Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz atike #4 üzenetére

    Csakhogy ez azért is munkaeszköz, mert okostelefon. Ha csak munkaeszközként tekintünk rá, akkor nem jó választás, mert bármilyen okostelefonhoz (akár iPhone vagy szinte bármilyen komolyabb Androidos) vehetünk Flir One Pro (LT) kamerát, és akkor ráadásul a hőkameránk megmarad a telefoncsere esetén is. Egy komolyabb kézi lézeres távolságmérő pedig 20-40e Ft, és az már 30-50 méterig tud mérni...

    Szóval a CAT S61 akkor jó ajánlat, ha kell egy nagy aksival szerelt strapafon, amiben van hőkamera és legfeljebb kisebb lakásokban használható lézeres távolságmérő, mert nem akarod külön-külön cipelni őket. De ha sűrűn kell az okostelefont is használni, és valóban okostelefonként akarod használni (pl. NFC-s fizetésre is, illetve jó minőségű képeket akarsz), akkor lehet jobban jársz egy különálló strapafonnal, amiből van erősebb HW-val szerelt (ismét a Galaxy S8 Active-ot hozom fel), és veszel mellé egy Flir One Pro-t, meg egy lézeres távolságmérőt...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • válasz atike #27 üzenetére

    Én is azt olvastam valahol máshol, h ugyanaz a szenzor van benne, mint az S60-ban volt. :K

    A hőkamerával egyébként nekem nem volt gondom, elhiszem, h kicsi a felbontása, de én nem pro felhasználó vagyok.

    Egyik barátnőm faterja valami villamosipari cégnél dolgozik, ő a cégétől kapta teszt céllal azért, h az általuk szerelt gépeket/berendezéseket le tudja ellenőrizni a hőkamerával pl. túlmelegedésre utaló nyomokat keressen hibakereséskor. Tökéletesen megfelelt a célra a telefon, végignézi a szekrényeket, már messziről megmondja akár azt, h a szekrények közül melyik melegebb a többinél, vagy csak simán hol van hibás kötés, hol melegszenek esetleg egy nem megfelelően meghúzott csavar miatt a vezetékek, vagy egy szivattyútelepen melyik a többitől eltérő hőmérsékletű (túlmelegedett) gép.
    Persze a lakatfogót nem helyettesíti, de már megbeszélték a cégüknél, h a többi csoportvezetőnek is kiosztanak ilyen telefont, mert bevált.

    A kazánhoz kijött gázszerelő a cirko kazánról csinált előtte/utána hőképeket, h dokumentálja az évek óta nem takarított berendezés rendellenes működéséből fakadó egyenletlen hőelvezetést, majd a megtisztított készüléken megmutatta, h hogyan is kellene működnie egy jól karbantartott készülék hőelvezetésének.

    Én az általam szerelt szgépekről, szerverekről, laptopokról szoktam hőképet csinálni stressz teszt közben, majd takarítás után is, h lássa a megrendelő mennyivel optimálisabb a készülék hőtermelése egy-egy takarítás után.

    Nyilván ahol fontos, h nagyobb felbontása legyen a hőkamerának, ott nem ilyen készüléket kell használni. Ahol meg lényegtelen a felbontás, ott jól használható ez is.

    Én pl. egyik hazai autógyárban dolgozok, ezzel seperc alatt megtudom mérni egy hibásan működő berendezés hőmérsékletét - kizárva a túlmelegedést, mint hibafaktort.
    De olyan is volt, h bxsztattak, h miért nem veszek már át egy autót (ellenőr vagyok) - mert nem tudok belenyúlni a futópadról lejárt autó motorterébe, mivel tűzforró pl. a katalizátor..

    De a légtechnika befúvó nyílásait is ezzel monitoroztam végig, h hol fújnak be hideget/meleget télen pl. a dolgozók nyakába. Vagy melyik ablaknál jön be, vagy nem jön be a hideg. Vagy melyik légbefúvó nem működik a kapuknál télen, mert teszem fel ha a kapu fölötti 3 kaloriferből nem csak egy működne, lehet, h nem 12°C lenne a csarnok kapuhoz közeli területein..

    Étteremben a pincérnek mutattam az éppen kihozott, de hideg levest, vagy szórakozóhelyen a melegen felszolgált sört.

    Vonaton a túlságosan hideg klímát mutattam a kalauznak, este 10 órakor miért nem lehet ezt kikapcsolni.

    Most nyáron a Duna vízhőfokát rendszeresen ezzel "mértem meg" strandoláskor. Jó, ez nem egy nagy dolog, az ember belemegy a vízbe, egyből érzi, h mennyire meleg a víz, de a kötekedőket le lehet szerelni vele. (ma is ugyanolyan a hőfoka, mint az elmúlt két hétben minden nap volt..)

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Cifu

    nagyúr

    válasz atike #50 üzenetére

    A FLIR ONE PRO nem vízálló, ahogy egyik FLIR ONE készülék sem. A távolságmérő ütés-, por- és vízálló.

    Mint említettem, ez pro és kontra érv. Azért egy 310e Ft-s eszköznél már lehet elvárásokat állítani. Például teljesítmény és kamera terén. Amit az S61 nem ugrik meg. Neked úgy tűnik megfelel ez a kompromisszum, nekem nem felelne meg.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák