Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    Az a vicces benne am, régen nekem is voltak ilyen dilemmáim, mikor először próbáltam elszakadni a windows-tól, de lóf...t nem tudtam a Linuxokról, én is Ubuntut tettem fel, mert elvileg az a legjobban up-to-date tartott disztró, de nagyon nem tetszett. A Gnome3 azért elég fura egy windows-ról jött embernek. Meg őszintén, nekem a Humanity icon pack sem jön be. Olyan giccses az egész. Pár nap kísérletezgetés után ment is vissza a Windows.

    Néhány évvel később már nem is tudom, hogy került képbe megint a Linux, de akkor céltudatosan olyat kerestem, ami sokkal Windows-osabb. Rövid keresés után meg is lett a Mint. Jó, mert ugyanúgy Ubuntu az alapja, szóval rövid késéssel jönnek rá az Ubuntu-ra készült frissítések, viszont a DE sokkal felhasználóbarátabb.

    Utána viszont nagyon rövid ideig használtam csak úgy, mint a Windows-t, mert rájöttem, hogy hihetetlenül könnyen személyre szabható. Itt már nem csak annyi van, mint Windows-on, hogy átszínezed a tálcát, meg esetleg átpakolod oldalra.
    - Eleve tehetsz több panelt is, vagy leveheted az összeset.
    - A panel(ok)ra azt pakolsz ki, amit akarsz. Az összes cucc kezdve a főmenütől, az értesítési ikonokon át az óráig egy-egy pici alkalmazás, amit szabadon lehet pakolgatni akárhova.
    - Olyan szinten le van egyszerűsítve, hogy elkezdtem saját kisalkalmazásokat készíteni.
    - Na meg rengeteg dolgot azért oldok meg terminálban, mert egyszerűbb és gyorsabb, nem azért, mert GUI-ból ne lehetne elérni. Friss Linuxosként azért néztem nagyokat, mikor ezt mások írták le, de igazuk volt. Pár parancs megjegyzésével hihetetlenül meg lehet gyorsítani a dolgokat. A Nemo-ba is raktam terminal bővítményt.

    A lényeg, hogy kell hozzá az elhatározás, de ha valaki nem olyan munkával foglalkozik, ami egyelőre még nem megy Linuxon, annak felüdülés. Aki egyszer váltott, annak soha többé nem fog kelleni a Windows.

Új hozzászólás Aktív témák