Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jarlax

    tag

    Olvasgatva a hozzászólásokat, bennem is felmerült az elektromos autóra váltás gondolata, főleg, hogy az az autó (CH-R) ami 4 éve 7,5 milla volt, most 12 misi. Viszont felmerül bennem a kérdés, hogy mi lesz akkor, ha a lakosság mondjuk 3/4-e villanyautó tulaj lesz, és este rácsatlakozunk a töltőre (márpedig ezeket naponta kell etetni, legalábbis amennyit én megyek). Milyen hálózat fogja ezt bírni, főleg ha nyári időszakban a klímák is beindulnak. Vagy pld. egy nagyobb társasházba (200 lakás, amilyenben én is lakom), hogyan fogják megoldani az egyidejűségi igényt? Őrületes számok jöttek ki, amikor volt egy közgyűlés erről, hogy kéne a társasházba egy csomó töltő, úgy, hogy közös töltőhely kialakítására nincs lehetőség, és ez kb 3 éve volt. Nincs az a hálózatfejlesztés, ami ezt az igényt ki tudja elégíteni. Most adtunk át egy családi házat, amiben 3 gyorstöltő is volt, 3*315A volt a betáp, egy családi házra (jó, ez nem átlagos családi ház, de akkor is...) Sok helyen bizonyos időszakokban már most is akadozik néha az áramszolgáltatás. Egy nagy városba szerintem ez elég komoly gondokat fog okozni a későbbiekben, főleg, hogy most a fűtést is sok helyen elektromosra cserélik.
    Vagy honnan lesz annyi Lithium, ami egyes elemzők szerint nagyon is véges készletekkel rendelkezik, és az aksi technológia évtizedek óta egy helyben topog (vagy csak minimális fejlődés van). Szóval a teljes lakosság elektromos autóra való átállása szerintem nem nagyon lehetséges, de meg lehet győzni :)

Új hozzászólás Aktív témák