Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • futo001

    senior tag

    Élményautót vettél nem kis családi igást, ez látszik a vásárlást megelőző lelkesedésből, hát így is állj hozzá. Mi a legrosszabb? Veszel bele motort. Nem dől össze a világ. Nem 5-10 éves autót vettél, hanem 20 felettit, max a vunderbaúm nem romolhat el benne.
    Én iszonyatosan beszívtam egy 2001-es TVR Tuscannal, de úgy is mentem oda az eladóhoz, hogy tudtam ebbűbajlesz. Lett. Tudtam nem szabad, de nagyon akartam. Majd megoldódik.
    (ráadásúl a pár éves Mondeóm kormányműve is eltört 1 hete, szóval ez most ilyen. :D )

    Ez csak autó, némi pénz, apránként feltámasztod és imádni fogod. Nem egy jó, használható autó árát adtad át érte, hanem egy használt, olcsóbb bicikliét.

    [ Szerkesztve ]

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

  • futo001

    senior tag

    válasz bitpork #24 üzenetére

    Nem gondoltam, hogy bárkit is érdekel, technológiailag semmi érdekes nincs benne, puritán kis kupé, viszont nekem egy nagyon régi álmom vállt valóra.
    De akkor leírom majd a sztorit az első találkozástól a javítás befejezéséig (egy magyar srác dolgozik rajta amúgy :) ).

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

  • futo001

    senior tag

    válasz Eastman #26 üzenetére

    Pontatlanul fogalmaztam. A szervomotor tört le a kormányműről, emiatt megszorult az egész (szerencsére épp mikor álltam ki az útra, 10p múlva már autópályán lettünk volna).
    Ha jól emlékszem 4 csavar tartja. Elkezdenek nyúlni, akkor víz kerül a kormányműbe, szervomotorba és a csavarokhoz, elindul a korrózió és eltörnek a csavarok, ekkor lefittyen a motor de nem esik le, ezért megszorul az egész. Nem igazán javítható, mivel a csavarok beletörnek a tartófülekbe.
    Szériahiba, a csavarok nem a Ford által előírt minőségűek voltak. Az első hibák és balesetek 2015-ben történtek, Amerikában hamar lett is visszahívás, Európában csak pár hónapja adták ki rájuk a kereskedő szerint.
    2014 es 2017 közötti Mondeo, Galaxy és S-Max érintett, ha ilyen autótok van, nézzétek meg az etis.ford.com oldalon alvázszám alapján (steering gear motor bolt).

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

  • futo001

    senior tag

    A kormányműben se a gyári szerviz, se a független helyi, se a magyar srác akihez hordjuk az autókat nem vállal ilyen munkát érthető okokból
    Persze van aki megcsinálja, úgy 2000 Euró helyett csak 150 a javítás, de én nem igazán szeretnék ilyesmit, nem ér annyit a kockázat. Ráadásul lehet a Ford ingyen cseréli az egészet, így ez tűnik a legoptimálisabbnak.

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

  • futo001

    senior tag

    Pl mi. :) Nekem 3 Fordom volt, ezzel a Mondeoval akadt ez a fenti gond, elotte semmi kulonos egyikkel sem.
    Edesanyamnak 4, az egyiket a mai napig hasznalja es semmi gond nem volt veluk.
    Nagypapamnak is ketto, neki is megvan az egyik 600.000 feletti km ora allassal (ujan vette).

    Sokfele autom volt nagyobb nyug nelkul leszamitva most a Mondeot meg az Ufo Civicet (es persze az angol csodat de neki barmit megbocsatok). Egyik marka sem f*staliga, ha figyelnek ra es ugyanigy nem hibatlan egyik sem, mindegyik hozott mar ossze ipari hulladekot. Persze mikor az emberek megveszik a lelakott dizelt (ami kulonosen erzekeny) hajlamosak pillogni, hogy ujuj elromlott. Mint a kollegam akinek elszallt a szij a Mondeoban 300e km korul. Soha nem csereltette se o se az elozo tulaj de persze a Fordot kopkodte.

    Az elrohadt Focus viszont erdekes, abbol a kivitelbol nekem is volt es masnak is a csaladban, kicsit sem rohadt pedig tenger mellett lakunk es garazs sincs.

    Ja, 2003-as dizel Puntom nekem is volt valamikor regen, szinten semmi hibat nem produkalt. :)
    Kozben beugrott, hogy regen volt Suzuki Swiftem is, ami sokat jart szervizben, nalam az bizonyult a legmegbizhatatlanabbnak. Orom volt mikor eladtam.

    [ Szerkesztve ]

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák