Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Engem egy olyan statisztika érdekelne végre, ami nem azt írja le, hogy android ennyi, ios annyi, mert ez lényegi információt nem hordoz, ha nem tudjuk, hogy a droidos telókból mennyi milyet adtak el?
    Tehát ilyen kategóriákat felállítani, hogy kijelzőméret, hardware, stb, hogy tudjuk, hogy ennek a rengetegnek mekkora része a sufnituning nélkül használhatatlan szemét.
    Mert mint ahogy hiba a kártyásan 20.000ft-os droidot összehasonlítani az iPhone-al, ugyanúgy hiba ezt fordítva elkövetni az eladási statisztikákban szerintem :U

    Szal, röviden tömören rohadtul érdekelne, hogy csúcs/felső-közepes droidból mennyit adnak el :K

    ui.: pláne megőrít az ilyen statisztika hiánya, tekintve, hogy a fejlesztői részében is igen aktívan benne vagyok 3 párhuzamosan futó házi projekttel. Jó lenne tudni, hogy melyik részére éri meg a droidnak jobban koncentrálni...

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Blyan #18 üzenetére

    Igen, én is biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat adnak el belőle, de a szummázott nagyságrendek nagyon is érdekesek lehetnek.

    pl.: nálunk is probléma volt az egyik házi projektben, hogy borzasztó mértékben butítani kellett az eredeti koncepción, mivel kb. desire szint alatt semmi nem vitte volna el. Nah ilyenkor jó lenne tudni, hogy mikor nyersz nagyobbat, ha engeded, hogy a fosabb készüléken is menjen faszán (butítasz grafikán, hangon, fícsöröket veszel ki, stb), vagy ha letojod a sok kis fost és fejlesztesz a nagyvasakra, ami magával vonja, hogy nagyon eye-candy, pöpec cuccot csinálsz, viszont a gyenge telókon nem élvezhetetlen lesz, hanem el se indul. Vagy pl. a hang kifagy, stb (most épp pont ezzel szívunk, hogy hogy oldjuk meg a 3 zene egyszerre lejátszását úgy, hogy a gyenge szarok ne dögöljenek bele. A jelenlegi állás szerint sehogy, pedig nagyon faszául hangzott az eseményekkel együtt változó / azokra reagáló zene/hang :( )
    Mi végül úgy döntöttünk, hogy menjen el mindenen, és a job telón nézzen ki sokkal jobban, csak ez meg a méretét tolta ki 8,5mbyte-ra. Jó lenne tudni még a kiadás előtt, hogy jó döntés volt-e. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz maki12 #24 üzenetére

    Szerinted ehhez bármi köze van a Mobilarénának?
    Ez most kb. olyan, mint a benzinkúton üvölteni a pultoslánnyal, hogy miért ennyi a benzin...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz b4zsi- #26 üzenetére

    PC-n ilyen szempontból sokkal könnyebb dolgod van, mert
    a) aki játszik, az hozzá van szokva, hogy mi az, hogy gépigény
    b) könnyebben tudsz célcsoportot célozni
    c) elérhető kismillió program, referencia, stb, ami segít egy gyors benchmark megírásában, amivel simán megoldasz egy hibaüzenetet, hogy bocs Bélám, de szar a géped, vegyé' újat
    d) sokan értenek hozzá (többen, mint mobilhoz)
    e) sokkal, de sokkal kiforrottabbak az api-k, nem változnak olyan gyorsan a dolgok, egységesebb az egész. Ilyen szempontból az iOS sokkal jobb mint a droid, de még az is mérföldekre van a pc-re fejleszéstől.
    f) PC-n triviálisnak veheted, hogy van minimum egy winXP-je a usernek, ami akárki akármit mond egy modern rendszer, ami minden szükséges szolgáltatást biztosít ami kell (pl. droid 2.1-en kártyára telepítés hiánya stb), meg minimum 512mbyte ram.

    A probléma ezzel, hogy a telefonon van egy egységes piac, és mindet azzal reklámozzák, hogy tele van programmal. Ezek után az egységsugarú user jogosan várja el, hogy mindegy milyen szart vett, fusson rajta minen, hiszen neki ezt mondták a reklámok. Innentől kezdve pedig ha pont a tiéd nem fog, akkor a sok marha le fogja húzni az értékelését, hogy miért nem fut a mosógépén, innen meg kikövetkeztető, hogy valószínűleg a vége az, hogy hiába dolgoztál, eltűnsz a süllyesztőben. Amúgy se könnyű mostanában kitűnni bármelyik piactéren bármelyik oprendszeren :)

    Sorry a regényért :B

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz maki12 #34 üzenetére

    Detonaten? ;]
    Így viszont már teljesen egyetértek.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák