Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forgonati

    őstag

    Tetszik a cucc, a Garminnal nekem csak jó tapasztalatom van.

    Pár hónapja akartam magamnak beszerezni egy navit, kiváltandó a telefonomat. Mivel egy barátom öreg Nüvi 200-asát sokat használtam régebben, eleve Garmint kerestem, mert az a navi tetszett nekem. Jó térképek, minőségi felépítés, és semmi túlbonyolítás. Alapfunkciós cucc volt, de amire való, azt tökéletesen csinálta. Gondoltom hát szétnézek a Garminok közt. Sajna elég drágák (akkor még ez a 30-40-50 széria) és hát 100 eur lett volna a legolcsóbb Garmin 1200.

    Gondoltam szétnézek más navik közt is, hát átolvastam a "milyen navit vegyek" topik uccsó pár 100 hozzászólását. 15-20 ezer forintos kínai noname cuccokról ment a szó, meg hogy hogy lehet rájuk hekkelni ilyen-olyan térképet, meg alapszoftvert, firmwaret, meg hogy lehet összefűzni 2-3 féle térképből kivágott, torrentről letöltött országokat, stb. Hamar feladtam a dolgot, nekem erre nincs időm se, türelmem se.

    A vége az lett hogy 50€-ért vettem egy régebbi, de újszerű Nüvi 360-at, ami zenelejátszó, bluetooth kihangosítós, TMC-re felkészített, satöbbi. És a hozzáadott tartozékok száma sem kicsi. Fasza bőrtok, autós és 230V töltő, usb kábel, és nagyszerű, usb csatlakozós tartó, ami remek. Hiába, anno nagyon drága cucc volt... És úgy működik, ahogy én azt elvárom. Egyszerűen, precízen, sosem tévesztett címet, mióta megvan. Hollandián és Németországon keresztül használom naponta. É az akkuja is jól bírja, a kora ellenére.

    Örömmel látom hogy kezdenek viszonylag olcsón is navit gyártani, ha akkor már beszerezhető lett volna ez, lehet hogy ezt veszem. Bár a Nüvi 360 USB csatlakozóval egybeépített tartóját pl. nem adnám semmiért :)

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

Új hozzászólás Aktív témák