Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz hroberto #4981 üzenetére

    Ma már azért annyira nem számít extrémnek a mondraker geo, mivel a legtöbb gyártó is hasonló elven gyártja a vázakat. A forward geometry 2014-15 környékén volt durva, amikor mindenki más még old school geot használt, ehhez képest egy mondraker több mérettel hosszabb volt. Nullás stucnival, több fokkal laposabb fejcsővel. Tényleg forradalmi volt. A geo egy összetett dolog, mert nem csak a reach számít, hanem a fejcsőszög, nyeregvázcsőszög. Meg ugye számítanak a testi adottságok. Érdemes a jelenlegi bringa geometriát átnézni és ahhoz lehet viszonyítani. Viszont 1 fokkal laposabb fejcső kb 1cm-el rövidíti a Reach-t. Tehát ha valakinek volt egy 67 fokos fejcsőszöge, 440-es reach el, majd vesz egy mondrakert 470-el, de 65 fokos fejcsőszöggel, akkor érzetre a hossz csak 1cm különbséget fog eredményezni. Meg ugye ott vannak a rossz beidegződések. Régen a legtöbb ember kisebb méretet használt mint kellett volna, én is sokáig M mérettel mentem 178 centis magasságommal, de rájöttem, hogy az L a jó méret, csak egy kis megszokást igényelt. De hozzáteszem az L-es Mondrakert nekem is ki kéne próbálnom, mert az a 490 reach azért nem rövid egy L-es gépnek.

    A sram váltástól nem kell félni, jó cucc. A fékeit nem szeretem a sram-nak, jól fognak, de kevésbé megbízható mint egy shimano fék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák