Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz DraXoN #170 üzenetére

    :K
    Én valami ilyesmi dologra vezetném vissza azt a pár %-os fps hátrányt inkább, különben legegyszerűbb módot említve, órajellel el kéne, hogy lehessen tűntetni vagy legalább csökkenteni. (nyílván javul is 3.200mhz-ről 4.200-ra emelve, de úgy értettem, hogy a végén mindig látni lehet pár fps pluszt Intel mellett, hiába közelíted meg vagy akár egyenlő órajelre állítva a két platformot.)
    Egyébként sztem a Zen+ -nak volt a legkissebb ez a "belső" latency-je. Zen"-nél icipicit nőtt.
    Zen2 ipcje már alacsonyabb órajelen is magasabb, mint Intelé. Értem ez alatt a benchmarkokkal kimérhető egy szálas eredményeket. Egész konkrétan pl. a 3800X-em auto órajelekkel hozza, de sokszor le is hagyja a 9900K-kat. Multiban meg ugye... :B
    Árban meg a 8700K-val van egy szinten, ami bizonyos szemszögből nézve elég nagy baj a 8700K-t gyártó cégnek. Jobban mondva egyre nagyobb, mert kell idő, mire kiderül, tényleg elhiszik a userek, hogy igen, ez bizony jó cucc. Ez a szkepticizmus egyébként teljesen érthető, nem rosszallóan mondtram. Nem kicsit szorongtam én is az elős Ryzennél, mert a múlt egy, másfél évtizedet tekintve meg úgy amúgy is olyan ajánlat, ami már kiváltja bennem (és gondolom tőbbekben) a "túl szép, hogy igaz legyen" érzést.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák