Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Eastman #35 üzenetére

    Én nem a filmekre kenném (innen csak egy lépés az FPS-ekre kenni), hanem inkább arra, hogy bármi probléma van, akkor valaki más a hibás, olyan nincs a politikai kommunikációban, hogy hát lehet, hogy mi is elcsesztük és BOCS (vagy hát jobb helyeken szokás lemondani), hanem az van, hogy kenjük másra, de rögtön úgy, hogy azt a mást kötelező is legyen gyűlölni. (Egyszer volt egy nemszándékolt "elkúrtuk", meg is lett az eredménye, azóta itthon ilyesmi fel sem merült, hogy bocsánat, hibáztunk.)
    És ez a mást hibáztatunk és gyűlölködünk mentalitás tök könnyű út ahelyett, hogy esetleg mi változtassunk valamin, szóval ezt adaptálni a legegyszerűbb.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #41 üzenetére

    Folyománya, hogy azt a hálózatot, amin ismereteketlehetne megosztani, meg kommunikálni, egyre inkább megfigyelésre, és reklámozásra használjuk :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #89309696

    törölt tag

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Ez nagyon is igaz, ipari mennyiségű totálisan felesleges információ pörög át az embereken, de akármennyire is keveset van használva az internet a fos mindenképp beömlik. Ha én nem netezek akkor valamelyik munkatársam vagy rokonom fogja elmesélni, hogy mi történt a nagyvilágban.
    Le kell kattanni a kütyükről, de ennél is fontosabb, hogy az embernek ki kell építenie a saját mentális erődjét, hogy a szart ami mindenképp beömlik a világból képes legyen ignorálni. Ez nagyon nehéz, mert bár sokan azt hiszik ignorálják a dolgokat, de valójában tudat alatt formálja őket is ugyanúgy.

  • sztanozs

    veterán

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Ez egyáltalán nem volt OFF - teljesen igazad van, és ráadásul a témához is csatlakozik.
    Én igazából nem tudom eldönteni, hogy ez jó-e vagy rosz. Egyrészt rossz, mert sokkal több depressziós ember van, a másik oldalról viszont egyértelműen jó.
    Eddig nagyon sok olyan eset volt, hogy kis közösségek azért néztek el szörnyűségeket, azért búltatták a kegyetlenkedést, mert tisztában voltak vele, hogy soha nem fog kiderülni.
    Mára ez már nem lehetséges, szinte mindenből hír lesz azonnal, nem lehet elbújni - és ez szerintem jó.
    Kérdés, hogy ezt a sokkot túléli-e a társadalom, és megússzuk-e az információ-szabadság miatt a kulturális dekadenciát, mert a bezárkózódás ennek a melegágya.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • janeszgol

    félisten

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Na, ez azért felkeltette az érdeklődésem. Én, mint nagy IT-s mindig is úgy voltam vele, hogy információfüggő vagyok, és az tök jó, tök normális, és kérem ide.
    De így ahogy leírtad bizony ez marhaság. Nem kell mindent tudni, nem kell mindenről tudni. Az albérletemben nincs TV előfizetés, csak net. Tök jó. :)
    Bizony ettől a sok mindentől (pláne a gyilkosos dolgoktól, illetve hogy lószart nem tesz a rendőrség a cslaádon belüli erőszak ellen, az állatkínzás ellen) tartsa magát távol az embr. Attól még el lehet menni tüntetni a családon belüli erőszak témában, vagy az állatkínzás témában, de nem kell ezeket lesegetni napkon át a neten, a TV-ben.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Ez egy igen jó és főleg semmitmondó példa. Az emberi jellemfejlődés folyamatos, és az említett példa mögött bármi is állhat, ahogy a telefon lehet ok és okozat is, pont ennyire lehet, hogy valami más problémát próbál megoldani azzal, hogy eltereli a gondolatait más irányba. Egy egzisztenciális, magánéleti, spirituális probléma az esetében pont okozhat belső feszültséget, amit valami addig "ismeretlen" tevékenységgel próbál kompenzálni, az idegesség oka meg nem a telefonja, hanem az egészet kiváltó gond...

    Ezek eszközök, és azért, mert sokan nem tudják használni, az nem az eszköz hibája. Zavar hogy az arcodba kerül hogy ki kit csinált mivel a föld másik felén? Célirányosan kell használni az internetet. Pl halvány gőzöm nincs a hazai mainstream zenéről amit a yt-n tolnak, évente 5x kb melléklikkelek és bejön a felkapott fül, akkor röhögök hogy ezek közül semmi nem mond semmit és megyek tovább, nem kezdem el hallgatni a számomra szemetet. Fb-n is fent vagyok, mert baromi hatékonyan elérek egy csomó embert akivel szeretek beszélni. A feedem heti 3 post max amit látok, mert senkit nem követek, pár oldalt ami a hobbim miatt nagyon izgat igen, de így az ennyi. Egyáltalán nem érdekel hogy a szomszéd marika megsértődik hogy nem jelöltem vissza, vagy nem látom hogy mit postol.

    Az hogy mennyi információ megy át rajtad az a te döntésed csak és kizárólag. A tiéd. Nem az enyém, nem a tv társaságé, nem az origóé, és nem is az indexé. A tiéd! Hogy ezt ki hogy éli meg, hogy tolódik el benne prioritás, megfelelési kényszer, etc, ez megint a saját dolga, és ezzel tenni nem tudsz semmit. És ez megint nem azt jelenti, hogy ez az fb meg az insta meg társaik hibája, sok esetben ez a reakció pl egy olyan nevelére amiből hiányzik a pozitív visszacsatolás a szülők részéről, még jó hogy a gyerek ott keresi ezeket ahol megkaphatja. De ezer más oka is lehet, nyilván az információ függés is egy ilyen, de messze nem kizárólag, ennél a valódi okok sokkal mélyebben vannak elásva jellemzően, amit látsz az az esetek túlnyomó többségében már csak okozat, és nem ok.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Eastman #62 üzenetére

    Az érdeklődő, kérdésekkel teli ember válaszokat kapott :D

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Pedig igaza van blackrulz-nak. Tudni kell szűrni, a korral meg valamennyire haladni kell, azaz érdemes minimális szinten képben lenni azzal, hogy éppen hogy működik a világ. A tudatlanság meg ugyan lehet kényelmes, de előbb-utóbb szembe fog jönni a valóság.

    Hogy kinek van szüksége ennyi erőszakábrázolásra - kin múlik? Ha az ember intelligens faj, akkor miért van, hogy az összes fejlődését képes rossz irányba használni? Érted, az Internetet ma megfigyelésre, meg reklámozásra használjuk. Mire lenne való? Kommunikáció, ismeretek megosztása, rakás hasznos felhasználása lenne. Ugyanez a médiában : celebekről szól, meg mindenféle aljanépről, stb. Mit várunk?

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #68 üzenetére

    Miért gondolnék a párhuzamos valóságra? Milyenre? Sajnos az van, hogy attól még, hogy nem veszünk tudomást a világról, még történnek dolgok. És amikor elérnek ezek hozzánk, akkor készületlenül érnek. Hogy tudjunk róla, és hogy belemerítkezzünk, az két külön dolog.

    És miért ne lehetne igazad? Ugyanakkor az egész emberi történelem arról szól, hogy mindig kereste az ember az új lehetőségeket. Ezért lett petróleumlámpa, szekér, vezetékes telefon, ezért lett számítógép, stb. A mesterségesen gerjesztett igények azért csak mostanában jelentek meg, szóval azt nem mondanám, hogy az emberi fejlődés nagy részére nem volt szükség.

    "Már majdnem többször ide írtam, hogy pici koromban az egész család együtt nézte a Deltát, olvastuk az IPM-et, Autó-Motort, együtt olvastuk, felolvastuk a tudományos ismeretterjesztő könyveket. "
    Ez miért zárja ki, hogy tanultál volna nagyapádtól?

    "Akkor megértettem, hogy mi a valóság, és miért is éreztem magam a pesti, lent kutyahúgyos, fent színes-ledfényes utcasarkokon, oldalamon egy bögyös szöszkével betegnek."
    Én mind a két közegben érzetem már jól magam, meg nem jól is. Szerintem az embertől, meg élethelyzettől függ.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #68 üzenetére

    Illetve, ami még eszembe jutott.
    Amit leírtál, az inkább arról szól, hogy az embert néha más érdekli. De gyerekként, ha a család együtt olvasott, együtt nézett értelmes műsort, az sosem lehet rossz.
    Azt meg gyerekként honnan tudná az ember, hogy mi lenne jó neki? Felnőttként már el tudja dönteni.
    Azt is, honnan tudnád, hogy neked jobb a vidéki élet, mint a városi, ha nem próbáltad?
    Én is próbáltam, jobban szeretek városban lakni, de gyakran járok ki a természetbe. És nem mondom, hogy hülyeség bármelyik, csak mindenkinek más jön be.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #71 üzenetére

    Meg lehet azért próbálni. Az a baj, hogy a sz@rt nem az generálja, hogy van-e net, vagy hogy eljut-e hozzád. Az generálja, hogy az emberek buták, és könnyű kihozni belőlük a rosszat. És kevésbé hiszek benne, hogy ezeket nem használja-e ki valaki, vagy valakik, mert ha körbenézünk, mindenhol a világban egyre több a hülye, egyre terjed a butaság. Pedig, ahogy te is írtad, csodákat lehetne tenni, ha értelmesebbek lennének az emberek úgy szerte a világban, nem csak egy kis része.

    @t72killer : "- 2008/9 óta mindenki leépítendő "felesleges" munkaerő"
    Nem, előtte is az volt.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #82 üzenetére

    Hogy mi izgalmas, mi válik unalmassá, az megint az egyénen múlik.
    Én a butaságot látom a legfőbb gondnak.

    Meg van a speciális eset, amikor pl. eljöttem onnan, ahol laktam, az összes barátom 70...200km-re van (meg amelyik nem UK-ban). Másképpen nehéz hatékonyan kommunikálni, utazni macerás és drága is.

    Ugyanakkor ezt a mindent lesz*ást minden korosztályon látom, magánéletben és munkahelyen egyaránt. Elég félelmetes, és macerás (nem lehet elintézni semmit). Nálam meg kb. szuperképesség számba megy, hogy ha írnak nekem, válaszolok.

    @Somatom : Az 1 topic. Jut rá 10 borzalmas.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Eastman #35 üzenetére

    Ezen a hozzászóláson megakadt a szemem.

    "Száz évekkel ezelőtt nálunk, a Lángoktól Öleltben nem volt jellemző az, hogy férfiak hétköznapi konfliktushelyzetben ököllel egymás arcába ütöttek volna. Becsületsértést követően egymás között párbajoztak ugyan, de csak az első vágásig, az első vérig."

    A nemesség körében lehet ez volt a divat, de a magyar lakosság hány százalékát tették ki? Tényleg azt gondolod, hogy az átlag emberek nem osztották ki egymást 1-2 pofonnal, ha problémájuk volt egymással? :N

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák