Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    aktív tag

    válasz Blindmouse #42 üzenetére

    Nem is az emisszión akartam rugózni, hanem arra céloztam, hogy amit a motorok kapcsán írtál, az mondjuk úgy költői túlzás (mármint, hogy nem lehet kapni, stb...).
    Az emissziós problémák addig a pontig - elég nagyképűen hangzik tudom - különösebben nem érdekelnek, amíg hiteles, független tesztek, mérések alig-alig készülnek.
    Na mindegy, ez messzire vezetne. De amúgy ha azt mondod, hogy pusztuljon a belsőégés és legyen elektromos hajtás, ugyanakkor 30 km-en túl meg már nem ajánlott a robi és kivesszük a képletből a távolsági tömegközlekedést, akkor marad opcióként a személygépkocsi, hibrid és társai, csak ugye legyen rá pénz is...
    Szerintem nem ilyen egyszerű a helyzet. Sok-sok ismerősömmel együtt több, mint 40 km-ről ingázom naponta, autóval (car-sharing, etc, nem kell sorolnom gondolom) és sajnos be teljesen a belvárosba.
    Na most erre írtam még az első hozzászólásomban, hogy ha lennének megfelelő K+F parkolók, ahol biztonságban tudom a négykerekűt, az elsők között lennék azok között, akik átülnek az elektromos robogóra, hogy bejussanak pl. a belvárosba. Leteszem az e-robit ahol kell és majd munka után megint felveszem és megyek a parkolóba vagy épp máshová. Úgy vélem így tisztulna a levegő is azért és a forgalom is csökkenne, mert így azért lássuk be, csúcsidőben már-már élhetetlen néha Bp, de a vidéki nagyvárosok is. Most pl. alig látszik Budapesten az az objektív körülmény, hogy vakáció van.

Új hozzászólás Aktív témák