Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabonagyur

    félisten

    válasz Huntszy #28 üzenetére

    Én is utálom az összes lepukkant autót az úton, ezzel a résszel egyet értek, hogy nem kéne, hogy ott legyenek. Azzal is egyet értek, hogy szinte mindenki túl vállalja magát. De igen is van középút. Egy középosztálynak egy Passat fenntartása nem gond, a gond ott van, hogy sokan odasorolják magukat közben meg nem.

    De az a része, hogy megy mindenhova ez sajna nagyon nem igaz vagy sokkal árnyaltabb a kép. Legtöbb kisvárosnak (15-20e fő pl) nincs saját busz közlekedése, a Volán buszok mennek be a városba és arra fel lehet szállni ha épp akkor jön arra. Ezek azonban a fő dolgokhoz vannak igazítva, mint 6-s munka kezdés, 8-kor suli stb., de hétvégén pl. szinte egyáltalán nem járnak de az esti járatok is, mint a fehér holló. Nem véletlenül van szinte minden 10 főnél nagyobb cégnek legalább egy 9 üléses saját kisbusza amivel tudja hozni-vinni az embereket.

    Jártam páromhoz anno vonattal és busszal is. 50 km autót ami szinte nyíl egyenes, kb. autóval 45-50 perc (csak mert nagyon rossz minőségű az út). Busszal 1,5-2 órától indul ha sikerül egy nagyjából összekapcsoltat elkapni és ugyanazt az 50 km-t teszi meg. Vonattal ugyanez a település 2 átszállás 3-3,5 órától indul (és megteszek közben 140 km-t), de volt, hogy egy egész délután ráment mert egyik vonat késett, másik lerobbant, harmadikat meg lekéstem az előzőek miatt.

    Boltba se hidd el szórakozásból mennek be a falvakból/kisebb városokból oda ahol van egy Lidl/Aldi/Tesco. Sokszor pár dolog vásárlásakor visszajön az üzemanyag ára egy falusihoz képest. Nagyszülők falun laknak, rendszeresen látom, hogy mennyivel többe kerül 1-1 dolog és főleg úgy idegesítő, hogy amúgy egy sima Lidl/Aldi cucc van felárazva.
    Plusz amit ne feledj, hogy az ilyen kis boltok vasárnap mondjuk zárva amikor idő lenne rá vagy éppen estére mire hazakeverdsz munkából már nincs benne pék termék sem stb.

    Pl. mondjuk Pesten elhiszem, hogy simán lehet tömeggel eljutni bárhova és szinte bármikor. Nagyobb megyeszékhelyen is hasonló, de kisebb megyeszékhelyek már korlátozottak főleg a külváros.

    Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Új hozzászólás Aktív témák