Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    válasz bot1978 #31 üzenetére

    Ne is mond. Tiszta görcs vagyok már napok óta, mert szeretnék vissza térni nvidiára, folyamatosan keresem az érveket mellette, ami azt illeti van is egy pár, de a mérleg másik oldalán meg ott van az, hogy nem éri meg. 40-ért nem kell senkinek a még 1 év garis rx 580-am, 1650s-t ami kb ugyan azt tudja meg 60-tól kapni csak, 1660s-ért ami legalább már mutatni egy hangyafasznyi előrepést (+20-25%,+2Gb) meg konkrétan az 580 értékének a dupláját kéne kiadnom. Efölött nem is nézem mik vannak, mert horror árkategória.

    5-10 éve 30 ezerért már kaptál értelmes, gémelésre alkalmas vga-t újonnan. Ma mit kapsz annyiért? Valami vackot, ami csak képet ad kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #39 üzenetére

    az SLI CF helyzete nem ilyen egyszerű, hogy "csak úgy kinyírták" ... egyszerűen sose működött hatékonyan és rengeteg utólagos programozói munka kellett mind 2 videó kártya készítő cégtől utólag, hogy jól működjön... De az új apikhoz DX12 és Vulkan, nincs is lehetőség használni a korábbi módon ...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • GodGamer5

    addikt

    válasz bot1978 #42 üzenetére

    Azért egy rx580, meg egy kb rtx2070-es szintű 5700-as radeon köszönő viszonyban sincs teljesítményben...

    "Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz bot1978 #44 üzenetére

    "Szerintem az eléggé köszönőviszony, ha (alig észrevehető) extrákat állítgatsz egy graf menüben. "

    Csak a frame rate-ek nem lesznek köszönőviszonyban egymással.

    Mármint persze, eléggé elfajultak az árak a VGA piacon, de egy RX 580 és egy RX 5700 között nem 10 000 forintos teljesítmény-differencia van, tekintve, hogy a Navi megeszi reggelire a Polarist (kb. ugyanolyan TDP mellett), pláne, ha 1080p fölé is felkúszunk. Játék/felbontás függvényében a ~30-60 fps-nyi különbség konkrétan két világot választ el egymástól, két, teljesen különálló játékélvezeti szintet jelent.

    Szerintem a bruttó 85-90 pénz lenne most a reális érte (refről beszélünk).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz bot1978 #50 üzenetére

    Hát, ha én összerakok egy gépet játszani, akkor biztos, hogy nem 60 fps-t akarok, hanem 100+-t.

    "Az egy nagy papírtigris, amit az FPS-ből papíron kihoznak százalékra. Ki lehet hozni persze, hogy az egyik 100FPS a másik 160FPS akkor 60%-ot kapott a gyengébbik kártya és köszönőviszonyban sincs a kettő, csak ettől még a gyakorlatban nulla az érzékelhető különbség."

    Na ez az, ami nem igaz. 100 és 160 fps között nagyon is érezhető a különbség, leginkább input lagban (ill. egyes játékoknál maga az engine/fizika is máshogy viselkedik). Ha még egy rendes, magas képfrissítésű monitorod is van hozzá, ez hatványozottan igaz.

    Tetszik vagy sem, 2019-ben egy valamit magára adó user (aki sokat is használja a gépét, és nem csak irodázgat meg filmezget) gépében bizony a 16 GB RAM az ideális, a 8 GB már karnyú. Az én netezési szokásaimhoz meg a 16 GB is kevés.

    Részemről az utóbbi időben már nagyon keveset játszom, viszont amikor igen, a lehető legkevesebb kompromisszumot akarom, ami a nem eSport lövöldék kivételével - ahol mindent szénné butítunk annyira, amennyire még éppen tournament legal - azt jelenti, hogy 1080p @ lehető legmagasabb (all high-very high-ultra, de legalább ezek egészséges kombinációja) beállítások és min. 100 vagy inkább több fps. Csillogjon-villogjon, és úgy folyjon és olyan reszponzív legyen, hogy öröm legyen nézni. Új, single AAA címekben (amiből amúgy nagyon nincs sok olyan, ami érdekel) egy RX 580 ehhez már nagyon harmatos.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #53 üzenetére

    de most mit vársz, mennyi legyen a 5700? ... konkurens gyártó hasonló teljesítményű terméke mennyi? ha mind2 hasonló áron van, akkor miről beszélünk? "csak úgy" nem lehet valami olcsóbb ha a piac ezen az áron is megveszi (és nyilván mérlegelik, hogy X áron eladnak Y mennyiséget, de 4/5X áron viszont csak 6/5Y mennyiséget adnának el, így nem feltétlen éri meg ...)

    az 580asok ára az ami nyomottan alacsony jelenleg, mert sok a "bányából kiszabadult" kártya a használt piacon... ne akarjuk már egy több éves és piacilag bőven ellátott kártyához hasonlítani egy újonnan érkező termék árát... pontosabban megtehetjük, csak csalódni fogunk, hisz még ha azonos teljesítményt is nyújt az "utód", akkor is drágább lesz, hisz valamit jó eséllyel jobban tud majd (jelen termék az RX580vsRX5500 között, hogy utóbbi minimálisan gyorsabb, talán RX590 körüli inkább, de fogyasztásban kb. fele)

    ha a konkurens azonos helyre árazza a termékét, nyilván nem lesz egyik gyártónál se jelentősen olcsóbb valami.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • BerserkGuts

    őstag

    válasz bot1978 #53 üzenetére

    ;] hát van akin semmi nem segít vehet 2080ti-t is hiába mint nem leszel jobb focista mert márkás cuccokkal mész focizni. Kell az X faktor is pl:reakció idő neked mennyi a reakció időd? https://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime [link] van olyan gyors 110ms mint egy profi e sportosnak ami majdnem 2x annyi mint egy átlag player
    (és még sok más dologtól is függ de ez a legegyszerűbb)

    Amúgy apropó még egy profi eSport játékos is kiakad az ultra beállításoktól ;] https://youtu.be/Zr7ptRHOIW8 [link]
    Shroud BFV Ultra settings

    12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

  • Televan74

    nagyúr

    válasz bot1978 #58 üzenetére

    Volt 590 -es kártyád? :D
    Most vehetsz majd 100k alatt jó kártyát az RX 5500 személyében. :K

    A bányászatra vásárolt kártyák hasznát sajnos nem az AMD,nem az Nvidia,de még a gyártók sem élvezték, a hiány miatt a kereskedők és ügyeskedők bevétele lett nagyobb.Most issza mindenki a levét.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz bot1978 #62 üzenetére

    a Zotac, Evga nem matricáz.. ezért is vettem EVGA kártyát... szép is lenne ha matricázna az EVGA, elvégre van saját, külön megvásárható AiO vizük...

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • Porcica

    csendes tag

    válasz bot1978 #62 üzenetére

    Én ugyan ezen a gondolatmeneten vagyok mint amiket előzőleg leírtál, de sajna amúgy pl nekem is választanom kellett az építendő gép mellé kellett valami, és kb csak ez az RX580 maradt, feljebb nem igazán tudtam volna a top kategóriás darabot megfizetni, és hiába 3éves szaré hugyé nem fogják dobálni ezt sem, hiába van 2 gen. felette.
    Azok járnak most kb a legjobban akik már nem ezzel a "hullaszagú" szériával fognak találkozni, mert ha pl most ragadnának be az árak megint, hajszálnyira ugyan ez lenne a felállás nekik is, csak most RX5500 lenne az alja, nem 550/560. :DD

    #64 Dr. Akula
    Én is ezen fillóztam, de ha most fél év múlva bedobnak egy 5800XT-t az kinek is lesz jó?
    Kapunk egy drágább kártyát, és a mostani árak kb ugyan ott fognak csücsülni ahol most vannak, kivéve ha az ellen oldal ki jön egy szériával, és volt valami ezzel kapcsolatban.

  • pengwin

    addikt

    válasz bot1978 #93 üzenetére

    A törvényileg kötelező jótállás ideje alatt nem elég mutogatniuk a matricára, bizonyítaniuk kell, hogy a te használatod miatt ment tönkre az eszköz.
    Ugyanígy pl. egy androidos telefon rootolása, bootloader nyitása miatt sem veszik el automatikusan a garancia, mert a gyártónak bizonyítania kell, hogy a firmware csere okozta az eszköz halálát. Ez egyrészt baromi költséges, másrészt kb. lehetetlen, szóval a kötelező jótállás ideje alatt nem is vesződnek vele.
    Az 1999/44/CE direktíva tartalmazza a vonatkozó európai szabályozást.

    Valamint most utánanéztem, és elvileg az USA-ban is jogtalan ez alapján megtagadni a garanciális ügyintézést, csak az ottani kiherélt hatóságok és intézményesített korrupció miatt ezt nem nagyon lehet betartatni. Ha érdekel: FTC Act, Magnuson-Moss Warranty Act.

    Írhatnak a gyártók akármit a garancia feltételeik közé, ha egyszer azok szembe mennek a törvényi szabályozással... a gyártó még mindig nem szabályozó szerv, és nem is mehet szembe a joggal.
    Ennek ellenére sajnos mindenhol bepróbálkoznak ezzel a gyártók, pedig csak egyes piacokon jogos ez a magatartás. Ez is érthető valahol, mert mint a mellékelt ábra mutatja, rengeteg embert elbizonytalanítanak a jogellenesen megfogalmazott saját garancia feltételeikkel és matricáikkal, és gyanítom rengeteg tudatlan ember garanciaigényét tudják ez elepján visszautasítani.

    (#96) Norman M249
    egy rx 570 karihoz képest, amit 51k ért sikerült vennem 2 játékkal
    Ha jól emlékszem akkor ez egy nem olyan régi akció volt, vagyis a Polaris addigra egy több éves termék volt, ami sok tekintetben nem vette fel a versenyt a konkurenciával.
    Ezzel szemben az RX 5700-nál nincsenek ilyen kompromisszumok a konkurens gyártó termékeihez viszonyítva, ráadásul lényegesen frissebb technológia most, mint a te RX 570-ed volt amikor megvetted. Az RX 570 sem 50 ezer forinton nyitott, pedig már megjelenéskor sem volt friss technológia.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák