Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sxxorp

    őstag

    válasz HKorn #1676 üzenetére

    Nézegettem én a Decathlon-osokat sokáig, főleg a napokban, mikor ez ( [link] ) 300eFt volt (annak ellenére, hogy inkább városi forgalomra kell), de a 2 év garancia ellenére, és nem bírtam magam rászánni egy alapból kedvezőtlenebb konstrukcióra a motorelhelyezés, és trekkingeknél még akku szempontjából is (még az akku teljes súlya is jó hátulra kerüljön...). Ráadásul szeretném megszabadítani szoftveres láncaitól a gépet (van valakinek tapasztalata?), kétségeim támadtak, hogy a 30Nm mire elég...
    Ezért tegnap megvettem ezt, fórumtárstól: [link]
    Egyéni plusz dolog, hogy én épp nem azt keresem, hogy minél magasabb motorfokozatban megússzam a tekerést, hanem hasonló erőből többet hozzak ki, és ehhez optimalizáljam a motor segítségét. És az a gyanúm, hogy sok e-bike inkább a kényelemre megy rá, és ha jobban meg akarod tekerni elfogynak a fokozatok felfelé (lánckerékben lefelé, a kisebbeket illetően :) ), pörög a lábad... Még csak hazagurultam vele, de a csatolt kerékpár agyváltós lehetőségei úgy tűnik bőséges tartalékot biztosítanak síkon és emelkedőn is.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz HKorn #1676 üzenetére

    Kettes szorzó megvan árban, de a kettes szorzót megkapod nyomatékban is és minőségben is. :)

    Volt nekem is agymotoros bringám, hátsó agymotoros, elvoltam vele túrázós üzemmódban, de amint megpróbáltam kicsit sportosabbra venni a tempót, egy erdei terepen, hamar figyelmeztetett a bringa, hogy ezt nem erre találták ki. :) Engem nagyon zavart a hátsó kerék kiszámíthatatlan viselkedése. Most ugyan ez első kerékben még sokkal rosszabb. Ettől függetlenül érthető volt a döntésed, mert 300K-ért sokkal rosszabb pedelec gépeket kínálnak újonnan, mint a devathlonos. Gyakorlatilag 300K-ért tesco színvonal van máshol.

    Márton: A középmotor egyébként ebben is jobb, könnyebb tekerni kikapcsolt rásegítéssel mint az agymotorost.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák