Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Dilikutya #12 üzenetére

    de a Neptunról akkor sok rosszat hallottam. Később nem akartam hinni a szememnek, amikor megláttam, hogy távoli asztallal kell rá bejelentkezni (2005 körül), szerencsére nem nekem kellett bajlódni vele.

    98-ban rajtunk betateszteltek a Neptunt a BME villanykaron, volt is belole valami balhe, mert par hackerpalanta felnyomta, aztan alairasokat+jegyeket irtak be maguknak.

    Akkoriban meg tenyleg NT4 aztan W2k Server+Citrix MetaFrame alatt mukodgetett, aztan vagy be tudtal ra lepni tavoli asztallal, jellemzoen inkabb nem.
    Aztan a neptunozasra kijelolt geptermekben vagy volt szabad hely, vagy nem, elofordult, hogy orakat kellett varni az R 4. emeleten.

    2003-04 korul szerencsere attertunk a Neptun .NET-re, innentol webes felulet van, nem kellett Citrixszel szarakodni.
    Aztan idovel a csucsidoben csak a kijelolt geptermekbol lehet hasznalni szabalyt is feloldottak, mostanra gyakorlatilag barhonnan korlatozas nelkul hasznalhato, meg a legdurvabb targyfelveteli idoszakban is.

    Fizeto modullal egyedul tavaly szivtam, amikor valamelyik marha regisztracios het vasarnap 00:00-ra allitotta be a koltsegterites 1. reszlet befizetesenek hataridejet *, en meg szokas szerint vasarnap egy fust alatt akartam fizetni+beiratkozni+targyakat felvenni.
    Beiratkozni ugye csak azutan lehet, ha befizetted az elmaradasaidat, ezzel nem is volt gond.
    Ellenben nem engedett targyat felvenni, mondvan hataridon tul fizettem be a lovet.
    Adhattam le kervenyt, hogy legyen szives a KTH felvenni a targyakat, mert nekem nem engedi a Neptun.

    *: szerintem szandekos volt.
    Neptun altal kuldott emlekezteto emailben csak a vasarnapi datum latszott, pont ugyanugy, mint a korabbi evekben.
    Csak a KTH hirlevel vegefele volt elrejtve, hogy aznap ejfel helyett 00:00 (vagyis szombat ejfel!) a hatarido...

    Kivancsi lennek ra, rajtam kivul hany embert szopattak meg meg ezzel, hanyszor 1200 kuloneljarasi dijat gomboltak le rolunk utolagos targyfelvetel cimszoval.
    Amit persze nem engedtek el, mondvan nem Neptun hiba okozta, hogy nem volt targyfelveteli gomb a GUIn.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz MaUser #22 üzenetére

    Tavaly előtt végre megszabadultam doktori végével a Neptun-tól. Ilyen alap dolgok nem voltak: fizetés, tárgy életút és függőség, milestone-ok követése, szigorlatok előzményei, levelezés a tanárra, tárgy fórum a hallgatókkal, on-line help és kapcsolat az üzemeltetővel bug esetén. Ilyen "apróságok" BME esetén mentek?

    Fizetes, targy fuggosegek, milestoneok mennek rendesen BMEn.
    Elvileg a tanarok is tudnak koruzenetet kuldeni a kurzusaikra feliratkozott hallgatoknak, viszont visszafele ha jol remlik, nem tudsz a tanarnak irni.

    Hmm, most hallgatokent is mukodik a koruzenet ablak, kivalasztottam csak magamat, majd legvegen kaptam egy ilyet:

    :))

    Egyebkent meg itt a BME Neptun doksija.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Pttypang #37 üzenetére

    Outlookomban 11 Neptun cimerol jovo levelet szamoltam meg szept 1-tol, plusz ketto jott a dekani hivatalbol.

    Nalunk tudjak hasznalni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák