Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    válasz madgie #119 üzenetére

    Engem nem zavar, hogy ki mire költi, pazarolja a pénzét. Nem azért írtam. Csak egyszerűen sok esetben értelmetlennek tartom. Pl. van több olyan ismerősöm, aki keres mondjuk 150-180 ezer nettót, és 250 ezres telefonja van. Miközben mondjuk egyikük albérletben lakik, másiknak hitel van az autójára, stb. Nem irigylem tőlük, ne essék félreértés. Ahogyan senkitől semmit, azon ritka magyar emberek közé tartozom, akik nem irigyek másokra.

    Az étel, ital (jelen esetben kávét hoztad példának) nem kidobott pénz, csak ritka esetekben. Értem én hogy példának írtad. De ezt felesleges volt. A személyautót is értelmetlen ide keverni. Az átlagember nem évente cseréli, hanem amikor már muszáj. Jobbat pedig azért vesz valaki, hogy ne kelljen pár havonta szervízbe mennie, ne robbanjon le, ne fogyasszon sokat, stb-stb. Az, hogy amortizálódik, tankolni kell, az pedig a velejárója.

    Egy most megjelenő csúcskategóriás telefon nem tud annyival többet, mint egy 1 évvel ezelőtt megjelent csúcskategóriás telefon, hogy mindenáron cserélni kelljen. Amire a többség használja a telefonját, az alapján kb. 3 évente lenne érdemes váltani. Ez az én véleményem. Van aki egyetért, van aki nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák