Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flame_

    tag

    válasz Agyasima #4 üzenetére

    Nos igen. A laptoppal való felszereltség mondjuk indikátora lehetne a jólétnek vagy az iskolázottságnak, de oka az semmiképpen. Amíg gazdaságilag és politikailag instabil országok és térségek vannak, ezeket különböző okokért nyomják vissza a kakiba (vagy éppen csak otthagyják), nincs étel, tiszta ivóvíz, alapvető orvosi ellátás, béke és/vagy élhető közállapotok, oktatás, szociális háló... nos addig miről is beszélünk? Az éppen akkora nagy szarban nem lévő országok magunk képére formálásáról? Ennyire kellenek az olcsón kódot verő munkások 10-15 év múlva?

    Nem arra volna szükség tehát, hogy a nyugati fogyasztási világ allűrjeit rájuk tukmáljuk. Ha elegendő miőségű és mennyiségű étel jut, nem kell 12 évesen háborúba menni, hanem lehet ülni az iskolapadban, eleve megéled a 12 éves kort, stb. az az igazi segítség. Más kérdés, hogy meggyőződésem, hogy ez az egész nem ezen problémák megoldásáról szól. Szó se róla: segíthet bizonyos térségekben élő, bizonyos problémákkal rendelkező emberek bizonyos problémáin egy olcsó mobil vagy noti, de... Ez egyszerűen a mély, rendszerszintű, egymásba fonódó és egymást erősítő problémákon nem változtat. Kis tüneti kezelés, amiből azért jön be némi della a nyugati gazdaságba. Jee, pörög a GDP! (Csak minek?)

  • ujoimro

    tag

    válasz Agyasima #4 üzenetére

    Este etióp családban.
    Anya: - Milyen volt a napod, fiam?
    Kölök: - Csak a szokásos, 2 órát gyalogoltam az iskolába, ugyanennyit vissza. Sajnos most nem kaptunk ebédet, az ellenőrzőponton elsíbolták a milicisták.
    Anya: - Az elég nagy baj, mert miután 3 órás sétával meghoztam a mai vízadagot és kezdtem forralni, kiderült, hogy elfogytak a központban az ENSZ segélyek, úgyhogy ma vacsora se lesz. Sajnálom, fiam. Próbáltam kérni a szomszédoktól, de már nekik sincs semmijük.
    Kölök: - Nem baj, anyu, majd játszok a laptopommal. Valami hülye amerikai fizette. Csak tudnám miért nem inkább egy ásóbotot küldött vagy vetőmagot....

    Anya: Fiam, megint terhes vagyok.
    Kölök: Az a helyzet anya, hogy már így is heten vagyunk testvérek, és nincs mit ennünk, gondolkodtál már valami fogamzásgátláson?
    Anya: Mi az a fogamzásgátlás?
    Kölök: A laptopomon olvastam, hogy aki kotont húz, amit nem lopnak ki az ENSZ-ből, mert nincs mire használni, annak nem születnek gyermekei. Mennyivel egyszerűb lenne, ha csak három felé kellene azt a kevés segélyt osztani, nem tíz felé.
    Anya: Nem tudom, én nem értek a matekhoz, fiam, én nem jártam iskolába.
    Kölök: A wikipédia szerint az óvszerrel az écet is meg lehet előzni, a fél falu már így is éces. De a szakirodalom szerint, ha csak sz*psz akkor sem kapod el. Így az alkalmi szexet is biztonságosabbá teheted.
    Anya: Akikkel én lefekszem azoknak nincs semmi bajuk.
    Kölök: Kajachnak sem volt öt évig, amíg meg nem halt. Écben.
    Anya: erre nem is gondoltam.
    Kölök: És a szakirodalom szerint, ha kezet mosunk sz*rás után, akkor nagyban lecsökken a hepatitisz fertőzés veszélye. Tudod, akik úgy halnak meg, hogy barnát pisilnek és addig ordítanak a fájdalomtól, amíg fel nem fordulnak.
    Anya: Ez nem lehet ilyen egyszerű.
    Kölök: próbáld ki. És anya, képzeld, kerestem egy kis pénzt.
    Anya: Hogyan, hisz erre felé semmi munkalehetőség nincs.
    Kölök: Hát az interneten. Több iskolatársammal aszisztáltunk CAPTCHA feltöréshez. A munka igen egyszerű, csak be kell írnod a mezőbe a betűket, amiket a képeken látsz.
    Anya: Te tudsz olvasni?!!!
    Kölök: Igen, az OLPC tanultam meg. Van egy remek írásoktató program az intuitív interfészen.
    Anya: A min?
    Kölök: tudod amit az európaiak küldtek nekem. Minden alkatrész rá van forrasztva, így nem lehet alkatrészenként eladni. És a remek elektronikus biztonsági védelemnek, jelszó nélkül nem lehet használni. Így nehezebb eladni a feketepiacon.
    Anya: Hála istennek. Majd mondd el amiket még megtanulsz ezen az óelpécén.
    Kölök: rendben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák