Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz xxxjjjkkk #80611 üzenetére

    MPL: nekem eddig össz-vissz két csomagot hozott ki (egy matracot meg egy mosógépet), a többiért be kellett menni a postára. Hívott a futár, hogy ott hagyta a postán, majd bemegyek érte. Több ilyen csomagom volt már...

    Posta és a kis csomagok: a dolog max. városban/nagytelepülésen életszerű. Ha elfér a kosárkájában az a napi max. 4-5 kis csomagocska, amit a rendelgetős néhány embernek ki kell vinnie, akkor jobban jár, ha kiviszi, mert az értesítővel amúgyis ki kellene mennie, és azt még meg is kell írni.

    Túláram: mennyi az a túláram? Ha egy eszköz masszív rövidzár, akkor az jellemzően leküldi a kismegszakítót. De láttam már konnektort vidám lángocskával égni a falban, mégse oldott a 16A-es, mivel nem volt akkora áram, hogy lenyomja, de pont elég ahhoz, hogy szépen lassan felmelegítse, majd meggyújtsa a műanyagot. Szerencsére pont időben érkeztünk a helyiségbe, és nem lett komolyabb baj... Egyik cimboránál a lekapcsolt, visszajelzőt nem tartalmazó villanykapcsoló volt úgy 40°C-os... mondtam neki, hogy azt kábéazonnal nézesse meg valakivel, mert ebből hamarost baj lesz. Az efféle előjöhet bármitől... konnentor vagy villanykapcsoló esetén kontakthibából is: oxidos, vagy meglazult konnektorérintkezők (ha könnyen beszalad a dugvilla, már gyanús). Láttam már számítógépet *lángot fújni*: elszólta magát a táp, a ventilátor még fordulatban volt és kigyújtotta az épp elpukkant kondenzátorból kirobbanó papírt. Ha ez nem egy nyitott helyen, hanem pl. erkélyablak mellett, függöny előtt történik, akkor az kellemetlen. No, az se küldte le az automatát. Az első konyhai tévénk utolsó perceit úgy töltötte, hogy világított benne egy ellenállás. Ha nem CRT, hanem valami agyonzsúfolt lapostévé lett volna, az is csinálhatott volna cifra dolgokat. Szóval ez a túláram védelem szerintem nem egy egzaktul kiszámítható dolog... szerintem is a készülékek áramtalanítása az egyetlen kiszámítható védelem.

  • mirci18

    addikt

    válasz xxxjjjkkk #80611 üzenetére

    1-Az hogy a postai dolgozók nincsenek megfizetve nem tehetek róla.
    2-Az hogy eddig több ember munkáját végezte egy postás az már a dolgozók baja.
    Nem én kértem.
    3-Lehet hogy csak párszáz forint egy levél postázása de egy postás nem egy levéllel szaladgál így ha nem hozza ki nekem a címemre számomra értelmet veszt a postai díj kifizetése.Szóval ez az okfejtésed nettó baromság.
    4-Majd ha az ajánlott levél nem 2.5 cm-es max vastagságra lesz meghatározva és nem egy postaládára hivatkozva nem hozzák ki mikor eddig sem hagyhattak ajánlott levelet a postaládádban majd ha ezek nem lesznek elkezdem sajnálni a postát.
    Amíg ezek nem lesznek amíg azt látom hogy a szolgáltatásokat nyírbálják árakat emelik a dolgozókat szivatják addig nem fogom sajnálni sem a postát. S nem fogadom el azt hogy ők jogosan találtak ki új szabályokat.
    5-Parasztozásról meg annyit. Ki a nagyobb paraszt aki elvárja hogy helybe jöjjön a levél vagy az a postai nagyfőnök aki ugyan 5 millió fölött keres de egy sima postás megáll 80 e ft-nál. És szivatja a saját dolgozóit. Elveszik a prémiumjaikat szakképzett dolgozók helyett 6 általánost végzett iq betyárokat dolgoztatnak a nagy elosztókban.
    Az a posta aki direkt visszatartotta a postai küldeményeket karácsonykor úgy hogy folyton azt hazudta hogy minden rendben van semmi sem történt.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Új hozzászólás Aktív témák