Keresés

Hirdetés

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • A hajlíthatók kedvence lehet a Dimensity 7300X 5G

    ma Átcímkézés helyett csíkszélességet váltott a MediaTek, népszerű Motorolában debütálhat.

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #13400 üzenetére

    Topcat :
    Igazad van, rendelnem kellett volna abból egy párat... Aztán meg feletenni ide 100 ezerét (még úgyis megérnbé) törjüök le a VGA árakat címmel. Csak az aa baj, hogy amint elmenne, kerülne is vissza 1 milláért...

    Fatpingvin : Nem, rajta látszott, hogy mindezt komolyan is gondolja ...
    De ha troll akkor meg hagy erőlködjön mi meg nevetünk rajta :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Na, elmentem meglátogattam Tivadart.
    Épp kerti party volt nála, zenei, (közös) ismerősök, iszogatás, főtt valami finom a bográcsba. nem volt Tivadar tekintetén őszinte az öröm mikor meglátott, sőt szerintem azt gondolhatta "még csak ez hiányzott". Körbeköszöntem mindenkinek majd mondtam neki, hogy a businessünk miatt jöttem.
    Elmondtam neki, hogy visszavenném a gépet ha nem rontotta el a lapot, de így csak az maradt, hogy kifizeti az egészet. Mondta h erre most nem számolt,. de ha már itt vagyok ne menjek el üres kézzel, adott egy 5 ezrest. Majd magától hozzátette, a többit meg majd hozza.
    Mondtam neki, hogy epekedve várom. Panaszkodott még egy sort h a netját is kikapcsolták mert nem fizette be stb, de valahogy hirtelen nem tudtam annyira megsajnálni. 5 percen belül távoztam. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #13405 üzenetére

    Igen, kerti partyra azért futotta :)
    Meg egy csomó közös ismerősünk volt jelen, ahogy elnéztem nem akarta előttük reklámozni, hogy tartozik nekem. Inkább csendben adott egy 5-öst. Egy pohár borral és 5 perccel később távoztam is :) (más dolgom is volt, pedig ha nem, lehet megérte volna végig mulatni a partyt)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #13406 üzenetére

    Ő tipikusan ilyen arc

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pötyi #13412 üzenetére

    "Körbejártam volna a kertben és reklámoztam volna magam, hogy a házigazdának is én csináltam a gépét" inkább nem tettem volna, lévén ugye az ominózus gép nem is indul jelenleg.
    Ráadásul a potenciális vevőkör sem érte volna meg, mert az egyik ott ülő embernek csak házimozi rendszere van, mondván neki bonyolult a gép, a másiknak még az sem volt, mondván nem ért ő hozzá, meg minek az? illetve volt még a házigazda barátnője aki a "már megint erre a szarra költöd a pénzed mikor semmire se jó" mentalitás híve volt, szóval erősen kétlem, hogy ezzel túl nagy sikert arattam volna.

    Csak apró adalék, hogy Tivadarnak kikapcsolták a netjét is, mert 3+ hónapja nem fizette, mondjuk most úgysincs hozzá gépe szóval mindegy is, de azért volt TV meg két telefon kihozva részletre... és a többi helyszínen ülő ember is hasonló gazdaságpolitikát folytat, szóval nem is biztos, hogy bármit is akarnék nekik csinálni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #13414 üzenetére

    Elmesélem (megint) legalább itt is itt marad :
    2017 vagy 2018 karácsony első napja (dec 25) reggel előző naptól kajakómás fejjel, elégedetten kapcsolom be a gépet, hogy az év hátralévő részében nincs más dolgom mint kockulni, akkor kelek és fekszek, amikor akarok, van időm végre játszani... Amikor váratlanul megdöglött a monitorom! :( Nem volt egy vasam sem, világos volt hogy január 15 előtt aligha lesz pénzem ilyesmire, meg hogy 10 napig otthon fogok ülni és játszani sem tudok... :(
    Na ekkor felhívtam Tivadart , hogy hogy jártam, mire mondta, hogy maradjak, nemsoká érkezik. Negyed óra múlva (igen, dec 25én reggel 9 körül) autóval házhoz szállítva nekem egy akkori szemmel teljesen korrekt, sőt upgrade (ASUS VW195D) monitor, hogy ő ezt már amúgyis el akarta adni, mert fölöslegbe van neki. Közöltem vele, hogy mindez szuper, DE : nekem momentán nincs egy vasam sem, és januárban sem hiányzik a kiadás annyira. Ennek ellenére otthagyta nekem mégis, később aztán februárban rendeztem. További adalék, egy bő évvel később teljes áron visszavásárolta tőlem, mikor nagyobbra váltottam. Szóval azért voltak korrekt húzásai.
    Na, ez az a tette amit nem nagyon tudtam neki elfelejteni... eleddig.
    Tavaly a RAMmal úgy érzem megháláltam, most is jófej akartam lenni, de látom ez most nemegészen úgy sikerül, ahogy szerettem volna :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #13417 üzenetére

    Áh.. .az én barátnőm nekem sokkal jobban tetszik, ráadásul ő is, aligha értékelte volna az általam "zálogba hozott" "kolléganőt".

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Armagedown #13416 üzenetére

    Ugye? :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #13421 üzenetére

    Ejjj, de rohadtul ismerős!!! Nem annyira a Tivadar (ő is tudja szórni a pénzt csak neki új thaifonra nem telik, de még régire sem, vele a legnagyobb ja, hogy úgy szórja a pénzét, hogy alapvetően alacsony bevételű, kevesebb van neki mint nekem - több munkával - ), hanem van más ilyen ismerősöm. Több is. Örökké kárál, hogy nincs pénze, előlegért mászkál, hiteleket vesz fel, aztán azt hiszi, hogy ő a király. Jön a pofára esés fizukor, hogy miért csak ennyi?

    Barátnőmmel tavaly külföldi kiküldetésben voltunk, 16-an mentünk ki a cégtől. Mikor bejött asszem 2 hét után, hogy lehet kérni 50-300 eur közötti előleget, akkor 13 ember rögtön kért 300 eur-t. Csak mi meg még egy ember nem kértünk előleget. Aztán ment a sírás fizukor, hogy miért hosszabb a mi fizunk? Hát azért mert egyrészt nem rohantunk előlegért, másrészt mi hétvégén is bevállaltuk a túlórát, amikor ezek az ágyban másnaposan a másik oldalukra fordultak. Aztán köv hónapban megint rohant előlegért... de volt sörike, cigike, sürgősen új telefon, kinek éppen mi. Mi meg úgy voltunk vele, inkább itt túlórázzunk (kinti bérrel) és húzzuk meg magunkat, minthogy otthon kelljen.
    Na meg király módra zabálások, és mi kaptuk az ívet, hogy felvágottas vajas kenyeret viszünk enni, mikor ők rántotthús, töltött káposzta, gyros kombót esznek ugyanazon napon belül, meg pizza házhoz rendelés, aztán a maradék meg ki volt dobva, meg 20 eurós szalámicsomagok, 5kg-s (volt, hogy bontatlan!) mosószerek és egyebek voltak hátrahagyva hazainduláskor, mert hogy ezt nem viszi magával.
    Aztán ment a fájás már itthon, hogy milyen hamar kifogytak a pénzből. Nekem gép lett, meg új telefon már itthon, nekik meg semmi, de volt sör-cigi-rántotthús, szabadnap. Az egyik fiatal csajnak (igen, lánynak!) kellett a BMWre azonnal az új felni set, mert anélkül nem élet az élet, meg tán srácoknak se fog kelleni (pedig igen csak dekoratív volt autó nélkül is) sebaj, ha kint háromszor annyi a felni set, de lássák már, hogy ő megteheti! ÉS persze egész nap ment a kávé automata etetése is minden szünetben. (mondjuk ezúton örülök, hogy nem kávézok!)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #13422 üzenetére

    Igazából nem bántanám (nincs vele semmi bajom emberileg) plusz mindig mondja Tivadarnak, hogy nem kell ez neked, ne költsél rá, ki fogja kifizetni?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #13425 üzenetére

    Logisztika, raktár.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Diabolis #13426 üzenetére

    Amellett, hogy nem stimmel a matek, ez kb rendesen uzsorakamat. De főleg akkor durva, 20 ezret ad vissza fizukor. vagyis nem levonja, hanem odaadja a pénzt, akkor lesheti h kifizessék neki, ha meg netán levonja és utána még el is kéri, akkor meg megint durva nagyon.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Nekem nem szerencsés dolog tartozni, és az emberek helyébe már csak azért is kerülném, mert elég sok szerencsétlenség történik azokkal akik nekem tartoznak.

    Nos most konkrétan, tegnap elmentem Tivadarhoz, mivel csak nem akart jönni a második részlet. Bekötött kézzel nyitott ajtót és elmesélte, hogy előző nap sajnos munka közben baleset érte, (pont amikor az én 5 ezresemet szedte volna össze - hát persze), és emiatt sajnos most 1-2 hétig nem fog tudni dolgozni, szóval most úgy két hétig egy fillérre se számítsak, de inkább háromig, mert aztán ugye a kiesést is be kell hozni...

    Furcsa, hogy nem ő az egyetlen aki tartozik és még az ág is húzza, egy másik delikvens szintén kézsérüléssel van hetek óta táppénzen, és a pénzem meg a kanyarban sincs, (bár a söröskorsót tudja tartani minap láttam), egy harmadikat meg pont akkor rúgtak ki a munkahelyéről mikor megemlítettem neki, hogy 30 ezer kéne vissza, mert 1 hónapra kérte kölcsön és már három is eltelt.

    Persze én legyek megértő ezekkel az emberekkel, és örüljek amikor több hónapos késéssel, sok esetben sok részletben - természetesen - egy fillér kamat nélkül visszakapom/megkapom a pénzemet.
    Közben meg a 10400F ára 47 ezerről 72 ezerre nőtt... a VGA és a HDD árak meg mégjobban. és ha pont hardvert vennék?

    Nem is tudom miért nem a Dühöngő topicba írtam ezt. Jah, a Tivadar szál miatt.

    Apropó, Tivadarnak eladott gépet ma már nem 40-ért hanem 50-ért adnám, mert annak is nőtt az értéke, és ha nem nyírja ki az alaplapot, akkor már tuti elhoztam volna és eladom másnak 50-ért. Vagy 45-ért, még akkor is jól jártam.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #13460 üzenetére

    2021 márc 1-én rendelt TOSHIBA P300 4TB 3.5" 5400rpm 128MB SATA 3 Szürke HDWD240UZSVA nekem jött 25790 Ft, mostani ára 50690 Ft.
    Elképesztő mi folyik...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #13466 üzenetére

    Igen, tudom, lehet ebből a szögből is nézni (és valszeg ez a lényeg).
    De simán inkább fizetnék 30-40 ezret minthogy eltörjön a kezem (már csak a kieső pénz nagyobb veszteség lenne, nem beszélve még a fájdalomról) vagy kirúgjanak.
    Mindkettő olyan probléma, ami nekem financiálisan is jobban fájna mint ezek a pénzek, nem hogy az ezekkel járó dolgok. De persze nem mindenki gondolkodik úgy mint én ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #13469 üzenetére

    2020 két leghatalmasabb csapása, és valahogy egyik sem akar 2021-re se elmúlni :(
    Vajon mikor lesz cripto pénz elleni védőoltás? :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz dingdongkng #13482 üzenetére

    Előszöris ki tudja mikorra dől még be (ahogy elnéztem még 9-12 hónap igen csak kell neki) másrészt akkor pontosítok :
    tele leszünk filléres, ám de sz*rig lehajtott, és elavult videókártyákkal. (Addigra az NVidia a következő generációnál fog tartani)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #13493 üzenetére

    Nekem tetszik az ötlet :D ha csak 5-6 ilyen hirdetés elkezdene szembejönni már akkor gondolkodóba lehetne esni

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #13505 üzenetére

    Nos, ebben van valami, de ha sikerülne elhinteni a fejcsikbe, hogy nagyon nem szerencsés dolog nekem tartozni, az valami nagyszabású dolog kezdete lehetne. :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #13524 üzenetére

    Bundi haveromnak volt az szokása h cigizett a gép mellett (pfujj).
    Na, nyáron levette a gép oldalát és egy nagy álló ventilátort ráirányított a gépre, hogy ne fagyjon le. (Barton 3200+ volt amúgy). majd egyik nap mikor nála voltam, egy laza mozdulattal a púposra pakolt hamutálat letette a gép mellé, a gép és a ventilátor közé, a ventilátor pedig mindent is befújt a gépbe. Még egy hét múlva is lehetett csikket találni a gépházban, a sárga alaplap pedig beszürkült... Azt a gépet nem is tudta később eladni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #13539 üzenetére

    "krypto valutára, környezetszennyezésre, energiaválságra nincs szükségem." - na ezekre szerintem nagyon sokunknak nincs szüksége, mégis van :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #13546 üzenetére

    "PS: Valakinek nem kell egy Philips fekete-zöld monitor? :DDD C64-hez volt"
    csak ha adod hozzá a driver CD-t is :DD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #13557 üzenetére

    Bár eredetileg a monitor drájver cédéjére gondoltam, de olyan dzsukel ez az ajánlat te-show, hogy ha Tivadar kifizeti a tartozásának a dupláját, akkor elgondolkodok miután engedtél a negyedéből és a postát is te állod.

    Viccet félretéve Itt próbálkozz meg vele, jó eséllyel lehetséges, éppen , hogy találhatsz majd olyat akinek kellhet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Hát ... azon gondolkozom elnézőbbnek kellene lennem Tivadarral szemben ...
    Szegény olyan szegény, hogy a hosszú hétvége fáradalmait sikerült a Balatonon kipihenni. Hát legalább nem Dubajba vagy Balira ment.
    Legalább annyi esze lett volna, hogy nem pakolja ki a képeket facebookra ...

    Elhiszem én, hogy rohadtul fáj kifizetni egy olyan gépet amit elrontott és nem fog tudni használni, de úgy döntöttem, hogy ez a jövőben precedens értékű esemény lesz, arra az esetre ha bármit is hitelbe kérne tőlem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #13565 üzenetére

    Mi évekig jártunk le a 2000-es évek elején a Balatonra (2003, 2004, 2005, [2006, 2007... ) de azért mert cimbimnek nyaralója volt lent, diákjegy a vonaton, konzerv a táskában, ingyen a szállás. Ez így verhetetlen volt, 1 heteket tudtunk kihozni apró pénzekből, gyakran összetolta mindenki a pénzét középre és az alapján kalkuláltunk, hogy mi lesz a program.
    2010ben az akkori barátnőmmel tapasztalatam meg, hogy 4 nap balcsi bizony lehet (k*rva) drága is, mire a szállás és a kaja (ok, ebéd az étterem volt három napon) meg minden megvolt (egy kis buli este valamelyik szórakozó helyen stb), rendesen lefehéredtem, akkor egy havi fizum úgy repült el, mintha nem is lett volna. Úgy le voltam égve mire hazaértem (anyagilag), hogy még most is fáj...
    Tavaly barátnőmmel filóztunk, hogy hová kéne nyaralni menni? szeptemberre néztünk ajánlatokat, és még a Horvát országi Split (utiköltséggel és szállással) is olcsóbabn kijött mint Siófok, holott Split 650km-vel messzebbre van, tehát végsősoron 1300 plusz km-t kell beleszámolni az utazásba (amúgy Debrecenből indultunk volna). (Prizna meg csak 450km-vel lett volna több, mint Siófok, vagyis összesen 900-al, az lett volna a még olcsóbb verzió).

    Arra mi is eljutottunk, hogy a Balaton fullba (tehét h nincs ismerős akinél megszállhatnánk) nem érdemes bevállalni, pár órával több utazással kb költségazonosan van már Adriai tenger.
    Végül nem mentünk, mert erősen közeledett a következő COVID hullám, felelősségteljesen igyekeztünk dönteni, utólag átgondolva a kiadás sem hiányzott annyira, így lelőttük a nyaralás projectet nagy bánatomra :(
    Fogalmam sincs idén lesz-e valami, de nagyon tervezni sem merek, nem csak a vírus, inkább az anyagiak lesznek most a visszahúzók, ahogy most látom.

    Amit te írtál a repülős utak esetében meg még durvább, hiszen fapados járatokkal az utiköltség akár egy Budapest-Keszthely MÁV jegy árára csökkenthetőek, de egy Debrecen-Balatonakármi már főleg befogható vele. 2020 márc 15-re volt jegyem foglalva Debrecen-Ciprus viszonylatban (még 2020 elején mikor egy távoli kínai vírus volt a Covid) 3500ft-ért(!) Ennyiért Budapestre nem jutok fel teljes árú MÁV jeggyel.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #13571 üzenetére

    így van, sok éve kuva drága már, kb mióta elmúlt a SZOT/Céges üdülős időszak.
    Mint fentebb írtam nekünk is azért volt, mert haveréknak volt ott egy háza (ami sajnos el lett adva ami miatt 2008ban nem volt Balcsi, 2009-ben totál másképp jutottam le, 2010-ben meg a gatyám ráment, és megszűntettem az egészet. 2013-ban pedig úgy jutottam le oda, hogy dolgoztam a Balatonparton - ejj tudnék mesélni).
    De amúgy tényleg, és full heringparty van, 2013-ban pl lángost/hamburgert árultam a balatonparton. Reggel nyitásra, 5-6 ember 20 ezressel a kezében állt sorba (nekem meg volt otthagyva 13000ft váltó - köszi főnök!) egész nap alig volt nyugtom, és én is azt láttam, hogy tök mindegy hogy 550ft egy szál cső főtt kukorica, megveszi, mert van pénz lóvéra. Sír, hogy drága, de azért ott van, mert "nehogymárne" ... Aztán a tartozásokra meg sz*rik hónap számra, meg mindene is hitelből van.

    Sokan sírnak itt is, hogy jajj nincs pénz, aztán 4 millióért felújjítódik a ház (konkrét példa), az autó újabbra és nagyobbra cserélődik, csak fel kerülnek facebookra a Balatoni/Horvát országi nyaralós képek... Aztán mikor azt mondod neki egy gépösszerakásra és teljes telepítésre, amin egész délután dolgozol, hogy 5000ft, akkor halálra vált tekintettel néz rád, hogy ez amúgy rengeteg pénz, és mégis hogy gondolod, hogy te ennyit kész, mikor neki nincs is ennyi?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #13572 üzenetére

    Na, igazi mázlista. Egyébként ez a minden évben ugyanoda jársz és unalmas dolog tényleg real.
    Ugye míg haveréknak megvolt a nyaraló, addig nem volt mese, Balatonalmádi, de azért mert szuperolcsó. Nem válogattunk.
    Viszont itt jön képbe az üdülési jog nevű hülyeség (és az emberek a 2000-es évek végén veszegették) amikor milliókat tol bele abba, hogy 5-10-20 évig csakis ugyanoda járjon nyaralni, ráadásul az év ugyanazon pontján/napjain.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #13574 üzenetére

    Ez a szép kari is jól ki van találva. Van a fizetésednek egy része, amit csak egy bizonyos dolgokra tudsz költeni és eltenni sem tudsz.
    Mondjuk mi a kaját szoktuk megoldani belőle, meg régebben (még a nagy lezárások előtt) 1-1 bowling is futotta belőle. (mindent mi álltunk szép karira a haverok meg KPbe beleadtak részarányosan, így a szórakozás mellé lett egy részéből KP is).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #13577 üzenetére

    Ez hatalmas királyság. Vennem kéne a spanyol tengerparton egy házat! (csak azt nem tudom miből)
    (Amúgy gondolom a cégnek meg ez jó sok háznál éri meg csak)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #13591 üzenetére

    Erről a 2006-os Balatoni nyaralás jut eszembe : már nem volt meg a nyaraló, szóval az egyik csaj üres telkén valami főút/autópálya mellett sátoroztunk le. A közelben (1km) volt egy Tesco, odajártunk be mosdani, meg kaját venni, amit esténéként a tűz mellett megsütöttünk, és közben szólt telefonról a zene, meg fogyott a kannás bor és az olcsó magunk sütötte virsli. Aztán ugyebár 6-an voltunk két sátorra, kicsit sem volt kényelmes de a célnak megfelelt. Net az perszte egyikünknek sem volt tévedésből sem, de ott voltunk, együtt voltunk, ahogy mondtam is, akiknek írogatnék úgyis itt vannak velem. Aztán persze eljárultunk a Balaton mellé is, amikor csak tudtunk, olyankor a telken (bokrok között voltak a sátrak, a főútról nem látszott, de am egy nagyon rozoga drót kerítés volt csak amit szó szerint át lehetett lépni) el volt dugva minden, pl pólóba belebugyolálva felkötve a mobil telefonok az egyik fára (akkoriban úgysem volt kamerás telefonunk, úgyse volt pénz senki telóján, szal nem volt értelme vinni a strandra) és ilyenek. Hihetetlen mennyit nevettem abban a pár napban ...
    Elég jó buli volt és nagyon emlékezetes, mondjuk ma már nem vállalnám be ennyire nomádba, de azzal a társasággal simán bevállalnék ma is egyet kicsit jobb körülmények között. (kb kivitelezhetetlen lenne, mivel van aki évek óta a kontiensen sem tartozkódik, van aki megházasodott és gyerek stb. plusz a telek sincs már meg).

    Na, ezért nem fizetek ki előre nyaralást. MI Horvátországot direkt utószezonra szerveztük, és haverokkal, kocsival, egyedül a házat fizettük volna, azt se sokkal előre, de végül letettünk róla a vírus miatt (és milyen jól tettük egy hónap múlva elég komoly krach következett be az anyagi helyzetünkbe, szóval utólag örültem is, hogy nem mentünk. Persze ha mentünk volna akkor meg lehet úgy lettem volna vele, hogy jó h mentünk utána úgyse tudtunk volna).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #13599 üzenetére

    Ez nem is rossz ötlet, bár nekem most fent van a gépház oldala, szal max hátulra a tápventi mögé tudnék ilyesmit csinálni. Ennél a gépnél külön követelmény volt, hogy ent legyen a gépház oldala, ugyanis az előző gépem mocskosul tudott koszolódni, hogy a földön volt, és nem volt rajta a gépház oldala. Rendeszeresen lehetett benne találni, mogyorót, chipset, tenyérnyi porcicákat, meg a jó ég tudja mi mindent. Most nagyon zárt lett a ház, hangosabb is lett a gép, de remélem sokka kevésbé koszolódik majd.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #13611 üzenetére

    nem, nem is telón akartunk netezni. Csak arra értettem, hogy egyikünknek sem hiányzott a net. Neten ismertük meg egymást, kb olyasmi volt a buli, mintha most itt a topic teszem azt 6-7 legaktívabb arca elhatározná, hogy ismerjük meg egymást jobban mozgalom nevében, márpedig menjünk le Balatonra ilyen nomád körülmények közé . Aztán 1 hétig a fórumra és a topicokra sem tudunk ránézni, de nem is hiányzott, mert ott voltunk egymásnak korlátlan hozzászólásra, storyra, mókára.

    A telefontöltés (ami leginkább az órát és a zenét szolgáltatta más értelme nemigen volt, lévén senkinek nem volt rajta pénz egy ember kivételével, plusz se kamera, se értelmes net se semmi) az a Tesco mosdóban volt megoldva / a közeli kiskocsmába a legkisebb söröcske kikérésével, és pofátlanul a konnektor melletti asztalhoz való telepedéssel, ahol bedugásra került a telefon. Az egyik srác egyszer volt olyan pofás és közölte a pultossal, hogy szeretne egy elosztót, mert több telót is kéne töltenünk egyszerre... ÉS KAPOTT VAZZE!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #13612 üzenetére

    Persze, ez így remekül hangzik, ha az ember el is tud menni, akkor pláne.
    Sosem mernék X hónapra előre kifizetni valamit, mert az élet igazolta h meganyni esemény következhet be, ami miatt nem érdemes... (lásd Covid)

    Hát az ilyen nomád dolgokat ma már nem tudom, hogy hogyan lennék képes értékelni, és kibírni, lassan 6 éve, hogy utoljára szabadég alatt aludtam (Ciprus, tengerpart, mondjuk akkor sátor sem volt) de eltudom képzelni, hogy van olyan társaság akikkel egy minimál faház angol wc/zunyzónyi luxussal most is elbuliznék ám napokig ...
    2009-ben egy balatoni atomszocrál (konkrétan 1970 óta fel sem újjított) házikóban laktunk a partrtól 1km-re, (legalább csak közepesméretű hátast dobtam az árától) ahol a szomszéd fúrt, vésett és faragott a teljes egy hét alatt (komplett építkezés volt) 3-4an voltunk egy 2 ágyas szobában, én végig a földön aludtam, ráadásul zuhanyozni nem lehetett (fürödj a balatonba!) mert nem működött, és 3 nap után oylan náthás voltam h majd meghaltam ... Na az még kb beleférne. jah, az volt az a Balatoni nyaralásom, amire 9 ezer ft-al indultam el, és 12 ezer ft-al jöttem haza. Mai szemmel ambiciózus kör volt, de nekem nagyon bejött. Ráadásul állati buli volt az egész, és az sem érdekelt, hogy az utolsó két nap a 6-ból majd meghaltam oylan beteg voltam. Itthon ráértem kidögleni magamat, meg zuhanyozni meg ilyenek. És így is lett, anyám kcisit csodálkozott h hazaértem nagy zuhany és délután 4kor (augusztusban) elteszem magamat másnapra, de a másnap, harmadnap, negyednap plusz a nátha , plusz a kialvatlanság csodákra volt képes.

    (amúgy nicns valami nyaralós topic ahová átmehetnénk? Némi potenciált érzek még a témában, itt meg csak offolunk)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #13621 üzenetére

    Akkor valamit én csinálok jól, vagy nem tudom, nekem a 1GB havi mobilnet bőven elég. Mondjuk javarészt menetrendet vagy max facebookot nézek, de az sem jellemző, localból tolok zenét (128GB-ból lehet) és nézem a tájat.
    Buszos barmokról beszélhetnék, pl tegnap zenélő (nemkívánatos)elemek gajdoltak a buszon meg nyomatták a roma zenét... de ez csak egy példa, el nem hinnéd miket látok, tapasztalok. Local -> zene. Bár volt már olyan járat is h inkább nem mertem elővenni a telómat, nehogy valakinek megtetszedjen.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz F.E.K.. #13632 üzenetére

    Meg nem is az h ingyenes, de nagyon olcsó... emlékszem, hányszor keltem fel éjszaka, nyomtam be a Napstert (később DC-t) és reggel 5:50kor ugrottam ki az ágyból, hogy disconnect legyen mire 6 óra eljön. (aztán a 6:20-as busszal indulhattam suliba).
    Nekem extra nehezítés volt 2001-ben, hogy a modem és hangkártya nem tudott egyszerre meglenni a gépben (bármi akarta használni a hangot, kék halál akárhogy variáltam), ezért minden este netezés úgy indult, hogy gép leállít, hangkártya ki, modem be, gép indít, töltés indít. Hajnalban disconnect, suliból haza, gép szét, hangkari be, használtam délután. Este 10 fele fekvés, mert éjfél előtt fel kell kelni szerleni, hogy éjszaka menjen a net ...
    Volt olyan, hogy hajnalra akár 48MB cucc is lejött.

    Ma már fogalmam sincs, hogy a francba tudtam ezt csinálni...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Sati1984 #13645 üzenetére

    Barátnőm '89-es és ugyanúgy '99-ben lett PCje mint nekem, igaz neki netje csak 2006-ban, mikorra nekem már ADSL volt, amiben az tetszett a legjobban h nem kell parázni a perc díj miatt. Persze tök jó volt, hogy 56K (6KB/s) után előbb ISDN 64/128K (7/14KB/s) 512K (65KB/s) majd 1024K (130KB/s), de igazán az volt a nagy benne, hogy nappal is netezhettem és nem kellett számnolni a perceket.
    De amúgy 33K-s modemmel kedztem amiből hamar 56K lett, aztán ISDN, majd sok év várakozás után ADSL 2004 dec 28-án.
    De suliban legelőször 1997-ben neteztem, otthon pedig '99ben lett netem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz F.E.K.. #13656 üzenetére

    Annak idején ez kimaradt nekem, jobbadára papír alapú ettől-eddig voltam online írásokból próbáltam kisakkozni mennyi lesz majd az annyi. Persze kicsit valahogy mindig több volt :(
    Régen hasznos lett volna!

    48MB amit letöltöttem (egy program) volt a legtöbb. Ezt az emailes lekérést ezt nem igazán értem? hogy tudtál emailben weboldalt lekérni?
    Volt egy olyan trükk még, hogy elkezdted betölteni a weboldalt, disconnect, majd reconnect és akkor elvileg gyorsbaban jüött be.
    Meg később volt valami getright nevű progi letöltéshez.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Sati1984 #13659 üzenetére

    Köszi :)

    Emlékszem a gépház oldala hamar elkezdett nem felkerülni... Aztán egy idő után (úgy 2002 tavasza) már a gép sem volt házban csak egy alaplapos dobozon volt az alaplap és full fedetlenül úgy nment h minden dobozokra volt szétrakva, úgy már könnyű volt csereberélni nagyon. Aztán 2002 júniusban eladtam a gépet, és nem volt gépem 2002 aug közepéig. :( nehéz időszak volt. Utána jött az 1700-as Celeron,m aminek integrált hangkártyája volt, és simán vitte a momdemet, így már nem kellett szerelgetni :) Akkoriban szoktam rá arra, hogy öcsém éjfél után neteztett amíg bírta (akkoriban kezdte őt is érdekelni, de ketten voltunk egy gépre) majd én meg felkeltem reggel 4-5 fele és nyomtam 6-ig. majd a 6:20-assal go suliba.
    Amikor lett ISDN és elvilekben havi 40 óra ingyen, akkor annyiban változott a helyzet, hogy délután 4 körül fejenkéánt 30-30 percre felmentünk, amúgy ő éjfél után én meg hajnalban nyomtam.
    Akkoriban már kezdtem sokat fórumozni, emlékszem, hajnalban lekértem az engem érdeklő topicokat, lementettem a gépre. Délután elolvasgattam őket, válaszolgattam rájuk offline jegyzettömben. Majd délután mikor félórára felmentem mindegyikbe CTRL+C CTRL+V a megfelelő topicokba megfelelő válaszok. Aztán mentettem megint h meglegyenek az új postok, válaszolgattam rájuk offline, és hajnalban mentek fel a(z új) válaszok, miközben töltöttem le valami zenét.
    2003 szeptemberétől javult a helyzet, amikor egyetemen volt relative sok net hozzáférésem, akkor délelőtt voltam fent nagyon sokat (míg a suliba voltam), majd estefelé mentettem egyet, pár új választ megírtam, másnap suliból ment fel :) (floppyn majd pendriveon TXTbe jöttek velem a válaszok)

    2004 dec 28-ra aztán lett ADSL, és onnantól már beállt gyakorlatilag a mai (t)rend.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz F.E.K.. #13665 üzenetére

    Na most Optimus vagy Maximus? Mindketten magasrangú autobotok voltak, de két külön karakter. :DD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz qnadam #13669 üzenetére

    Nem tudom, ilyesmivel nem találkoztam. Nekem az alaplapomnak nem tetszett valami, mert akármelyik slotba raktam a hangkártyát meg a modemet nem tudták elviselni egymást (az IRQval is játszottam pedig).

    Nekem akkoriban a több százas ping sem számított volna (fórumozni kellett meg mp3-akat leszedni) csak időben lett volna korlátlan ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz tserrof77 #13671 üzenetére

    30 (+) évet ??? Nekem még 17 évvel ezelőtt ilyenkor is modemes netem volt... :(
    Tök irigyeltem a városban lakó haverokat, hogy azon ragelnek h megigénylik az ADSL-t és 2-3 hét múlva vitték csak, micsoda dolog ez??? Én meg évekig kértem úgy, hogy azt sem tudták megmondani, hogy mikor fogják tudni hozni, csak annyit, hogy nincs kiépítve, így jó soká várjak rá. Volt olyan haver aki hülyének nézett h csak fel kell hívni őket és 2-3 hét és hozzá. Felhívattam vele a Telekomot, hagy hallja csak ő maga is ... :D

    Amúgy ez a nénik soronként töltődnek be feeling abszolút megvolt. Náci haveromnál "internet vodkázó" működött, amit úgy kellett elképzelni, hogy jellemzően péntek/szombat délutánonként átmentem hozzá, kezdetekben floppykkal később 20GB-os HDD a mobilrackben (hatalmas menőség volt az akkoriban) és akkor mikor megérkeztem addigra már az 5-6 négyzetméteres, retkes, büdös szobában a cigifüstnek a biciklit neki lehetett támasztani, máris töltődött a hetek óta el nem mosott pohárba az olcsó vodka, szerencsés esetben volt hozzá valami olcsó szörp, de legtöbbször inkább semmi, és akkor a képernyőre tapadva néztük, ahogy egyszerre 20(!) explorer ablakban soronként töltődnek be a "nénik", de mivel egyszerre jöttek általában az este végére ért le mind :D közben dumáltunk, játékokat, zenéket cserélgettünk. Feeling volt rendesen, de ma már nem csinálnám.

    A másik nagy dolog, a chates ismerkedés volt (barátnőm is mesélte, hogy ennek nála is nagy hagyománya volt anno), felmentünk a chatre, és csak reménykedtünk, hogy akivel dumálunk csaj, és jó csaj. Szerencsére elég hamar rájöttem, az írásképből, hogy ki az aki tényleg lány és ki az aki csak szórakozik.
    na szóval ezután jött az, hogy a nőnemű egyénről felderítettük kb hol lakik (rendszerint legalább 1-200km-re laktak, és naná, hogy azokkal volt el legjobban az ember :( ) aztán taktikus kérdésekkel igyekeztünk a családi állapotra, korra, hobbira, méretekre rájönni, telefonszámot szerezni, stb. Persze ezek mind több alkalmas beszélgetésekre elhúzódó dolgok voltak, volt akivel egyszer beszéltünk, volt akivel rendszeresen. Volt aki arra is rávehető volt, hogy emailben legalább arcképet küldjön (ekkor jöttem rá as "trükkös befotózás" jelenségére, de erről majd lentebb)
    Aztán, ha megvolt az összhang és nem volt túl nagy a táv (nekem maximum Debrecen-Budapest vonal játszott, ill Debercen 50km-es körzete) akkor mehetett a találkozó.
    A találkozó szinte mindig csalódás volt, csak hol pozitív, hol negatív.
    Az egyik dolog, amivel szembesültem az a "trükkös befotózás" volt, amikor a lány bátran küldött magáról képet (de mindig csak egyet nagyon max kettőt és mindkettő ugyanabból a szögből volt, vagy félhomályban, félarcot kitakaró napszemüveg csak arcképnél, vagy épp több éves "egyszer jól sikerült" képet stb.) aztán amikor találkozóra került a sor, akkor megjelent egy fényképre csak nyomokban emlékeztető külsejű lány, és ebben a kategóriában valahogy sosem volt őszinte a mosolyom.

    Rengeteg találkozóm volt egyébként chatről (később fórumokról) akár egy külön topicot is megtudnék tölteni chates/fórumos kalandjaimmal, de most csak hármat emelnék ki : (időrendi sorrend, de nem függ össze egyik se a másikkal)

    Niki és Zsuzsi : Akkoriban haverommal és padtársammal vadásztunk a nőkre chaten, hamar kiderült, hogy találtam egy ígéreteset, akinek a barátnőjét meg haverom találta meg, el is kezdtünk beszélgetni a csajokkal, kb 1 hét után megvolt az összhang, ráadásul kiderült mindketten Debreceniek. Én Nikivel beszélgettem nagyon sokat, haver Zsuzsival, végül összehoztunk egy négyes randit.
    A lányok meg is jöttek, Niki nekem csalódás volt, másmilyennek képzeltem, nem volt csúnya, de amolyan szódával elmegy kategória volt, a barátnője Zsuzsi viszont azonnal megfogott. Rövid haditanács után haverral kiderült, hogy ő pont fordítva van vele, és kiszemeltet kellene cserélnünk. Sajnos a csajok másképp gondolták, abszolút nem voltak vevők a cserére, volt még pár tali, aztán teljesen zátonyra futott az egész

    Eszter : 60km-re lakott, épp a kívánt körön kívül viszont az általa küldött két régebbi képe alapján nem tűnt rossznak (olyan kiemelkedően jónak sem) így hát karácsony előtt két nappal összehoztam vele egy talit. A legnagyobb meglepetésem az volt, hogy egy sokkal jobb csaj jött el a találkozókra mint amit a képek alapján vártam! Ő volt, de élőben sokkal jobban nézett ki! Nagy sétálgatás volt a városában, beszélgetés, de közben kicsit rá is stresszeltem, sokkal jobban megtetszett a kelleténél. Végül úgy váltam el tőle h ebből akármi is lehet, sajnos téliszünetben nem volt netem nem tudtam ráírni, január elején volt még kis dumálás, de erősen érdektelennek tűnt, így egy idő után nem erőltettem.

    Helena : ő mai szemmel már inkább vicces story. Valahogy elkezdtem vele dumálni, aztán kiderült, hogy Debreceni, szóval adta magát a tali, amit egy péntekre beszéltünk meg, olyan 6 körül azzal h fél 8ig érek rá. Előtte kiderült h egyik haverom Peti ismeri személyesen a csajt, így megkérdeztem tőle, hogy na és milyen jó? Azt mondja szép hosszú szőke haja van, meg jó fej stb. Megnyugodtam. Nem kellett volna. Küldött magáról a csaj egy taktikus képet, azt meglátva megnyugodtam, én is küldtem magamról képet (nem kellett volna). Na eljött a tali ideje, előbb szúrtam ki a csajt. Hát egy 120kg-os harci bálnát képzeljetek el, menekülőre akartam fogni a dolgot, de sajnos kiszúrt, úgyhogy nem volt mese maradni kellett. De mindemellett a folyamatosan locsogó hülyén vihogót képzeljetek el, annyira hogy végül 45 perc után egy haverom hívott fel és ő mentett ki, mert láttam h a 1,5 órát sem fogom átvészelni vele. Később kiderült h Peti haverom azért mondta, hogy jó csaj, mert nála a jó csaj 100kg-nál kezdődik, mert akkor van mit fogni rajta ...

    Szóval a chatnek és a netes ismerkedésnek is megvolt a maga varázsa, alaposan elkallódtam az eredeti témafonaltól, de ha van ennek topicja még tudok pár storyt mesélni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Top cat #13680 üzenetére

    Jó öreg mobilrack...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #13690 üzenetére

    nem tudom, hogy a modemem volt-e a szívás, az persze egy idő után igen, hogy belső volt. DE : azért lett ez így mert anno mikor vettem az első gépet úgy voltam vele, elfér a gépházban, miért ne? És nem mellesleg semmi bajom nem volt vele.
    A harmadik alaplapomban jött ez, hogy valahogy összeakadt a hangkártyával. Akkoriban ajánlottak külső modemet a probléma megoldására, de olyyan 15-20K környékén volt egy külső modem, nekem meg ha lett volna ennyi, akkor tuti, hoy nagyobb winyó, több RAM, jobb alaplap, jobb proci, jobb VGA akármi ilyesmi szerepelt volna inkább a listán...
    Miután sehogy sem volt megoldás a PCI matekra, maradt a szerelgetés. A rákövetkező gép meg mint írtam simán megoldotta, nem kellett szerelgetni :) mai ésszel azt mondanám, hogy ott bőven az alaplap volt a ludas, ráadásul sok más problémában is az volt...

    Azért 5-6HDD egy gépbe eléggé beteg :D meg két író... gondolom valami céleszköz volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #13691 üzenetére

    2009-ben vagy 10-ben történt nem tudom pontosan, egyik este sétálgattam a Balatonparton, és már semmi bolt nem volt nyitva én meg nagyon éhes voltam. Beültem hát egy közeli random vendéglőbe (ma is emlékszem a nevére, de nem fontos) jött a pincér étlappal, amin árak nem voltak. Kértem omlettet 2 tojásból(!) gondoltam csak nem lesz drága. Meg is jött 10 perc múlva a kaja, iszonyat pici adag volt, kb 5 olyat megtudtam volna enni (nálam a rántotta/omlett amúgyis 10 tojásnál kezdődik), semmit nem ittam hozzá meg semmi, csak a 2 tojásos omlett... és jött a számla : 900ft. Hát kicsit meglepődtem, mert még ha 100ftnak veszek egy tojást (akkoriban 30ft volt pedig) akkor is igen durva haszon volt ezen ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #13702 üzenetére

    Nekem is sok winyóm van, de a gépbe általában kettő van max egyszerre.
    Jó csináltam én is 4 HDD-s konfigot itthon de a felé azért nem mentem

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz tserrof77 #13703 üzenetére

    AZAZ! Rockwell modemem volt!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #13704 üzenetére

    Egy haver melózott egy kávézóban Debrecenben (nem írok nevet szándékosan). Pár éve 700ft volt ott egy kávé, ők pedig kőkemény bruttó 70 ezer(!) ft-os fizetést kaptak mint pincérek, ami még a minimálbért sem érte el. A jattot persze be kellett szolgáltatni. Haver azt mondta, hogy ő nem kéri a fizetését ha megtarthatja a jattot. Nem tetszett a főnöknek, különváltak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MasterMark #13708 üzenetére

    Természetesen van, de azért elég meredeknek találtam.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #13711 üzenetére

    Zánkán tapasztaltam ezt,, mikor ott laktam. ha nem mentem fel a hegytetjén lévő rohadt messze lévő boltba (az sem volt totál olcsó azért, cserébe nagyon rohadt messze volt), akkor azt tapasztaltam hogy 2013-ban egy kg kenyér 400ft, meg az a 1,5 literes ásványvíz ami Debrecenben 95ft volt, ott 300ft... és kb mindennek így el volt szállva az ára.

    Gyrosos : 2019-ben a kelenföldi pályaudvarnál találtam egy Gyrosost, 500ft-ot gyros pitában + ajándék kóla. Kettőt vettem, de olyan finom volt, hogy bántam, hogy nem többet. Alig hittem el, mert itt Debrecenben egy ugyanolyan gyros pita 799ft volt. Kóla nélkül.

    Bregenz : LOL tavaly két hónapot voltam Bregenzben, és igen, karácsonyi időben is. Előszöris gyönyörű város, imádom, legszívesebben vissza se jöttem volna onnan! Másrészt sokkal élhetőbb mint Debrecen. És most nem csak a tájakra, és a csodás utcákra gondolok, hanem úgy kb minden szempontból. A forralt bor 3 eur volt, 1 évvel korábban Debrecenben a karácsonyi vásáron 1000ft ugyanannyi forralt bor.

    De Weiler Simmerberg (Németország) ugyanez, csak ha lehet még jobban : bementünk a boltba, és néztük, hogy ft-ba átszámolva kevesebbe kerülnek az élelmiszerek (joghurt, felvágottak, sajtok, gyümölcsök, gyümölcslevek, tea, kenyér) olyan 10-20%al voltak olcsóbbak a dolgok mint Debercenben. Mindehhez képest az ottaniak kb 3× annyit kerestek mint én Debrecenben, miközben még olcsóbban is vásároltak. A zacskós leves... na az drágább volt, kb 1,5× annyiba került mint itthon. Arányaiba nézve még ígyis olcsóbb volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #13720 üzenetére

    "azért van az asztali gép, hogy megtömjük minden jóval" - na ez igaz. :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák