Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz t72killer #23 üzenetére

    "Számold ki, te hozod az új technológiát és bizonygatod, hogy mennyire jobb mint a régi, ne a másikra hárítsd a bizonyítási kényszert."

    Tévedés, én a Starship üzemanyag gyártásával kapcsolatban állítottam, hogy ami CO2-t a levegőbe juttat, azt onnan fogják kivonni, így a műholdak fellövésének minimális lesz a környezeti lábnyoma.

    Te kezdtél el azon rugózni, hogy a napelem környezeti lábnyoma rosszabb, mint bármi másé, ezt viszont valahogy elfelejtetted számokkal is alátámasztani.

    Hogy egyébként Nyugat- és Közép Európában mennyire okos ötlet átállítani a teljes energiatermelést napelemre, meg hogy az erdők mennyivel több CO2-t kötnek le, az a téma szempontjából teljesen irreleváns, mert sem a műhold fellövésekhez nincs közük, sem általában a rakéta üzemanyag előállításához.

    Egyébként ha már a gázerőművekkel egy kategóriába sorolod a napelem technológiát, és a napelemhez hozzászámítod az eszközök gyártását, szállítását, energiatárolást, mindent, akkor légyszi tedd meg ugyanezt a gázerőművekkel is és mond meg, hogy mekkora a:
    - a gáz kinyeréséhez szükséges bányászati eszközök előállításának, szállításának és üzembe helyezésének
    - magának a bányászatnak
    - a gázvezetékek előállításának, kiépítésének és üzemeltetésének
    - a gáztározók előállításának és üzemeltetésének
    - a gázerőművek előállításának és üzemeltetésének
    - a gáz égéstermékének
    a környezeti lábnyoma, hogy az szerinted pariban van a napelemmel.

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz t72killer #23 üzenetére

    Vicces, hogy ha más kérdez azt mondod számolja ki, de ha te teszed fel a kérdést, akkor milyen már más, hogy egyből terel... #4....

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák