Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz #54625216 #21 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy jelenleg az atom a legzöldebb energia. Ezért is volt borzasztó idióta politikai megmozdulás amikor a németek elkezdték leállítani az erőműveiket és import áramra majd szén/gáz-ra álltak át a környezetvédelem jegyében.
    Igen, beismerem még nincs megnyugtató megoldás a nukleáris hulladék tárolására, de ez pl a szélerőműveknél sem igazán megoldott. A napelemek hulladékkezeléséről is csak megy a hümmögés sokszor. Az üvegszálas kompozitokat nem nagyon lehet újrahasznosítani, tehát vagy landfill lesz belőle vagy elégetik.

    Nehéz egyébként összehasonlítani tanulmányokat, mert az atomnál rendszerint a bányászat és építés környezetterhelését is beleveszik, míg a napelemnél és szélelőműnél rendszerint nem... Pedig hát a ritka földfémeket sem isten segedelméből szerzik a gyárakban.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #54625216 #21 üzenetére

    Számold ki, te hozod az új technológiát és bizonygatod, hogy mennyire jobb mint a régi, ne a másikra hárítsd a bizonyítási kényszert.
    Pár támpont:
    1. xnégyzetméter napelemből a GYAKORLATBAN kinyerhető energia mennyisége Ny és közép-Európában
    2. mennyi CO2-t vonna ki a légkörből, ha az x m2 napelemtábla helyett erdő lenne a napelemfarm helyén?
    3. MIKOR keletkezik ez az energia. segítek: lehető legrosszabbkor, főleg azon országokban ahol árammal fűtenek == csupán az energiahordozó kiválasztása miatt muszáj 100% körüli tároló vagy alternatív forrás kapacitást kiépíteni, karban tartani és üzemeltetni. Így szépen a napelemes infrastruktúra számlájára írhatod egy komplett gázerőmű építésének-üzemeltetésének lenyomatát
    4. Az ellátáshoz szükséges napelemtömeg tetthelyre szállítása-telepítése

    Valamint mond-e neked valamit az energiasűrűség fogalma, amivel kb az egészről megbecsülhető, hogy a fosszilishez képest adott kg hardverrel 50ed annyi energiát termelő cucc összes telepítéssel, eszközszállítással kapcsolatos lábnyoma 50x akkora lesz?

    Továbbra sem állítottam, hogy a napenergia nem lehet KICSIT jobb a fosszilisnél, ahogy már többször elmondtam, a zéróemissziós plecsnikkel van igen komoly gondom. És onnantól kezdve, hogy valami nem közel zéró emissziós, SZÁMÍT, hogy milyen baromságra költjük az energiát.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák