Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domerator

    veterán

    válasz ericssonfan2 #110 üzenetére

    Na itt vagyok.

    Utánam razorbenke92 leírta a lényeget, nálam annyi a különbség, hogy az én kazánom (Beretta Smart turbo) nem tud késleltetést, így saját késleltető áramkörrel kerültem meg az áramláskapcsolót.
    A bojler 30l Ariston (eredetileg 50l-est akartam, de párom ellenkezett, hogy túl nagy lesz a fürdőszobába) és ez a 30l még egy normál zuhanyozáshoz is elég.
    Nálunk elég kicsi a víznyomás, szóval a késleltető kb. 70 másodperce alatt korántsem ürül ki a bojler melegvize és kb a zuhanyozás félidejében bekapcsol a kazán és onnantól melegvízzel táplálja a bojlert.
    A kényelem összehasonlíthatatlan: az elöblítek egy poharat, elzárom, utána elöblítek 2 tányért... stb. mutatványok már nem járnak a kazán kapcsolgatásával és természetesen mivel a bojlerből jön a víz, a rövid használatok alatt nem hűl vissza, mint amikor a kazán leáll-újraindul. Nem beszélve a fűtési időszakról, ezek a rövid melegvízhasználatok nem szakítják meg a kazán fűtési ciklusát.
    Nyugdíjas víz-gáz-fűtés mester ismerős mondta, hogy ha ezt tényleg így csináltam meg, akkor a kazánom nagyon sokáig fogja bírni meghibásodás nélkül.
    Közel 2 és fél éve megy így a rendszer és lekopogom... nagyon bevált!

    razorbenke92 is írta, hogy előfordulhat, hogy pont a kazán bekapcsolása után (70 mp-en túl) lesz elzárva a csap és lesz egy rövid ki-be kapcsolása a kazánnak, de ez benne van, ezt nem lehet kivédeni (lehet valami extrém bonyolult rendszerrel), így is rengeteg "felesleges" ki-be kapcsolást véd ki ez a mód. A megoldással járó másik körülmény, hogy a rövid, kazán nélküli melegvízfogyást a bojler fogja visszafűteni, ami drágább, de a mérleg másik oldalán a kényelem és a kazán kímélése többet nyom nálunk a latban. :K

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Új hozzászólás Aktív témák