Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Synthwave #45 üzenetére

    Az egy nagy papírtigris, amit az FPS-ből papíron kihoznak százalékra. Ki lehet hozni persze, hogy az egyik 100FPS a másik 160FPS akkor 60%-ot kapott a gyengébbik kártya és köszönőviszonyban sincs a kettő, csak ettől még a gyakorlatban nulla az érzékelhető különbség. A különbség ott kezdődik, amikor emeled a felbontást és a többi vackot addig, hogy 60FPS alatt legyen mindkettő.
    Viszont ezen a szinten is úgy vagyok vele, hogy ha mondjuk olyan a motor, hogy egyetlen grafikus ficsőr jelent 20FPS-t, mert ha kikapcsolod a graf menüben akkor felmegy 30-ról 50-re egy 1060-on is, hiába van 3840x1024-ben és szinte alig lehet észrevenni a különbséget akkor az még a szolgáltatás szintjén, a játékélmény szintjén még mindig nagyon kevés előny. Szinte nulla. Van egy fiatal generáció, aki már az élményekért fizet. Ez már a modern közgáz. Én még megnézem, hogy mit kapok a kezembe. Engem még nem lehet meghülyíteni azzal, hogy másképpen fújja a haját a szél, ha minden ultrán van. Látom, csak úgy vagyok vele, hogy ez nekem nem ér 50 rongyot.
    Egyébként a konzolport vackok miatt (amik nyilván ugyanúgy jól mennek mindenen fullHD-ban) a címek önmagukban generálnak már általános butaságokat. Mert végre van mire fogni. Például a 16GB ram tipikusan ilyen. Éppen a Tomb Raider-nek "kellett" és azóta azt hiszi mindenki, hogy az kell. A vicc, hogy még maga a TR, a „16 kell” lavina elindítója sem címez meg 8GB-nál többet egyébként, ha van bent a konfigban elég VRAM. Akkor címez csak meg 10GB felett ha csak 2GB-os a VGA, viszont az elején emiatt nézi és ha nincs csak 8GB akkor hibaüzenettel nem indul. Ez az igazi genyóság, de az olyan címek többségénél is odaírják innen az „ajánlott” konfigra a 16GB-ot, amiknél pláne egyáltalán nem kell, mert minél több VRAM van a gépben annál kevesebb fizikai memóriát címeznek meg a játékok futás közben és a drágább VGA-kra többet pakolnak, tehát ha a minimumra elég 8GB az ajánlottra totál gáz beírni a 16GB-ot mégis beírják. Kitesztelték egy raklap játékkal, hogy ez így van mégis teszi be mindenki a 16GB-ot, mert az az ajánlott, pedig hol van már a régi ökölszabály, hogy a vram duplája kell legyen a rendszermemória. Száz éve nem így van.
    Akkor is beírják ajánlottra, mert volt egy TR, ami nem indult el 8-al és azóta mindenki elhiszi, hogy a 16 az kell.

    Régen azért szakmaibb volt valahogy minden, nem ette meg ennyire a hardveripart ez a marketing bullshit, ami valahol ott kezdődött, amikor az indokoltnál sokkal több vramot kezdtek tenni ilyen full gagyi netezni való GPU-k mellé, mert rájöttek, hogy úgy több fogy és így azóta egyre durvábban totálban vesznek hülyére mindenkit.

Új hozzászólás Aktív témák