Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz #54625216 #21 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy jelenleg az atom a legzöldebb energia. Ezért is volt borzasztó idióta politikai megmozdulás amikor a németek elkezdték leállítani az erőműveiket és import áramra majd szén/gáz-ra álltak át a környezetvédelem jegyében.
    Igen, beismerem még nincs megnyugtató megoldás a nukleáris hulladék tárolására, de ez pl a szélerőműveknél sem igazán megoldott. A napelemek hulladékkezeléséről is csak megy a hümmögés sokszor. Az üvegszálas kompozitokat nem nagyon lehet újrahasznosítani, tehát vagy landfill lesz belőle vagy elégetik.

    Nehéz egyébként összehasonlítani tanulmányokat, mert az atomnál rendszerint a bányászat és építés környezetterhelését is beleveszik, míg a napelemnél és szélelőműnél rendszerint nem... Pedig hát a ritka földfémeket sem isten segedelméből szerzik a gyárakban.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Noukoum #24 üzenetére

    A természeti katasztrófákat felhozni nem egészen fair szerintem, mert hány ilyen is történt? A mi generációnkban 2. (Fukusima és Chernobyl)
    Hány olajszivárgás történt? Hány bányaomlás? Hány bányászatból származó talajvízszennyezés stb stb. Nincs bajom egyáltalán azzal, hogy ezt is belevegyük, de akkor vegyük bele mind a kettőbe.

    A gazdaságilag elbukik sem ilyen egyszerű. Azért "olcsó" a napelem, mert nagy állami támogatás és EU pénz van rá. Enélkül nem lenne olcsósodás és töredéke beruházás nem lenne. Egy normális atomerőmű megtérülése olyan 10-15 év, tehát egy hosszú távú project, de nem is szereled le egyhamar. Paks is 1982-ben kezdett el termelni és egyhamar nem fogják leszerelni. Tehát többnyire 40-50 évig üzemel, tehát a 10-15 de még 20 éves megtérülés nem tűnik rossznak.

    Így gyorsan rákeresve pl az USA-ban a napelemek 10%-át hasznosítják újra, mert nagyon drága. Európában jobb a helyzet, de nem olyan sokkal. A leggyakoribb, hogy "landfill" lesz belőle. Most próbálják átnyomni a törvényi szabályozást ami rátolja a felelősséget a gyártókra/kereskedőkre.

    E szerint az oldal szerint 26 reaktor van leállítás alatt épp és 6 üzemel, de ezeket is le akarják állítani. Ezt én nem nevezném "alig"-nak.

    igen korábban is használtak szenet és gázt, de nem ilyen arányban. Valamivel ki kell váltani az alaperőműveket és valahogy szabályozni a hálózatot csúcsfogyasztásnál. Nem támogatom a kormányt semmilyen formában és nincs igazuk ebben a kérdésben sem, de neked se.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák