Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz #78693120 #478 üzenetére

    Fontos, hogy vallásos ... őrültről van szó, ehhez képest gyanús oldalakról származó toolbarok és hasonlók tömege volt mindig a gépén.

    Tudnék mesélni a vallásosokról, maradjunk annyiban, hogy legtöbbjük (és tényleg tisztelet a kivételnek), akikkel találkoztam, a leggerinctelenebb/legundorítobb szociopata féreg volt. Nem véletlenül szoktam azt mondani, hogy ez a vallás, már egyszer nyomorba döntötte egész Európát... :U

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Pötyi

    őstag

    válasz #78693120 #1435 üzenetére

    Erre a dologra kábé már húsz-huszonöt éve rájöttek a rendszergazdák. A felhasználót igazándiból nem érdeklik a hibaüzenetek, hiszen azokkal ő úgyse tud mit kezdeni. A felhasználót az érdekli, hogy a saját munkáját minél előbb meg tudja csinálni, be tudja fejezni. Egy felugró ablak csak akadályozza ebben. Elolvasni _már_ nincs kedvük, mert egyrészt nem értették a szakmai/technikai szöveget, másrészt úgyse volt joga bemenni a vezérlőpultba, hogy megoldja a porblémát. Akkor meg mit törődjön vele, minek olvassa el, egyáltalán minek vesztegesse rá az idejét? Ezért abba az irányba mentek a felhasználók, hogy a legegyszerűbb bezárni a felugró ablakot, mert ha leokézza, annál gyorsabban szabadul meg tőle. A gond csak az, hogy ezek után a világ végét jósoló hibaüzenet is felugorhatott, akkor se olvasta el. Aztán amikor már olyan komoly baj van, hogy nem megy a gép, akkor persze eszébe jut, hogy volt valami. Velem hetente többször megtörténik ez.
    Telefonálnak, hogy valamit kiírt a gép és most nem működik. Kérdezem, mit írt ki, mi volt a hibaüzi?
    Ja, azt nem tudja, nem olvasta, csak leokézta. Én nem tudom, hogy mit írhatott ki?
    Nem, bazdmeg, nem tudom. A windowsnak van vagy hatezer hibaüzenete és nincs olyan, hogy délelőtt fél tizes hibaüzi, ami délelőttönként szokott felugrani...

    Nevelés kérdése. Sulykolni szoktam, minél többször elmondom, hogy csináljon egy képernyő-képet és küldd el! Néhány fejben már rögzült, az is valami.

    QNX is cool!

  • IO.sys

    őstag

    válasz #78693120 #1435 üzenetére

    Sok emberből váltok ki megrökönyödést, mióta felhívom a figyelmüket, hogy azért van a gép, hogy kiírjon valamit. Némelyiken láttam, hogy talán életében először gondolkozik. Ha hibaüzenet, az a kiírások egy kitüntetett részhalmaza. Arra kell a leginkább figyelni, nem a leggyorsabban bezárni. Ugyanúgy értelmezendő, mint a nem hibaüzenet. Ha angol, akkor meg van bocsátva, hívj azonnal vagy fényképezd le. Ha magyar, akkor mondd el 2 szóban, hogy miről szól, mert levelet írni úgyis túl sznob vagy. Erre jött az, hogy felhív egy magyar hibaüzenettel, hogy felolvassa nekem. Jó!
    Fejléc: Hiba
    XY falied to start, critical error on 0x00c0233e ...

    És stb. Felolvasott egy 10 soros dumpot, mert a hiba szó magyar, nyilván a többi is akkor érthető kell legyen. És rájöttem, hogy a hibaüzenet fejlécre és törzsre tagolása bizony már diplomán felüli logikai feladat.

    [ Szerkesztve ]

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Új hozzászólás Aktív témák