Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #78693120

    törölt tag

    Nekem is egy ideig családban a karbantartó szerep jutott, de amikor egy olyan eszközt vettek, amiről megpróbáltam lebeszélni a vevőket, és megmondtam, hogy abban sosem fogok segíteni, azóta békén hagynak a többivel is.

    Egy időben egy volt munkatársam keresett meg többször is, hogy tegyem rendbe a gépét. Fontos, hogy vallásos és egyben MLM őrültről van szó, ehhez képest gyanús oldalakról származó toolbarok és hasonlók tömege volt mindig a gépén. A gép maga is a retro topikba illene leginkább. Minden alkalommal elment legalább egy fél napom és kaptam egy kávét, meg vizet közben.
    A legutolsó kérésnél megmondtam, hogy nem érek rá, jövő héten esetleg, de az sem biztos. (Közben újra lett munkahelyem, meg család is, szóval igazat mondtam.) A hangsúlyomon érezhette, hogy itt a vége és azóta keres vele. Egyszer láttam a 4-6-os villamoson, de vagy nem ismert föl, vagy nem akart fölismerni, én meg csak örültem ennek. :)

  • #78693120

    törölt tag

    Ez csak részben illik ide, de "az informatikus mindenhez ért" témához passzol. Kaptunk ajándékba egy kapszulás kévégépet, meg több doboz kapszulát. Nekünk nem kellett, így 2-3 hét után eldöntöttük, hogy eladjuk. Mivel nem vagyunk kereskedőtípusok, ezért inkább olcsón szoktunk eladni (meg középáron venni) és "szerencsére" a szomszéd meg is vette 15000-ért. Megjegyzem, csak a kapszulák legalább 5000-et értek és a gépet még ki sem bontottuk.
    Kb. 3 hét múlva szól, hogy ő nem tudta beállítani és még az "informatikus" unokaöccse sem. Mondom, ha hibás, akkor ott a gyári garancialevél, más esetben meg ott a használati utasítás.

    Más: nekem a legnagyobb problémát mindig a hulladék gépek okozták. Tudjátok, amikor mindenre van pénz (drága autó, új lakás, utazás és hasonlók), de pc-ből, mobiltelefonbó és bármi másból csak a legolcsóbbat veszik meg és nekem kéne abból működő eszközt csinálni. Mint már írtam, ezt igyekszem leépíteni, eddig sikeresen, de tényleg katasztrófa, hogy miket megvesznek emberek.

  • #78693120

    törölt tag

    válasz Dr.NX #1378 üzenetére

    Sokszor látom, hogy nézik (bámulják hoszú ideig) a magyarul feltett kérdést, vagy csak egy rövid információt egy alertben és megkérdezik, hogy mit kell csinálni.
    Nekem kb. 1-2 másodperc elolvasni, majd reagálni is rá, még ismeretlen programokban is, ha értelmes a kérdés.

    Amikor elmondom, hogy ugyanezt csinálom, amit te is írtál (gyak. gondolkozom), akkor jönnek ilyenekkel, hogy én ezt tanultam (igen, de azoknál egyszerűbb dolgokról van szó), meg ezzel foglalkozom, meg őt ez nem is érdekli, meg bonyolult,meg nem ért angolul (magyar a Windows nála), meg 1000 kifogás, csak gondolkozni ne kelljen. Pedig, ha használnák az eszüket, akkor lehet, hogy segítenem sem kéne.

    Más is észrevette, hogy akinek gondot okoz értelmezni egy kérdést/üzenetet, az inkább bezárja az ablakot, ahelyett, hogy megnyomná a megfelelő gombot?

Új hozzászólás Aktív témák