Nvidia a régebbi kártyákat.
    Egyszerűbb volt annyit tenni, hogy hivatalosan már nem támogatják az X éve megjelent szériát.

    Csak vannak szériák amik felépítésükből adódóan rosszabbul öregednek az újabb grafikus motorok alatt. Lásd Nv 780 Ti vs AMD 290X .

    Ráadásul rengeteg embernél van-lesz még Pascal kártya (az eladott bányászkártyáknak is köszönhetően + a bányászokra támaszkodva felhalmozott raktárkészletek amit akkor még "szezonban" nem vittek el mert bedőltek a bányák), mivel az RTX széria túlárazott és ebből adódóan simán sejthető az, hogy nem fogy úgy mint pl az előző GTX 10-es széria.

    Avagy az emberek inkább kitartanak a Pascal-nál míg meg nem jön a következő generáció, ami már egy jobb alternatíva lehet mint az RTX 20-as széria.

    Itteni fórumtárssal arra jutottunk, hogy szintetikus tesztekben egyértelműen el tud lépni a 2080 az 1080 Ti-től, de játékokban azaz a valós gyakorlatban már más a helyzet.

    Mert míg a 2080-hoz képest az 1080 Ti kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt játékokban, addig a 2080 hol alatta hol felette van FPS értékekben az 1080 Ti esetén. De ez az ingadozás idővel megszűnhet ha a driverek is finomodnak az RTX 20-as széria esetén.

    Milyen mérést láttál ahol az 1080 Ti nem éri el néhol a 2070 szintjét sem?

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák