Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz #65675776 #8 üzenetére

    hálózatkezelés, usb, házirend, jogosultságkezelés, frissítés, defender, stílusok, ribbon, pivot, kereszthivatkozás, vba, dokumentumösszehasonlítás

    most kapásból felsoroltam egy tucatot csak csuklóból de a lista ezres nagyságrendű, és én csak egy sima user vagyok, sem rendszergazda, sem power office user.

    valóban nincs sok újdonság. ültess le egy irodistát egy 3.1 elé, hogy 98%-ban jóaz, és megnézhetsz egy nett érműtétet ollóra és levélbontóra hangolva fél napon belül.

    ja, mancika ott is be tudta pötyögni hogy hello world hibajavítózás nélkül, meg ellenőrizhette szalagos számológéppel franciakockás papíron, ahogy az excel összeadta az egész számokat, de messze-messze-messze vagyunk már a 3.1 era funkcionalitásától a valósan kihasznált potenciált nézve is.

  • dabadab

    titán

    válasz #65675776 #8 üzenetére

    Mondjuk egy Win3.1-en az a mutatvány, hogy az ember játsszon mondjuk a CS:GO-val (ez talán elég hétköznapinak számít), a következő pontokon bukik meg:
    1. jó eséllyel (nem tudom, hogy konkrétan mekkora) már rá se fér a program egy FAT16-os meghajtóra, ráadásul a 8.3-as filenevek is gondot okoznak
    2. be se tud töltődni a program, mert nem fér bele az 1 MB-os címtérbe
    3. az egész rendszer 16 bites, a 32/64 bites kód nem is futna
    4. nincs semmilyen internetes API
    5. nincs semmilyen 3D grafika API
    6. nincs semmi működőképes hang API
    7. nem megy se az egér, se a billentyűzet, mert nincs USB stack

    Persze, ezeknek a problémáknak a jó részét más, Win3.1-gyel egyidős rendszereken megoldották (talán csak egyedül az USB-t nem, de azt akkor még ki se találták), de a Windows az azért tényleg sokatt fejlődött azóta.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák