Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Kékes525 #192 üzenetére

    rögtön az elején szögezzük le: attól nem lesz valaki automatikusan troll, hogy más a véleménye, mint amit te ráerőltetnél.

    "Na de azt állítani, hogy te megtudod választani a szerződés lényegi formáját a szolgáltatóval, vagy bankokkal szemben ha akarsz is tőlük valamit, az röhej": arra az esetre gondoltam, hogy árat kellene emelni. az ügyfél nem fog magától belemenni semmilyen áremelésbe (azt a néhány nem normálisat kivéve, akik itt szokták ezt hirdetni), ha a szolgáltatónak nem hagyják, hogy az ügyfél akarata ellenére bizonyos helyzetekben árat emelhessen, akkor be fogja csukni a boltot mind. akármennyire is próbálják egyes körök erőltetni azt a f.ságot, hogy a szolgáltató kasszája számukra nyitva áll és akkor nyúlnak bele, amikor nekik tetszik, ez nem működik, pláne nem működik külföldi tulajdonú szolgáltatókkal.

    "Nem gondolod, hogy ez azért erős túlzás?": ha abból az irányból nézed, hogy sajnálatos, hogy ilyen szinten gondolkodó embereket sikerült kinevelni, akkor túlzás és rossz. ha meg abból, hogy mi a személyes tapasztalat, akkor sajnos nem túlzás. az előfizetők zömének, minimum 95%-ának fingja nincs az egészről. megveszi hitelre a telefont, majd néz bambán, hogy ezt fizetni is kell???

    ha benne lennél ebben az iparban, látnád, hogy mi történik: a tisztelt előfizető semmilyen módon sem hajlandó elolvasni azokat a feltételeket, amik rá vonatkoznak, amikor szerződést köt. így amikor a rá nézve hátrányos következmények előkerülnek, akkor megy a sírás-rívás picsogás, hogy ő nem tudta, neki semmit nem mondtak el ebből, stb. ami persze nem igaz, mert minden lehetősége meg lett volna arra, hogy tájékozódjon, csak sportértéke van annak, ha hülyének tetteti magát, amikor jön a feketeleves.

    ugyanezen előfizetők támadják meg folyton a szolgáltatókat a hatóságnál. a hatóság ezt unta meg, ezért szigorított egy csomó feltételen, ami az egyedi előfizetői szerződésre és a fogyasztók tájékoztatására vonatkozik. ami persze 22-es csapdája, mert minél szigorúbbak a hatóság elvárásai a szolgáltatókkal szemben, amit úgymond az előfizetők védelme érdekében hoz, a szabályok annál bonyolultabbak lesznek. minél hosszabb és bonyolultabb a szabály, az előfizetőt annál nehezebb lesz rávenni arra, hogy elolvassa, tájékozódjon.

    a végeredmény az, hogy minél jobban erőlteti az nmhh a szolgáltatókra, hogy a leghülyébb, legignoránsabb előfizetőt is tájékoztassa, annál több előfizető fog átkerülni ebbe a kategóriába.

    a végeredmény az, hogy az előfizetők zöme olyan tájékozatlan lesz, mint egy leveseskanál.

    olvasd el te is ezt a rendeletet, amit ma már többször emlegettem. a következő módokon kell tájékoztatni az előfizetőt:
    1. ki kell tenni az ászf-eket és az előző ászf-eket is az ügyfélszolgálati irodában papíron.
    2. ha az előfizető kéri, az általa kért módon oda kell adni neki
    3. ki kell tenni a webre
    4. ki kell tenni a hibakezelési és panaszkezelési eljárásokat az ügyfélszolgálaton nyomtatva
    5. ki kell tenni ugyanezeket a webre
    6. az előfizetői szerződésen egy csomó pontban nyilatkoztatni kell az előfizetőt, hogy ismeri a rá vonatkozó szabályokat
    7. ezek után az előfizető szerződésben utalni kell rá, hogy melyik eljárásról hol olvashat többet az ászf-ben (van vagy 8, amit külön ki kell emelni), végeredményben be kell másolnod az ászf tartalomjegyzékét
    8. azt nem is mondtam, hogy gyakorlatilag nem írhatsz saját ászf-et, az ászf-ek úgynevezett könnyebb összehasonlíthatósága érdekében kötött tartalomjegyzékkel vagy köteles megírnod az ászf-edet akkor is, ha a pontok fele rád nem alkalmazható lesz.
    9. ezek után tudnod kell hiteltérdemlően bizonyítani, hogy a szerződéskötéskor megfelelően tájékoztattad az előfizetőt a határozatlan és a határozott idejű szerződésformák rá nézve hátrányos pontjairól. ezt csak úgy tudod megtenni, ha rögzíted a beszélgetést, ami az ügyfélszolgálatos és az előfizető között elhangzott, mert másképp hogy bizonyítod, hogy mi hangzott el?

    magyarul először 1, majd 2, majd 3, majd ... módon kell megpróbálni az ügyfél fejébe verni, hogy tájékozódjon már, de nem fog. neki joga van hülyének lenni, ne akarja mindenféle hatóság ráerőltetni az észt.

    na ilyen módon jutottunk el oda, hogy 114 oldal az ászf egy sima kábeltv-s internet szolgáltatáshoz. teljesen biztos vagyok benne, hogy ennyit soha senki nem fog elolvasni, hacsak nincs valami baromira erős indoka rá (pl. rendszergazda és neki kell megírni).

    ide vezetett az, hogy amerikanizáljuk az országot és itt is jogászállam lesz: a hülyék perelni fognak mindenért, a jogászok meg bazira jól járnak ezzel. holott régen azt kellett volna mondani, hogy kispofám, nem olvastad az ászf-et, így jártál, a te sarad. nem akarok napi politikát belekeverni, így nem emlegetem a quae tároló esetét.

    a másik oldalon te, mint szolgáltató, vért izzadsz, hogy védekezz a hülyék rohama ellen. már évek óta rögzíted a telefonos ügyfélszolgálat összes beszélgetését, egyes szolgáltatók, pl. upc, évek óta rögzíti az ügyfélszolgálaton elhangzottakat (eddig törvényi kötelezettség nélkül, önként, mostantól kötelezően), a hibakeresési folyamat annyira atom bonyolult lett, hogy csak úgy lehet megérteni, ha egyszer le akarod programozni, a hátralékok behajtása két nagyságrenddel még bonyolultabb, és tele van lyukkal az egész jogszabály.

    hogy lásd, mennyire közeledik az idióták, jogászok és idióta jogászok országa, itt van egy ászf részlet:

    "A Szolgáltató az esedékes, illetve jövőben esedékessé váló díjakról naptári havi és naptári negyedéves díjfizetési gyakoriság esetén negyedévente, naptári féléves és naptári éves díjfizetési gyakoriság esetén pedig a kezdő időponttól számított 3. hónap végéig – az Előfizető által igényelt díjfizetési gyakoriságnak megfelelő – papíralapú (nyomtatott) számlát postai úton vagy kézbesítő útján avagy – az Előfizető igénye esetén a 7.1.11. pont szerint – e-számlát elektronikus úton bocsát ki az Előfizető részére és amely számla összegét az azon feltüntetett fizetési határidőn belül köteles az Előfizető kiegyenlíteni. A fizetési határidő nem lehet kevesebb a számla keltétől számított 13 naptári napnál."

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák