Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz hcl #67 üzenetére

    Mármint a párhuzamos valóságra gondolsz? ;]

    A valóság az erdei, a kerti ökoszisztéma és a több generációs, együtt élő, egymást támogató, együtt gazdálkodó, önellátó család. Ahol a pék fiának fia pék akar lenni és nem medencetisztító, vagy medencegépész LA-ben vagy krupié. Mert tudja, hogy mindig szükség van a pékre. Mert (fanfárok; tádám!!!) tényleg szükség van a jó pékre. Amire Te utalsz azt mézesmadzagnak, átbaxxásnak és elidegenítésnek nevezik.

    Nagyon sokat tanulok itt, az itteni hozzászólásokból. Tényleg. Tudom, hogy ez a Ti pályátok, a tech-rajongók, IT szakik terepe. Ezért szinte kizárt, hogy "igazam legyen" a racionálisan is megközelíthető témákban. (Melyik nem az? :) .) Már majdnem többször ide írtam, hogy pici koromban az egész család együtt nézte a Deltát, olvastuk az IPM-et, Autó-Motort, együtt olvastuk, felolvastuk a tudományos ismeretterjesztő könyveket. Élveztem, imádtam.

    De bár a Nagyapámmal jártam volna szőlőt metszeni a Delta-bámulás helyett. Bár mindent megtanultam volna Tőle a szőlészetről, az életéről, az életről. Ehelyett egy cipősdoboz méretű lakásban a tv előtt szekszuáltam el a gyermekéveim, aztán zenés kocsmákban a kamaszéveim. Majd monitor előtt a fiatal felnőtt éveim.

    Később, mikor a cimborám kilenc hektáros szőlőjében metszőollóval a kezemben belevágtam az első sor szőlővesszőbe. Álltam a földön, felettem tűzött a nap, átfújt a szél és közben permetezett fentről az eső, megfordulva a látóhatáron a Balaton vize kéklett. Akkor megértettem, hogy mi a valóság, és miért is éreztem magam a pesti, lent kutyahúgyos, fent színes-ledfényes utcasarkokon, oldalamon egy bögyös szöszkével betegnek. Mert a valóság mellett, bár kielégülve, de az alapelemektől eltávolodva lépdeltem.

    Tudom, hogy ez az én igazságom.
    ...meg azoké akik az elmúlt tízezer évet hasonlítják össze az elmúlt ötvennel.

    '

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák