Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    válasz TTomax #125 üzenetére

    Hát ha a múltba visszanézek akkor bizony nem úgy tűnik hogy a Sonyk mennyire is brillíroznak kamera SW terén.Soha nem érnek oda a top5be noha a HW adott.

    Őőőő, de most erről a készülékről van szó, nem? :) Arról van szó, hogy ez most milyen és mivel van megtámogatva a hw.

    A másik része is nagyon távol áll tőlem. Én már rég elfelejtettem, hogy mi mire való. Arra használjam csak, mert a gyártó, vagy más azt mondja (főleg ennyi pénzért)? Én bizony kitaposok belőle mindent, amit csak lehet. És az alapján vonom le a konzekvenciát, illetve döntöm el, hogy nekem elégséges-e a teljesítménye. Máskülönben azért sem értek egyet, mert az ember nem akarja mindenhova magával cipelni a 3-4kg-s fotós apparátot, viszont ha csak ez van nálam, akkor lehetőség szerint (akinek igénye van erre) a legjobbat szeretné majd kihozni belőle.
    Egyébként akik komolyan veszik a mobillal való fotózást, azok foglalkoznak a raw-val. Főleg ha olyan pillanatot, eseményt kapnak el fotós cucc hiánya nélkül, ami érdemes az utómunkára. Hogy ki mire használja az adott készüléket, szuverén döntése, de senki ne mondja nekem, hogy én full auton használjam és az alapján alkossak véleményt, mert más is úgy használja, vagy a gyártó azt mondja. A kávédarálóban is meg fogom őrölni a diót, vagy a mákot, ha arra alkalmas, hiába kv darálónak értékesíti a gyártó a készüléket.
    Ahogy fejlődik a hardver (egyre nagyobb szenzorok, egyre jobb lencsék), a gyártók egyre inkább adnak teret annak szoftveres oldalról is, hogy kihasználja a felhasználó a benne rejlő lehetőségeket. Rég elmúltak azok az idők, hogy ez már csak egy mobilkamera, amikor másfélszer akkora szenzorokat pakolnak bele, mint egy átlag kompaktba. Aki nem akarja ezeket kihasználni, az ne tegye, de nagyon idejétmúlt kijelentés és érv ma már az, hogy ez nem erre való, ez csak egy mobilkamera. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Új hozzászólás Aktív témák