Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diabolis

    tag

    válasz IO.sys #962 üzenetére

    Megpróbálom elbitorolni tőled a címeres címeredet :D
    Múlt héten, hosszas könyörgés után kaptunk pár "új" gépet. De kétszer annyit, mint amennyit kértünk, törölgettük is a szemünket a meghatottság okozta könnycseppek okán. Amíg el nem mentünk értük, ott kínomban felröhögtem, hogy ja, tavaly ilyeneket adtunk le... (pontos konfigot nem szeretnék írni).
    Elhoztuk a 10 gépet, na, formatcéperesperqú, aztán mehet rá a win10, stb, stb, stb.
    Irodánk szűkössége miatt egyszerre egy gép lehet a "szervizasztalon" , no problem, lassabban de megoldjuk. Telepítés USB-ről, mert így kell, oké. Telepítés csak offline, két hálózati leállásunk van, de az is már 4 felé osztva, szervizre nem maradt.
    Feldobom a 10 gépet, amit lehet feldobok off, majd frissítgetek a usernél gépcsere után. Nem is volt ott semmi gond, amíg az első gépet tartományba nem léptettem, és toltam volna fel a víruskergetőt, UAC jelez, user-passw beír. Nincs jogosultságom... Mifasz???? Userből kilép, saját userrel be (admin jogkör), telepít, nincs jogosultságom. Kilép, kollégáéval belép, ugyanaz. Kilép, local adminként belép, szintén zenész. Oké, szar a hálókártya, vagy valami hasonló, gépcsere. Aha, ugyanaz. Kollégának sikít "gyeremá'lemerszétbaszomeztaszart-ilyenhüJenemlehetek-hozzá'pálinkát". Kolléga lejön, átnézi ugyanazokat amiket én (IP,ping,driver,gépoldalamegütöget), ugyanaz.
    NA, húzzuk újra a winfost, más nincs. Feltelepítek mindent, tartományba léptetés után megint kezdjük elölről, megint nem jó.
    Friss winfos letép a hálózatról, új USB készítése. Aha.... Na ott jött a :W :W :W :W :W
    Két piros pendrive volt nálam. Persze, hogy nem a cégesről telepítettem, hanem az enyémről, amin az asszony száz éves ronggyá csupaszított windowsa van az ezer éves laptopjára :D :D És ez csak akkor tűnt fel, amikor a Rufus kiírta, hogy a "XXX_WINX64 nevű eszközről"... milyen név??? Óh, hogy b+ :D :D
    Ma húzom újra a gépeket egyesével, közben csinálom az éves eszközleltárt is :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák