Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motor1

    csendes tag

    válasz tikshow #1207 üzenetére

    En peldaul szeretnek a telefonomra ratenni zenet.
    Sokat, sokszor, es a legfontosabb, sok gepen.
    Peldaul nem csak az othonin, hanem a melohelyen, a munkatarsamen, es ha ugy adodik, akkor a rokonomnal, vagy haveromnal.
    Es szeretnem, ha mindez csak annyi lenne, hogy kabel a gepbe, kabel a teloba, es mar tolom is ra a zenet.

    Legyszi csinald meg ezt egy iphonnal mindenfele adatveszteseg nelkül, es ugy, hogy nem vagy rendszergazda a melohelyen, tehat itunes telepitest sem hathatsz vegre. Azert a rokon szamitogepen sem ezzel kellene kezdeni, mert teszem azt, nincs nete, es szifonja se, tehat itunes se adott.

    Ne erts felre, volt iphone 3gs-em. 2009-tol 2011 ig. Winmobile utan felüdüles volt.
    Mar ami a fagyasokat illeti. Csakhat az a baj, hogy az igenyemet korantsem elegitette ki.

    Mert en meg arra is vetemedek, hogy zene video es kepek töltögetese mellett dokumentumokat is tarolok a mobilomon. Ha mar mindig velem van, es ekkora a tarhelyem.
    Mar csak olyan megfontolasbol is, mert meg is tudom nyitni.

    Marad az USB-meghajto?
    En ezt ertem zart rendszernek.

  • motor1

    csendes tag

    válasz Ilidzser #1218 üzenetére

    A cegünknel szinte mindenki iphone-os, kiveve a kolegamat.
    Sokadik ervelös iphone vs android vita utan ra kellett jönnünk, hogy ök azert elegedettek, mert nekik pont annyi az igenyük, amennyit az iphone es az itunes nyujt. Egy centivel sem több.
    Eszükbe se jut feltenni zenet, legfeljebb az otthoni gepükkel szinkronizalnak, bar bevallottak, inkabb nem dugjak össze, az a biztosabb...

    Szerintem ha valakinek ennyi az igenye, es szeretne egy rezzenestelenül müködö telot, annak a legjobb a szifon.

    Csak ne frissitse a szoftvert az ujjabb szifonokera, mert akkor oda a gördülekenyseg!!!
    A 3gs akad mint a szemet, mert a 4-es szoftvere került ra.

    Egyebkent szubjektiven az oprendszeren kivül mint hardver a fotok alapjan nekem bejön.
    De ez csak velemeny, a designrol, az pedig izles dolga.

    Ez a hardver de jo lenne NEKEM egy android 4-el. A kijelzö pont elegendö, talan 4,3 lehetne, bar talan az mar tul nagy. Micro USB csatlakozoval kiraly lenne. Bajban leszek jövöre, mikor lejar a hüsegnyilatkozatom.

    Bar addigra hol lesznek mar ezek, a WP8 mindet letarolja!!! :-)
    ((A widgetekröl sem tudnek mar lemondani))

  • motor1

    csendes tag

    válasz erdoke #1220 üzenetére

    Na mar most ezt mar az elso kikötesem volt:
    Nem vagy rendszergazda!

    Hogy lesz a telod azonos halon, ha fel sem tudsz menni a wifire?
    Itunes nincs, mert nem vagy rendszergazda!
    Dropbox sincs, mert a rokonnak nincs nete!

    Ezek nalam valodi problamak voltak a munkahelyemen, 2009 es 2011 között.
    Anno az Icloud sehol nem volt, dropboxos megoldassal küzdött a legtöbb ismerösöm, de ha jol emlekszem az inkabb mar 2010ben volt.

    Hidd el, ez alatt a ket ev alatt nem kicsit pipultam be az almara.

    Velemenyem szerint eleg gaz az, amikor a telora akkor tudsz ramasolni teszem azt 300 megabytot, ha van wifid, es ra tudsz csatlakozni a teloddal. Persze hogy a wifis masolas ne cuppancsa le az akksidat, közben töltöd az akksijat a telodnak arrol a gepröl, amirööl tulajdonkeppen masolsz.
    Szamomra nonszensz, es total felesleges internetforgalomnak tartom a dropboxba valo mp3 lomizast is, mikor mehetne közvetlenül a telodra, hiszen igazabol ott akarod hallgani.

    Na de ha valaki ettöl, vagy ennek ellenere boldog, legyen.
    DE szerintem ezek mind csak kenyszermegoldasok. Mert net lekül semmire nem megy vele.

  • motor1

    csendes tag

    válasz r3dsnake #1229 üzenetére

    A felesegeme akad, mint a szemet. Es folyamatosan lassu.
    De elsö okostelonak jo volt szamara a tölem örökölt 3gs. Mivel ö ennek ellenere szereti, karacsonyra talan hoz a Jézuska egy 4s-t.

  • motor1

    csendes tag

    egyebkent lehetseges feltenni ICS-t Iphonra?

    Azert kerdezem, mert mindezen szoftveres problemaim mellett a design nekem bejön. En komolyan megvennem androiddal ezzel a hardverrel. Nagy bajban leszek jövöre a 6,3 colos telefonok között.

  • motor1

    csendes tag

    válasz erdoke #1241 üzenetére

    Nalam sürün fordul elö, hogy külföldön vagyok. Na ott nem fogsz dropboxon keresztül gigakat masolni.
    Sürün utazom Magyarorszagra is, edesapamnak augsuztustol van nete. Ha meglatogatom, EVIDENS, hogy nem neten keresztül masolgatok adatokat, mert NINCS is net.
    Vagy a 20 gigad ROAMINGRA is elhasznalhato?

  • motor1

    csendes tag

    válasz Remus389 #1243 üzenetére

    rakerestem!

    Beszarook! HA mindezt kihozzak tenyleg mint szifon 5 masolat, mar csak azert beruhazok ra, hogy pukkasszam a kollegakat.
    Mondjuk 100 euronal többet nem szannek ra, de annyit nekem meger.

    Kösz az infot!

  • motor1

    csendes tag

    válasz erdoke #1262 üzenetére

    Örülök, ha van ilyen lehetöseg. Magyarorszagon is van?

    Mindezt mondjuk csak azert nem vennem, mert 300 mega adatot fel szeretnek varazsolni egy szamitogeprol a telefonomra, törtenetesen külföldön.

    De mindez a lehetöseg 2009ben föleg nem volt, legalabbis nem volt annyira elterjedt.
    Itt ausztriaban ismerem a prepaid-es netet, volt isnekem, de nem tudok magyarorszagi lehetösegröl.

    Szamomra mar reg eldölt ott a dolog, hogy 2 evig szivtam csak vele. En kabellel szeretek masolni a telefonomra mint USB Storage, mert a p800, a QTEK es a motorlolam is kepes ra, kiveve a volt iphonomat. Szerintem ez a minimum elvaras egy okostelefontol.

    Hangsulyozom, szerintem

    Ez a goophone nagyon durva. Quad procival adjak, es full hd a kijelzo.
    Komolyan beszarok!

    De a fönökeim szerintem kirugnanak, ha beallitanek egy töredekeert vasarolt klonnal, mikor mar elörendelesben varjak, hogy kiszallitsak vegre az uj iphone-t szamukra.
    :-)

  • motor1

    csendes tag

    Mivel itt sok szakertö összegyült, szeretnem tanacsotokat kerni!

    A következö elvarasaim vannak egy okostelefontol:

    Nagy hatterhely, legalabb 16 GB.
    Ezt a hattertarat barmikor barhonnan elerhessem, meg ha tönkremegy a telefonom, akkor is.
    Erre a hattertarra barmelyik gepröl ramasolhassak barmilyen adatot, mint egy USB Stickre.
    Ne faggyon le naponta a rendszer.

    Tudjak internetezni,
    ne legyen 4,3 zoll-nal nagyobb kepernyo,
    email-eket olvasni,
    Google naptar,
    google nevjegyek szabad szerkesztese, barmely gepröl, amelyiken van net.
    Navigacio offline modban
    Jo lenne excel, word szerkeszthetöseg is.
    Mint nemreg rajottem, a dropboxba feltöltött jegyzeteket az android tudja szerkeszteni, az iphone nem. (a felesegem tölem örökölt iphoneja-val nem tudunk közös jegyzeteket szerkeszteni. SZOMORU.

    Annyi geppel szinkronizalhassam, amennyivel akarom.

    Ne kelljen himestojaskent kezelnem, ne en legyek a gepert, ö szolgalja ki az igenyeimet.

    Szoval szeretnem a velemyenyeteket kerni, 2013-ban melyik az a rendszer, es az a telefon, ami mindezt kielegiti.
    Tul vagyok sorrendben a következökön: sony ericsson p800, Qtek 9100, Qtek 9000, majd a sok WP fagyas miatt valtottam Iphone 3GS-re. Ket eve viszont valtottam Motorola Defy-ra.

    Nem istenitem az androidot, de eleg volt a 2 ev az itunes-al, es a tovabbi szarsagokkal.
    Nagyon nagy csalodas volt a WP-hez is, hogy mennyire sokmindent nem tudok vele megtenni. Ellenben nagyon pozitiv volt 2009-ben, hogy sosem fagyott le.
    Csakhogy az mar regen volt, a defy a mai napig nem fagy, ütöm vagom, kulcscsomoval együtt hordom a zsebemben, es a mai napig vizallo, motorozasnal is hasznalhato navigaciokent.

    De lejar a szerzödesem, es jobb lenne egy nagyobb kijelzö, mert nagyon rakaptam a telefonon valo netezesre...

    Szóval a szakertö kollegakat szeretnem kerdezni, mit ajanlanak?
    Tudja a WP8 az USB-Storage funkciót? mert annelkül nekem nem okostelefon a telefon.
    Ha a nokia lumia 920ra csak Zune-on keresztül lehet pakolni cuccokat, akkor köszönöm, engem felejthetnek! Eleg volt az Itunes baromsagai is.

    Na de tenyleg mit ajanlotok?

  • motor1

    csendes tag

    válasz McCartman #1773 üzenetére

    A kerdesem inkabb költöi volt, szerettem volna ramutatni, hogy a csillivilli Iphone-nak milyen gyengesegei vannak. Leginkabb az IOS-nek, azon belül is az Itunes marhasagai a legbosszantobbak.

    Mivel ket evig volt Iphone-om, ugy gondolom, joggal irok, es fikazok egy upgradelt iphone 3gs-t. 2009-ben nagyon megbizhato volt, föleg a WP.X oprendszerhez kepest, es ujdonsag volt a Store is. Viszont nem tudtam megemeszteni azt, hogy a telefonhoz nem tudok hozzaferni, csak az itunes-on keresztül.

    Persze elfogadom, hogy sok embernek nem ez a fontos, hanem hogy röccenes nelkül fusson a merges madarak jatek, de nevetsegesnek tartom hogy egy excell tablazatot megcsak felmasolni sem tudok, megnyitni, vagy netalan szerkeszteni meg vegkepp nem.

    Mit jelent 2012-ben egy okostelefon?

    2006-ban nem volt nagy szam az, ha valaki ezen funkciokat hasznalni tudta. USB-Stick, stb.

    Gyanitom, hogy sok iphone rajongo eleteben elöször hasznal "okostelefont" es örül, hogy futnak rajta a jatekok, es skype-ozni tud rajta, meg a pofakönyv is be van integralva.

    CSak ne felejtsük el, hogy mi mindent lehetett mar 6 evvel ezelött is, igaz meg a WPhone-al.

    Mielött megköveznenek az Iphone tulajok, megjegyzem, hogy az összes hozzaszolasomat Ipadröl irtam, amivel mas a tapasztalatom.

    Hogy miert, miközben ugyanaz a rendszer fut rajta? Mert sosem viszem ki magammal a lakasbol, idehaza netezek vele, kavet szürcsölve, neha skype, etc. MEröben mas a felhasznalai terület, es erre ez kivalo.

    Na szevasztok!

  • motor1

    csendes tag

    válasz justaview #1863 üzenetére

    Ipadre tudatosan nem masolok semmit. Itunes közelebe sem viszem.
    Ez szamomra egy tartalomfogyaszto eszköz, szabadidö eltöltesere, mediafogyasztasra kitalalt dolog, ami meg a lakast nem hagyta el.
    Logitech bilentyüzettel tökeletesen kivaltja a kisebb notebookokat.

    Keszitettünk ra egy szoftvert, ami feszegetne a felhasznalasi területet, es annak a prezentalasara, tesztelesere vettem.
    Mindenesetre ha nem lett volna a szoftverötlet, nem lett volna ipad sem. Marmint nem vettem volna, vagy nem ezt vettem volna.
    Igy viszont van, es az asztali gepet mint tartalom fogyaszto eszközt lazan kivaltja.
    De nehezen lesz belöle tartalom keszitö eszköz, arra alkalmatlan, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • motor1

    csendes tag

    válasz McCartman #1877 üzenetére

    Köszi egyebkent, es tenyleg keresem a szamomra megfelelö oprendszert. Hardver teren nem vagyok annyira valogatos, inkabb az egyedit szeretem.
    Hogy mi lesz a következö telom, nem csak rajtam mulik. Felesegemmel egyszerre jar le a szerzödes, egyszerre fogunk valtani, es egy rendszerre. Ö sem szereti az itunest, megörül töle. De a telefonnal azonban elegedett.

    Sokat fog a latba nyomni, hogy mennyire fog tudni egy közös felhöben tarolt közös adatokat, fileokat olvasni, es irni. Ev vegen szeretnek egy salyat otthoni felhöt epiteni, amit barhonnan elerhetek, de megis helyi, es ha akarom, levalasztom a netröl.
    Nem bizom annyira a nagy közös felhöben, es a meggyarapodott media, es egyeb fontos adatainkat inkabb odahaza tartanam, de nem szanaszet minden gepen.

    Szoval nagyon kivancsian varom a wp8-at, hogy mennyire jol kommunikal majd a windows8al. Remelem valami nagy durranas lesz a ket rendszer együttmüködese.

  • motor1

    csendes tag

    válasz motor1 #1935 üzenetére

    Es akkor most egy kis szubjektiv velemeny tölem a szifon 5 röl, mint hardverröl:

    Nekem a kepek alapjan nagyon bejön, ha elfelejtem az elözö "2" verziot, iszonyatosan sokat ugrott designra. Ha en valaszthatnam meg, hogy milyen szoftver fusson rajta, akkor ez lenne a következö telom.

    Visszatart azonban az is, hogy oktober közepen mar a metroban a tinedzserek is ezt fogjak tapizni.

    Mindenesetre remelem, hogy a fem majd visszajön a telefonok vilagaba.
    En egyebkent egy motorola Razr MAXX HD-t szivesen megneznek, meddig birja nalam szuflaval. Bar annak is folyton nö a kijelzöje, mint a bolondgomba.

    Mindenesetre örülök, hogy vnnak olyanok, akik foglalkoztak a word/excell problemaval, söt megoldast is talaltak ra!

    Köszönöm, utananezek ezeknek!!!

  • motor1

    csendes tag

    válasz rachmaninoff #1937 üzenetére

    Ha megengeded, valaszolok a megjegyzesedre.
    Nem veletlenül fikaztam eddig, es szerintem nem megalapozatlanul az IOS-t. De szerintem nagyon is atjött, hogy nem a telefonnal van magaval bajom, leginkabb a szinkronizacios nehezsegek azok, ami miatt en nem maradtam az apple taboraban.
    Maga a keszülek igenis tetszik, es a regi 3Gs-hez kepest hardveresen, de inkabb a designra helyezve a hangsulyt nekem nagyon bejön, meg a merete is.

    Valamit felreertettel. Engem zavarna, ha 800 euroert vasarolt telefonommal talalkoznek par honap mulva mar uon, utfelen. Ugyanezen okbol egy gaaxy S3-at sem tudnek elkepzelni a zsebemben. Mondjuk az mar bele sem ferne...
    Mikor a 3GS röl valtottam a motorola Defy-ra, 270 eurot fizettem erte. egyharmadat.
    Hol van a menözesi faktor a Defy-nal? Mar uj koraban sem volt, most 2012-ben meg aztan vegkepp.

    A motorola maxx akksijat nezd meg, 3300 amperes, na azert hoztam fel, mint szamomra erdekes hardver. Nem menözesböl.

    OFF:
    Nalam szemely szerint mi szamit menözesnek, le se irom.
    Viszont leirok neked par tapasztalatot. Targyalasra erkezve nem feltetlen latjak, ahogy a lexusodbol kiszallsz.
    Bar szereztem mar ugy munkat, hogy bereltem egy jauart, a targyalas kedveert, megis csak egy civiccel jarok...
    Ez nem ertekrend kerdese, te is tudod, hogy az üzleti partnerek mi minden alapjan probalnak egymasrol infot szerezni. Valaki belemegy ebbe a jatekba, valaki tesz ra.
    Egy angol baratom Nokia 5110-el jar a targyalasokra, (egyebkent szifonra is keszit szoftvereket), es elarulom, hogy mindenki azert az ösregi nokiaert nyul, hogy hagy nyomkodja, na annak van menösegi faktora.
    különben 3 havonta cserelgetheted a telodat, mert nem leszel menö...

    [ Szerkesztve ]

  • motor1

    csendes tag

    válasz erdoke #1952 üzenetére

    hat a Blur utan megnezem hidd el!

    Kivancsian varom a WP8-at, mire uj szerzödest kötök, mar lesz eleg tapasztalat is.
    Mivel kivancsi vagyok nagyon ra, ezert leginkabb csak a keszülek a kerdeses.
    Talan egy iphone5, raszuszakolva a WP8? :-) Mar csak az almat kell levakarni utana...

    Persze ha a nagy varakozasaimat alulmulja a wp8, akkor sokminden nem marad.
    A legnyagobb bajnak a mostani kijelzök megallithatatlan növekedeset tekintem, lassan 4,5 col alatt semmi nem lesz. (hardveresen kielegitö keszülekekröl beszelek)

    Ha igy haladunk, mindenki smart watch-al fog rohangalni, es egy 6 colos okosteloval.
    7 nem leheet, mert azok mar tabletek!

  • motor1

    csendes tag

    válasz motor1 #1954 üzenetére

    Egyszerübb a telot berelni, tartos berletre, mindig a legujabb legfrissebb termekre valtva!
    Meg eletkepes üzleti modell is lehet!

    Nem ellopni, az en ötletem volt!

  • motor1

    csendes tag

    válasz hdanit610 #1956 üzenetére

    :-)))

    De most reggel leesett, kicsit hosszu volt a nap. Igen, heggesztö trafot radugom, meg ugy is birja!

    Ja elirtam, ejfelkor mar megesik.

  • motor1

    csendes tag

    válasz Stauffenberg #1960 üzenetére

    Nem jarok olyan targyalasokra, egyszer adodott az eletemben, es ha mar ugy adodott, kiprobaltam, bereltem.
    Pontosan ezert nem vasaroltam jaguart, mert gyanitottam, hogy nem üt be a siker egyböl.

    Egyebkent 13 vagyok, jövöre ballagok!!! Majd ballagasra remelem megkapom az iphone 6-ot!
    :-)

    OFF
    A mai magyarorszagi munkaeröpiacrol "fogalmam" sincs, mar evek ota nem ott elek.
    Bar a tapasztalataim miatt döntöttem a kivandorlasra, gondolom azota csak rosszabb lett.

Új hozzászólás Aktív témák