Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz Quadgame94 #8 üzenetére

    Azért ugye képben vagy? Mert hogy a piacnak nem nagyon kellenek az RTX-ek, nem nagyon veszik, nem nagyon tolonganak értük. Jön majd egy 1180 stb, valószínűleg tré lehet a kihozatal, és letiltva a RT magokat el lehet adni a balekoknak még a megmaradt lapkákat, de messze nem olyan biztos, hogy arra nagyon nagy rácuppanás lesz, a GTX 10xx tulajok nem fogják venni, aki Radeont akar, az meg pláne. :) Közben pedig ott rohad még a nyakukon egy halom GTX is, nem beszélve a GDDR5X memóriáról, amit felvásároltak, mint a vaddisznó, bízva a bányászokban és hogy az AMD ne jusson hozzá. Csakhogy a bányászlufi kipukkadt, az AMD meg nem ugrott rá a GDDR5X-re. Épp az AMD csinálja jól. Most hogy ntrollék kiterítették a kártyáikat jönnek ők, a nem teljes, de 60CU-val még elég jó GPU-kat kiadják (marha jó lehet a kihozatal, ha csak 4CU-t kellett tiltani), eladják, jó áron, a konkurenciától mindenképpen jobb áron, bár a fogyasztással lehet vitatkozni, de szerintem a teljesítményre nem lesz panasz, és ez amúgy is csak mondjuk úgy, szezonális termék, szerintem fél évnél nem lesz tovább kapható. Majd jön a Navi, ami úgy ahogy van hátsón billenti ntrollékat, jó ár/teljesítmény mutatóval. Simán benne van, hogy az RTX-ek fölé fognak menni, a chiplet dizájnnal, olcsóbb gyártással, igaz alacsonyabb áron, kisebb profittal, de itt jön képbe az, hogy mekkora a Turing (gyártási költség) és a túlfizetett memória, és az fog aztán igazán fájni. Így is szorul a nyakukon a hurok, a részvényesek szorongatják, nagyon fájdalmas lesz az, amikor az AMD is húz rajta egyet.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Bandi79 #73 üzenetére

    Szerintem ebből nem lesznek partnerkártyák.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz subpixels #188 üzenetére

    Persze, mert fél. A mondhatni agresszív reakcióból ítélve, beállt a majré. Ezt kb. úgy kell érteni, mintha azt mondta volna, hogy hú b....meg. Az érdekesebb az az, hogy mit akart mondani az Ubis fejlesztő, amikor Lisa Su félbeszakította. :) Van egy olyan gyanúm, hogy lesz RT Radeonokon, nem is akármilyen tempóval. Persze lehet tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz b. #197 üzenetére

    Én nem lennék nyugodt a helyében. Amúgy egy nyugodt ember nem így reagál, nem lép fel támadólag.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Quadgame94 #204 üzenetére

    Az hogy milyen színben van a 2080 azt majd a VII tesztjei után ítéljük meg. Addig ne. Egyébként olcsóbb mint a 2080 és azt se felejtsd el, hogy 16GB a memória, a RTX-ből 16GB nem (elméleti) 700$ lenne, gyakorlatnak inkább 820$ az, 16GB memóriával meg inkább súrolná az 1000$!!! A dupla memóriáról miért feledkezünk meg??? Szóval nem rossz az az ár. Azért tegyük már fel a kérdést, hogy kell-e a RT mag és a Tensor mag a Radeonoknak? Honnan tudod, hogy RT mag nélkül nem tudnak hatékony RT-et végrehajtani? Nincs teszt! Várjuk csak meg azt a február 7-et.

    De tiltottak, a teljes Vega 20 az 64 CU-s!

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Raymond #208 üzenetére

    Szerintem pont ugyanúgy nem látta a kártyát, ahogy te és én sem, majd tesztek után térjünk vissza rá, hogy hogy is állunk. Azt ne felejtsd el, hogy a RTX-et a memória limitálja. Lehet RT alatt pont emiatt előnyben lesznek, de várjuk meg a tesztet.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Raymond #223 üzenetére

    Nincs savanyodás! :) Ha hozza azt a szintet, ami kinéz, akkor szerintem március körül egy duruzsolni fog a gépembe. Teszteket kell látnom, addig nem mondanék biztosat.

    Ár: Egyrészt ott a dupla memória, egy 16GB 2080 mennyi lenne szerinted? A 2080 fél éve piacon van, volt ideje beállni az áraknak, van mennyiség is belőlük, de mennyivel is indultak? Majd nézzük meg a VII-est is fél év után, akkor vessük össze.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Raymond #230 üzenetére

    Annyit látott amit mi. De bárhogy is nézzük, nagyon keveset mutattak. Ezért várjuk meg a tesztet.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Quadgame94 #227 üzenetére

    Pár éve, még ugyan kinek kell 2GB RAM, elég lesz 1GB is, most hol is tartunk? Nem egy játékban FullHD alatt elfogy a 8GB.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Jacek #240 üzenetére

    ?

    Én a különféle memóriákkal meg VGA-kkal mindig megtaláltam a kompromisszumot. 1GB memóriával is, nem volt gond. Nem arról van szó, hogy a 8GB kevés lenne, vagy hogy az sz@r, csak hogy azért egy 8GB-os VGA árazását ne hasonlítsuk egy 16GB-os VGA árazásához, főleg a mostani memória árakat nézve. Még akkor sem, ha a teljesítményük nagyon hasonló. Egy RX 570 4 és 8 GB-os változatának is hasonló a teljesítménye, még sincsenek egy árban.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz t72killer #257 üzenetére

    ? Hogy jön ide a bányászat? Amúgy nem vagyok, bányamunkás. :)

    Maxolj ki egy Titanfall 2-t és meglátod hogy tűnik tova a 8GB, és nem kell a 4K, 4K-n lehet a 16-ot is megenné. Igaz az a játék legalább szép. Amúgy meg VSR-rel az összes mai játékkal felzabáltatom a 8GB-ot. AC Odyssey, Origins 5GB+ vegyes beállításokkal, FarCry 5, 5K-n kimaxolva 16GB-ot kér, csak úgy próbaképp megnéztem, amúgy diavetítés volt 580-al. For Honor, csodás memóriafaló 7+, Far Cry Primal 6GB körül HD textúrával, R6 Siege az 7 fölött fal, szintén HD textúrával, Hitman 2 6.7 maximummal, fogalmam sincs, hogy miért, mert amúgy nem néz ki valami, hű de az a játék. Az Absolution harmadával beérte és szebb is volt. DiRT 4 6 GB körül, ami elég fura, mert a korábbi CM játékok 2 felett nem nagyon ettek. Amúgy te hogy játszol? Low textúrákkal? Merthogy ahol van ott én HD textúra + 16xAF + ha elbírja VSR. Lehet más a látványigényünk! :D

    Lehet a memóriafoglalás kiírása pontatlan, de talán annyira azért nem. Esetenként lásd Hitman sz@r munkát végeznek a fejlesztők, teljesen indokolatlan. A Crysis első része mit kért? 1GB? nem is nagyon volt akkoriban több és gyönyörű volt.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Banano #313 üzenetére

    Játéktól és beállítástól függ, a Titanfall 2 alatt épp, hogy a memória fogy el, simán menne 4K-n is, max beállítással, de a kevés memória miatt akadozni kezd, AC (újabbak) nem kimaxolható, mert elfogy az erő, de memória még marad, viszont, ha nem húzod fel eléggé a beállításokat, CPU limitben vagy, az új Anvil motor kifejezetten borzalmas. Division FullHD még ok, maxon, feljebb mész elfogy az erő, de ha visszaveszel a beállításokból és adsz neki VSR-t akkor a memória fogy el előbb. Nem 4 GB, hanem 8!!!

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz t72killer #343 üzenetére

    A különféle tesztek csalókák lehetnek, mert vannak oldalak, amelyek húzott VGA-kat tesztelnek, nem refórajelűt és az torzítja a képet, mert nem minden VGA húzott, amit a felhasználók megvásárolnak.

    Szerintem lesz RT, és oda kell a memória sávszélesség. Ha nem lesz, akkor őőő, passz. A HBM-nél azt vettem észre, hogy kiegyensúlyozottabb a VGA-k teljesítménye, nem annyira jellemzők rájuk a nagy kilengések, persze azért egy függ a CPU-tól a rendszermemóriától és az OS-től is.

    Nem akarlak elkeseríteni, de az összes RTX a Titan kivételével herélt, butított GPU, akkor azt minek nevezzük? Vagy a sz@r kihozatalra fogjuk? Egyik sem full teljes GPU. Az AMD részéről csak 1 GPU jön, nem GPU család. Ez egyébként bevallottan Pro kártya, amit megkapnak a játékosok, valószínűleg azért, mert még nincs kész a Navi, és van belőle annyi, hogy érdemes legyen kiadni. El tudom képzelni, hogy a Navi csúszni fog és azért jött most. Lehet, hogy egy kis GPU nyáron, majd új revízió után egy chipletes megoldás 2+ GPU-val, ősszel/tél elején. (Mint a CPU-knál, ahol azért beválni látszik a stratégia.) Ha pedig 3-4 GPU-t is össze tudnak majd pakolni, úgy, hogy az skálázódni fog (Az OS és a programok felé 1 GPU-nak mutatja magát.) mentes lesz az AFR kínjaitól, akkor könnyedén le fogják tudni fedni a teljes piacot, notitól a csúcs VGA-ig, lényegében 1 lapkával.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz t72killer #349 üzenetére

    A 342-re írt soraidra volt reakció. :)

    Nem mindenhol van odaírva. Az is bekavar még, hogy más-más CPU-kkal van tesztelve. Most pl az AMD tesztjeiről nem tudunk semmit. Valószínűleg piacon lévő CPU-kon készült a teszt, de hogy min, hol jön ez a különbség az nem derült ki. Nálam simán lehetnek CPU limites helyzetek, amikor nem ilyen lenne a különbség.

    Ezek Pro kártyák játékosoknak "szánt", talán inkább helyesebb, hogy kiadott változata, és nem egy szimpla Vega 10 zsugorítás, ez bizony eléggé áttervezett megoldás, ha nem az lenne akkor vagy 16-17milliárd tranyóból állna, de ami a lényegesebb, hogy nem kifejezetten játékosoknak készült.

    Nem lehet pár hónap alatt új VGA-t letenni az asztalra, korábbi vezetéssel is többszörösen megszívták, és ebből a már-már rájuk omló sz@rtengerből kell kievickélni. Ott volt Rory Read, aki úgy ahogy van kinyírta a GPU-s fejlesztéseket (részben azért, hogy legyen pénz a Zent fejleszteni, részben azért, hogy a befektetők felé a számok teljesüljenek, na ennek meg tudjuk mi a vége, lásd most Intel) Előtte jött 6-8 havonta egy GPU, folyamatos volt a fejlesztés, majd jött látott, és amit csak ért szétzúzott, majd jött Lisa Su és kezdődött az építkezés időszaka, de ez idő. Közben odakerült Koduri, akinek ugyan lehet, hogy vannak remek ötletei, de semmi több, a keze közül ütőképes VGA az életben nem fog kikerülni. Viszont amikor Lisa Su odakerült, bizalmat kapott, elvégre a lassan elkészülő Zen-re akart koncentrálni, és azt gondolta, hogy a VGA fejlesztés jó kezekben van. Tévedett. Volt valami interjú, ahol volt is valami összezördülésük, na ott már lehetett érezni, hogy Koduri napjai meg vannak számlálva. Jött a Vega 10 és teljesen leszerepelt. Ezek után szépen repült is, ott volt minden Vega 11 stb fejlesztés, és tudják, hogy nem működik, nem elég jó, ha a nagy nem működik a kicsi sem fog. A Vega 20-at átdolgozták, közben dolgoznak az új konzolok hardverein, és a kövi generáción (Navi) és ez sajnos ennyi idő. De ahogy CPU fronton képesek voltak villantani, úgy, nincs kétségem, hogy GPU is jönni fog ütőképes megoldás, és szerintem már nem is kell sokat várni erre.

    Egyébként, hogy mennyire tré volt az AMD korábbi ATI felvásárláskori vezetése, azt mi sem mutatja jobban, mint hogy ma olyan megoldások kerülnek elő, amivel az ATI már a R420-al kísérletezett. A felvásárlás után egy csomó mindent kukáztak, a hozzá nem értés miatt, nem tudták, mire jó, mire fejlesztik, csak mentek a saját fejük után, meg is lett az eredménye.

    Most jó kezekben van a vállalat, csak hagyni kell nekik időt, bár a mai rohanó világban épp ez a legnehezebb.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz t72killer #357 üzenetére

    Nem-nem, te válaszoltál a 342-re. :) Tudom is én, hogy a tiéd melyik volt. :)

    Pár FPS simán lehet a difi még 4K-n is.

    Persze, nem pár hónapja. De folyamatban voltak fejlesztések, csak el kellett kaszálni őket. Ott a Vega 11. Amit a Polaris 10 helyére szántak. Ahelyett, hogy azt kiadták volna jött 3* is a Polaris 10. De honnan tudhatjuk azt, hogy közben nem próbálták-e kijavítani, amire elmegy feleslegesen az erőforrás és az idő, közben pedig belekényszerülnek egy újrakiadásba. Közben ott van egy másik fejlesztés ami mondjuk a korábbi fejlesztésre épül, csakhogy az nem működik, akkor hiába akarunk rá építeni, ha az alapfejlesztés nem jó, akkor előbb azt javítani kell, egyáltalán megtalálni az okát, miért nem működik. RPM pl. Mi volt az ígéret? Mi teljesült belőle? Driverből majd gyorsítani tudnak minden játékon, majd miután nem jött össze, kijelentik, hogy kell a játékok részéről a támogatás, jött a FC5 és hát olyan veszettül nem estünk hasra a tempójától. Biztos vagyok benne, hogy nem Hawaii-on lógatták a lábukat a fejlesztők, bár lehet most Vegasban leültek pókerezni kicsi. :DDD

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák