Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IO.sys

    őstag

    Na üdv urak, a mai történet címeres hülyéje én vagyok.

    Jelentős feladatnövekedés miatt fejlesztettünk. Lett Mikrotik router, DNS, VM-ek, L3 switchek, ahogy komolyabb helyeken szokták csinálni ezt.
    Router csere. A konfigot a kivitelező csinálja, nekem nincs még hozzáférésem. Fizikailag ott vagyok, ő a mátrixból követi az eseményeket.
    Szellemileg nem voltam ott, hogy szóljak, ne változtassuk meg a default GW címét.
    Régi router kihúz, de csak a WAN-t, a LAN-t szellemi fogyatékom birtokában bent hagytam.
    1 óra szenvedés után jött rá, hogy még tudja pingelni a régit. Ekkor már az új egész kereken be volt állítva a DNS-sel együtt, ő siet, én is, legyen kész, marad az új átjáró cím.

    Még aznap átállítottam minden szervert az új GW-re. Amihez nem fértem hozzá fizikailag vagy szívós volt elsőre, hagytam mára.
    Reggel azzal a céllal megyek be, hogy ezekkel foglalkozok. Mozgok az épületek közt, egyszer csak szólnak az ügyfélszolgálatról, hogy ugyan nincs adatbázis! Itt már éreztem, hogy gond van, mert már 1 órája dolgoztak hiba nélkül. Novell szerver, örökölt infrastruktúra, szerződés van rá, hogy menjen. Gondoltam no problem, itt az idő, hogy beállítsam az új GW-t és mehetek reszelni a többit.
    Mire odaérek, az elérés jó. Nyomogatom, jön a telefon, hogy nem jó megint. Itt, aki ért hozzá, már rájön a hibára, nem én voltam az az ember. Sejtettem, de nem lehettem biztos, amíg nem állítom be normálisan a szervert. Később jöttek a hírek folyamatosan a ciklikusan ismétlődő leszakadásokról.

    Novell szerver. Rágoglézok, hogyan állítunk átjárót. INETCFG ok, azzal fogad, hogy betöltöm e a LAN drivert és a konfigot. Nem tudom, úgyhogy mindenképp! Ez volt az a pont, amikor egy enterrel úgy vágtam taknyon az egész Novellt, hogy délben haza kellett küldeni az egész gazdálkodási osztályt, mert nem volt min dolgozniuk. :D
    Ment a hibakeresés, minden megoldás 10 perccel később leszakadást szült. A konfig exportot a backup szerverről floppyn vittem át, hátha úgy természetközelibb számára valami. 3 és fél óra masszív gyurmázás után valamiért néztem egy IP scan-t, akkor látom, hogy a Novell szerver IP címén rossz karmájú user gépe ül! Valamiért azt adta neki a DHCP szerver. Szóval egész nap pofozták le egymást a hálózatról.
    DHCP ide vagy oda, /release-/renew és stb után se tudtam leszedni onnan, maradt a fix.

    Végül is így történt, hogy munkaidő végén álltam neki a mai munkámnak, mert ugye a shownak mennie kell. :N

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Új hozzászólás Aktív témák