Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz moleculez #9 üzenetére

    Én üzleti felhasználásról nem beszéltem. Nincs lehetőségem olyan mértékben magas üzleti körökben megjelenni, ahol tolmácsok is forognak, legalábbis eddig nem volt, hogy pontos legyek. Így véleményt alkotni erről nem tudok.

    Egyébként 220 dollár (a nem lejárós tanulós programmal és postával, vámmal együtt) nem olyan sok a szerkezetért, ha valaki rendszeresen (értem ez alatt évente legalább egyszer) meg külföldiába nyelvtudás nélkül mondjuk nyaralni. Az imént nem gondoltam át eléggé az ár/haszon tényezőt. Ha csak magunkat veszem, hogy minden évben sikerül legalább egyszer elutazni, és egyik évben Erdély, ahol néha beleszalad olyanba az ember, aki ha tud, akkor sem szólal meg magyarul, a másikban Görögország, harmadikban Horvátország, meg esetleg még belevesszük a németeket is, akik angolul sem szólalnak meg sok helyen, még ha perfektek is egyébként belőle, akkor megérhetné esetleg, csak lehet, egy évben a Tiszaparton kellene nyaraljunk hogy megvehessük. :)) Na jó, ez nyilván túlzás, de azért nem hiszem, hogy sokan szívesen számolnak 60-70 ezres többletköltséggel ezért a kényelemért.

Új hozzászólás Aktív témák