Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz juve600 #158 üzenetére

    Persze, hogy lesz különbség 20 vs 25 fok között. Nem is kevés.
    A hozzáértők szerint alapvetően a szinten tartás energiatakarékosabb a be/kikapcsolgatásnál. Pl ha elutazol hétvégére, akkor nem feltétlenül éri meg kikapcsolni a bojlert. Itt jön képbe, hogy mennyi az üzemidő/üzemen kívül hányados.

    Szerintem munkaidőben az európai ember komfortérzetének leginkább megfelelő 22-23, munkaidőn túl -temperáló fűtés jelleggel- 16-17 fokot állítsd be.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • b.

    félisten

    válasz juve600 #160 üzenetére

    igen de a COP értékell vigyázz azért ,mert előszeretettel adják meg +7 fokon ezt az értéket míg alatta azért drasztikusan romlani kezd. Plusz ha inverteres klíma akkor ha elérte a megfelelő hőfokot akkor leszabályoz vagy akár le is kapcsol.
    Érdemes megnézni mennyire tud leszabályozni a klíma ez típus függő. Egyes klímák 500 W alá nem tudnak menni 5,3 kW teljesítményben, ami azt jelenti ha nem kapcsol le a klíma akkor zárástól nyitásig megehet neked 5-6 kW áramot is a semmiért, míg pl egy 19 fokos levegőt kb 2 kW energia befektetésével felfűt 23-24 fokra ha éjjelre kikapcsolod és reggel elindítod.
    A kérdésednél érdemes megnézned mennyire hűl ki a reggel nyitásig az üzlethelyiség mondjuk a mostani hidegek alatt .
    ha 25 fokról 15 fok alá képes hűlni( ha erre akarod állítani a klímát ,nálam amúgy 18 fok alatt nem enged beállítani hőfokot fűtésre) akkor az elég rossz hőszigetelés
    Én itthon éjjelre a alsó szinten kikapcsolom, kb 22. óra körül és reggel 6 körül indítjuk újra őket. Így 24 fokról 20-fokra ra hűl ki a lakás. Tegnap elött - 3 volt akkor 19 fokig hűlt vissza ami igazából csak egy hűvös levegőt jelentett és 7-8 perc alatt 21 fokon majd 40 perc alatt alatt ismét 24 fokon volt a nappali.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz juve600 #162 üzenetére

    elméletileg írja neked az ad vesz mérőd ezt . 1.8 menüpont az EON tól vételezett a 2.8 az EON fele vissza táplált. A kettő közti különbözet ami megadja neked. De gondolom ebbe nem csak a Klíma van benne hanem egyéb fogyasztók is.
    helyedben belerakatnék egy wifi modult az elméletileg kellene hogy írja a fogyasztást amúgy, de ezt a típust nem ismerem sajnos ismeretlennek tűnik nekem.
    A másik megoldás, hogy egy szakemberrel belerakatnék a betáphoz egy fogyasztásmérőt.
    Ebből ki tudod sakkozni melyik verzió a gazdaságosabb ( állandó üzem vagy szakaszos) és kalkulálni is tudsz a napelemekkel.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz juve600 #164 üzenetére

    akkor 20 kWh amit fizetned kell .
    100 kWh amit vételeztél az EON tól és 80 kWh amit adtál neki.
    Ahhoz már nem kell hozzá adnod semmit. A 2.8 az ,amit visszatáplált az EON felé a rendszered.
    Az mindig kevesebb mint amit az invertered mutat, mert napközben amikor termel a napelemed és közben van fogyasztásod, pl megy a klímád, azt egyből beletáplálja a ház / bolt fogyasztói fele az inverter és csak a feleslegesen megmaradót tolja vissza a smart mérő óra fele. Pl nekem napközben tavasszal 55 kWh is lejött az inverter szerint de csak 40 kWh körüli betáplálást írt az ad- vesz óra. 15 kWh az amit elfogyasztottam napközben , az inverterről / napelemről mentek a ház fogyasztói.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz juve600 #166 üzenetére

    csak a klímát így nem tudod megnézni, csak az egész fogyasztásodat. Azért írtam mert azt mondtad így próbálod kiszámítani.

    Érdemes megnézned előszőr az invertereden mennyit termelt a napelemed.
    Mondjuk ma 20 kWh. Utána megnézni a mérőórán , hogy mennyit tápláltál vissza. Ha nulla akkor azt elhasználtad ha 15 kWh-t vissza tápláltál akkor 5 kWh-t el is használtál, elfogyasztottad. Ehhez add hozzá azt amit az 1.8 alatt ír még az órád 1 nap alatt. Ez az amit ez mellé a termelt mennyiség mellé vételeztél az E.on- tól. Annyi volt a fogyasztásod összesen 1 nap alatt, amennyi a kettő érték összege.

    A másik megoldás, hogy éjszakára hagyod fogyasztónak csak a klímát, megnézed este az 1.8 értéket majd reggel nyitáskor is Ebből is ki tudod például hozzávetőlegesen számolni, mert éjel nem termel a napelemed, de csak ugye az adott kinti hőmérsékletre adottan. Minél hidegebb van ,annál jobban romlik a COP értéked és többet eszik a klímád ugyan azon a hőmérsékleten.

    Harmadik megoldásként megpróbálsz bele egy Wifimodult venni a telepítődtől, hátha a hozzá adott szoftver írja a fogyasztási adatokat.( legtöbb írja)

    negyedik megoldás egy fogyasztásmérő felszereltetése a betáphoz szakemberrel.

    Elnézve a táblázatodat nagyon szépen 200 Wattra is le tud szabályozni.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák