Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pityu. #38 üzenetére

    "Most ezt ,hogy érted a monitort vissza rakom 1080p-be?"

    Szó szerint. Játék menüben resolution megkeres, majd célfelbontásra átállít. 1080p-s monitoromon szerintem nem nagyon volt még olyan game, amit ne 720p-ben vagy alatta játszottam volna, akkor sem, amikor 1080 Ti-m volt. Talán az Apex Legendset próbálgattam 1080p-ben (persze rommá butítva), mert olyan érzés volt, mintha érezhetően jobb lenne a frame time, de nem mértem meg, lehet, hogy csak placebo volt, és a textúrák picit följebb vétele valamennyire ellensúlyozta ezt a feelt alacsonyabb felbontáson.

    Nálam a gameplay reszponzivitása és az überfolyás nagyságrendekkel fontosabb, mint az, hogy mennyire tűéles vagy hiperrészletes valami, hiszen az alapvető egérkontrollt és érzést határozza meg, de vannak olyanok is, akiknél ez fordítva működik, és hajlamosak azért benyelni némi input lagot, hogy minden a csúcson csillogjon és villogjon. Embere válogatja, de az utóbbira jószándékból senkit sem bíztatnék, még akkor sem, ha egyesek ezt szélsőségesnek tartják (és valamennyire az is). Mindenesetre a méretezéssel manapság már nem kellene, hogy komoly problémád legyen, már nem az van ezen a téren, mint 10 vagy még több évvel ezelőtt, hogy ocsmány az LCD képe, ha nem natívban játszol.

    "ha már veszek egy 1440p monitort minek raknám vissza 1080p-re?"

    Hogy értelmes frame rate-ed (100 vagy több) legyen egyes játékokban. Aztán nyilván olyan is lesz, amit ehhez nem kell visszavenni, bár hallomás alapján szerintem a RDR2 pont nem azok közé tartozik.

    "Mondjuk nekem eddig sem volt bajom 60Hz-vel"

    Remélhetőleg/valószínűleg azárt, mert nem volt empirisztikus úton szerzett viszonyítási alapod. Ugyan látni is lehet a diffit, de érezni még inkább, szóval ha csak ki van állítva valami és szemügyre veszed, de nem te kontrollálod mondjuk 500/1000 Hz-es egérrel a képen történő dolgokat, nem fogsz teljesen korrekt benyomást szerezni róla. A legkomfortosabb az lenne, ha volna valamilyen ismerősöd, akinél le tudod csekkolni interaktívan, élőben.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák