Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Ajándékok #59 üzenetére

    Van, csak nem akkora, amekkorának hiszed. Az, hogy az egyik nanométer előtt 7 vagy 10 van nem igazán ad meg semmit az adott gyártástechnológiáról. Ráadásul a tranzisztorsűrűséget az is nagymértékben befolyásolja, hogy a részegységet milyen density libbel tervezték, vagy esetleg kézzel. Ha kézzel optimalizálod a fizikai dizájnt, akkor tudod a legkisebb lapkaterületre bepréselni az adott áramkört. Ha gépi optimalizálás van, az mindenképpen rosszabb a kézinél, de nem mindegy, hogy a gép mire optimalizál. Az AMD a CPU-it sűrűségre optimalizálja, míg a GPU-it teljesítményre. Az Intel teljesítményre optimalizál mindent, mivel sosem találkoztak azzal a problémával, hogy sűrűségre kelljen optimalizálni, azt hozta mindig az egy generációval modernebb gyártástechnológia. Csak most nem hozza.

    Azt trilliót javítottam. :R

    (#60) GeryFlash: Éppenséggel az Intel a TSMC egyik ügyfele. A tréningre optimalizált AI gyorsítójukat ott gyártatják. És a jövőben is lesznek megrendeléseik feléjük.
    Pedig a chiplet dizájn a kulcs. Ha az asztali piac aljától a szerverpiac tetejéig egy lapkát használsz, akkor van egy rakás mérnöki kapacitásod olyan munkákra, amik kisebb kiterjedésű részegységeket, nagyobb teljesítményű dizájnokat adnak. Az Intelnek is vannak legalább olyan okos mérnökei, mint az AMD-nek, csak nem ezen dolgoznak, hanem azon, hogy az asztalra és a szerverbe tervezett két fő lapkából készítsenek kevesebb maggal rendelkező fizikai dizájnokat. Tehát nem a mérnökök okosabbak, az AMD-nél, hanem jobban van menedzselve a tervezés. Az Intelnek ezt kell lemásolnia, ha valamit akarnak kezdeni velük a jövőben.

    A tranyósűrűség sem egy általános dolog. Arra is lehet tervezni. A hsz. első bekezdésében leírtam.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák