Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz pècsimunkás #7024 üzenetére

    Normális szerviz van, de éppen az autók miatt mondom, hogy rá kell kérdezni, mert a gari nem egyértelmű. Autóknál is az van, hogy számos márka nem vállal garanciális javítást, ha az autót nem Magyarországon helyezték először forgalomba (értsd: behozott autó). Szamélyesen voltam tanúja ennek, amikor a saját autómat javították garanciában (az enyém Magyarországi). Ott balhézott egy srác az ugyanolyan autójával, mert nem volt hajlandó a márkaszerviz gariban javítani, mondván, Holland importból jött, tehát oda kell vinni ahol eredetileg vették és ott jár a garis javítás.

    Nem feltételenül van ez mindennel így, ezért írtam, hogy kérdezz rá a hazai Cube forgalmazónál (ha ven ilyen, ezt sajnos nem tudom, nem ilyen bringám van).

    A tudomány a valóság költészete!

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz pècsimunkás #7024 üzenetére

    A Bosch-ra világ garancia van. Akárcsak a Shimano-ra. Teljesen mindegy hol veszed. Garanciát tudsz érvényesíteni más országban is, ehhez annyi kell, hogy meglegyen a bringáról a számla. Illetve olyan szervizt kell keresni, aki Bosch szerviz partner, ilyen ma már elég sok van, a legtöbben Bosch szerviz partnerek. Természetesen ez a pedelec rendszerre vonatkozik. Az előfordulhat, hogy ha máshol érvényesíted a garit mint ahol vetted, némi költséget felszámolnak, pl egy motorcsere esetében, de ez sem biztos, mert a Bosch téríteni szokta a szerviz költséget a boltnak. Ami viszont problémásabb, az a többi alkatrész esetleges meghibásodása. 1 év garancia jár minden alkatrészre, kivéve természetes kopásra. Például ha egy éven belül meghibásodik a fékrendszer, elkezdi ereszteni az olajat, az garanciális probléma, ha valami miatt nem lehet pontosra beállítani a váltót, az is garanciális probléma. A villa meghibásodása is garis lehet. Csapágyakkal kapcsolatos problémák is garanciális ügyek 1 éven belül. Viszont ezeket csak ott fogod tudni érvényesíteni ahol vetted a kerékpárt. Pont múltkor volt nálam egy zsír új Cube, igaz, nem elektromos, valami miatt nem lehetett beállítani az első váltót. Ledobálta a láncot. A bolt állította, hogy jó, de a gyakorlatban nem lehetett beállítani. Így kénytelen volt a tulaj 300km-t oda, 300-at vissza autózni, hogy érvényesíteni tudja a garanciát. Szóval a legszerencsésebb mindenképpen az, ha viszonylag közeli boltból veszed a bringát, de ritka, hogy amúgy ilyen problémába belefuss, persze láttam már furcsa dolgokat új bringákon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák