Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strezi

    őstag

    Hosszú volt a folyamat, és még hátra van az igazi próba, próbák a következő telek során ;)
    De, az elosztott rendszerek a legjobbak a hibatűrés miatt, evvel lehet tervezni. Jó irányba indultál szerintem :R

    Én is voltam ezen a válaszúton kazánnal, hőszipkával klímával. Kicsit radikálisabb irányba mentem el, az akkor épülő első magyar passzívházakat másolva. Gázt, vizes rendszereket kidobtam(idősebb ház volt, gravitációs rendszerrel), kapott a 25cm grafit szigetelést homlokzaton és lábazaton, 40+cmt a padlás és tizen pár centit a padló. Három rétegű üvegezett nyílászárók és házi kiépített hővisszanyerős szellőző tette teljessé a passzív(hehe) energetikát.

    Ezek után egy darab fűtésre kihegyezett klíma került a központi helyiségbe, ami hozva a gyári SCOP számot szinte vicces, 1500kWh fogyasztással fűtötte végig a szezont (24fok konstans). A fürdőkbe, illetve nyílászárók elé elektromos fűtőszőnyegek kerültek.

    Kezdeti kavarás után minden nappali tarifára került a házban (addig volt H és B is), majd elkészült a napelemrendszerem (6kWp) az előző évek mért fogyasztására méretezve.
    Ezekután három évig sikerült pöccre nullás fogyasztásokat hoznom, különösebb erőfeszítés nélkül.

    Röviden, nekem megérte a jobb szigetelés a drágább gépészet helyett, komfortba sem érzem kompromisszumnak. Az pedig, hogy kvázi nincs energiarezsi a napelemmel, igen jó érzés. Még pénzügyileg a nettó megtérülés(hozam) sem rosz a felújításnak erre a részére. Ha mindezt ingyenhitelre tudtam volna csinálni, akkor az infláció miatt persze jobbak lehettek volna a számok, de a plusz kültségek, utánajárás szakemberek (saját munka helyett) azért sokat elvitt volna belőle.

    Azóta hetedik éve megy minden gond nélkül, klímát magam tisztítom. Idővel nőtt a fogyasztás, gyerekek(3), medence, e-autó, és bővítettem 7.5kWp-re.

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák