Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz arn #91 üzenetére

    Már az M1 8 core is bitang CPU eszméletlen alacsony fogyival, és bőven van feljebb. :D
    Gondolkoztam egy ilyennel szerelt gépen, csak hát a VGA része igen sovány... :(

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • sb

    veterán

    válasz arn #91 üzenetére

    Amikor megjelent az M1 nekem is áll leejtős volt. Most viszont nem teljesen látom cpu-ban azt az előnyt a fenti számokat megnézve. Vagy csak eltévedtem, mert bevallom, nem nagyon ástam bele magam. Akkor néztem kicsit utána amikor kijött de ott még sok volt a homályos pont.
    Vagy mindenki - én is - a 25-45W-os x86 TDP sávhoz vagyunk szokva és ott teljesen más arányokat látunk.

    Ha jól tudom a notiba került M1 10W TDP-vel jön de láttam variánsokat 25-40W között is, ezek gondolom a Mac Mini-k, utóbbi gondolom full package. De nagyon teljesítményeltérést a tesztek alapján mégsem láttam. :F

    A 10W-os M1-re CB R23 7500-6500 pontot láttam melegedéstől függően.
    Most rámértem az 5500U-ra:
    - balanced mód: 7150 - 22.7W (cpu power)
    - high perf mód (annyira nem az ebben a notiban :D): 7400 - 26W
    - silent mód: 6500 - 16,7W (ez átlag, 20W felett indul és 13-ig droppol kb.)
    - kézzel beállítottam fix 16W PPT-re, itt 12.7W-ot kap a cpu powerre, nincs semmilyen Turbo, fixen ennyi a TDP végig a teszt alatt: 5950 pont.

    Ez már nem olyan mint első látásra, hogy a kanyarban sincs az x86/AMD.
    De az sw még mindig egy másik kérdés... szerintem egy böngészőnél azért itt sincs gond, ha papíron megvan a kraft, márpedig multicore láthatóan megvan, single-ben meg még kevésbé számít a visszavágott TDP, akkor nagy gond nincs ilyenkor "érzésre" sem az AMD-vel. Bőven elég. És ez még "csak" Zen2 volt. Majd megnézem az 5600U-t is.

    A nagy változás ott lehet továbbra is ha vmi gpu-s, fix hw-s vagy hibrid cucc indul. Ott egy kategóriával fentebb ugorhat az M1. Egyszerűen a támogatottság miatt. De ez már nem hw erő kérdése. Ugyanaz lesz az eredmény ha ilyenkor a hozzá közel lévő mobil Ryzen helyett összenézed egy desktop 95W+dgpu cuccal. Nincs előreugrás ott sem, támogatás sincs több. Gyorsabb se lesz, vagy nem csak az arány töredékével, el se indul, stb...

    Ami az előnye, az ökoszisztéma, épp az tart vissza a próbától. :) De az átszokást valószínűleg csak egyszer kellene megugrani.
    Az a baj, hogy ilyen szintű előrelépések azért x86-on is vannak még (lefelé, hatékonyságban, ill. most felfelé majd igpu-ban) amik megérnek még 1-1 próbát. Bizonyos feladatoktól eltekintve ezek is overkillek tényleg gyk. minden átlagos feladatra.

    Ettől függetlenül viszont áll amit régóta írok. Elvi síkon gáz az egész. Eddig is tudtuk kb. hogy mit és mennyire tudunk kihasználni. Aztán jöttek az erősebb telefonok/tabletek és egyértelművé vált, hogy töredék erejű eszközön is lehet ugyanazt vagy jobbat/jobban is használni ha csak a sebességet, használhatóságot nézem.
    Kicsit nehezebb volt összekötni, mert nem ugyanaz a szegmens de abból is tudható volt. Itt most tisztábban kijött mivel egy notit/PC-t kapunk notik/PC-kkel szemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák