Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #124 üzenetére

    Latom, ez nem az erosseged. Megprobalom leirni egyszerubben, pontokba szedve, hatha:
    Elso pont, alapveto logikai levezetes, miert lesz szerintem, jovo idoben dragabb a mikrotranzakcios extra, mint a sima:
    - A gyartok minel tobb penzt akarnak keresni
    - Egy ilyen rendszer (mikrotranzakciok) kifejlesztese sok ido es penz
    - Sok idot es penzt csak akkor szoktak kolteni a cegek, ha meg tobbet fognak vele keresni
    - Tobb penzt csak ugy lehet keresni ugyanazzal, ha tobb penzt kapsz erte (whoa, sokkolo info mi?)
    - A fentiekbol az kovetkezik, hogy vegul a vasarlonak dragabb lesz ugyanaz, mint eddig.

    Masodik pont:
    - Eleinte a mikrotranzakcio mindig olcsobb (un beetetes idoszak)
    - Kesobb picit felviszik az arat
    - Meg kesobb elkezdenek varialni csomagokkal
    - Ezutan jonnek a csomag kategoriak, amik ugy vannak kitalalva, hogy mindenkeppen a legdragabb csomagot erje meg megvenni csak

    Peldak, ha esetleg amit leirtam szamodra uj lenne es nem talalkoztal meg vele (nem minden peldara igaz mindegyik pont, mert nemelyik vagy nem tart meg ott, vagy eleve durvabban kezdte, vagy egyelore csak a kiserletezo stadiumban van, vagy valami miatt nem logikus, vagy -es ez a rohadt ritka- nem is tervez eljutni a vegeig valami oknal fogva):
    - Mobilos jatekipar (mar van elofizeteses is, sot, mar csomagos layeres is)
    - PC-s jatekipar (kulonos tekintettel egyes mmo-kra igaz a dolog)
    - Konzolos jatekipar (PS+, gamepass)
    - YouTube, 9gag, PH!, Tesla (ez utobbi mar most eleg gusztustalanul tolja, es hol van meg a vege... A fenti joslasnak nem tesz jot, hogy a tobbi gyarto is oket majmolja sajnos.)
    - Kulonbozo zene streaming szolgaltatasok (eros korlatozasok, ha ingyen hasznalod, csak az eszkozt vetted meg ala, van egy olcso elofizu, meg egy draga, jobb hangminoseggel)
    - Online streaming szolgaltatok (sok van, ahol savos elofizu van minosegre, csatornak eleresere, stb - mint a TV-nel)
    - Amazon, ebay (mint aruhazak)
    - Amazon, Microsoft (mint cloud providerek)
    - Apple, Microsoft (mint szoftver providerek)
    - Kulonbozo cad szoftverek (revit pl kiemelkedoen gusztustalan ilyen szempontbol)
    - Legitarsasagok (wizz air, ryanair, british airways biztos, de valahogy nem lepne meg, ha a tobbire is igaz lenne, csak azoknal nem tudom biztosan, hogy van ilyen)
    - Autoberles konstrukciok (nyugaton jellemzo foleg, nagyon megy az alapar+savos szolgaltataskinalat modell)
    - Mozik, strandok, ilyesmi szorakozohelyek
    Meg meg az a hatszazezer pelda, amirol nem tudok, vagy igy 3p alatt nem jutott eszembe. Szinte mindegyikre igaz az, hogy erosen noszogtva van a kedves felhasznalo az elofizetes fele, akar olyan aron is, hogy az addig adott szolgaltatas butitva lett (vagy siman csak idegesitobb hasznalni, pl yt reklamokat erdemes megnezni hogyan/milyen iranyba valtoztak).

    Oszinten meglep, hogy ezt le kellett irnom. Felteteleztem, hogy ha mar itt vagy a PH!-n, akkor az elmult ket evtized legprominensebb trendjeivel, meg ezeknek a lefolyasaval azert alap szinten tisztaban vagy.

    Szoval, meg egyszer, szummazva a dolgokat:
    Nem kinyilatkoztattam, nem vagyok orakulum, nem ismerem a jovot, igy biztos sem lehetsek semmiben, ami lesz, sot, meg abban sem, ami van, csak abban, ami volt. (Igeidokre koncentraljunk!)
    Viszont!
    Ha letezik egy ket evtizede megfigyelheto minta valamire, amit altalaban kovetni szokas a cegeknek, akkor ha egy ceg (illetve egy egesz iparag) elindul ugyanazon az uton, mint az osszes tobbi, es raadasul ugyanugy kezdi, es ugyanazokat nyilatkozza, meg ugyanazokkal a bullshit magyarazatokkal altat, es ugyanolyan stilusban vitatkoznak a fanjaik mindenkivel, aki nem a seggeben hordja a fejet, akkor vagyok annyira bator, hogy meg merjem tippelni, hogy valoszinuleg ugyanazt az utat fogjak bejarni, ugyanoda szeretnenek elerni, es ugyanaz a cel.

    Csak mivel most kezdik, ezert -mivel nem idiotak- szepen lassan csinaljak a dolgot, hogy ne akadjon ki a nep. Tudod, beka, forro viz esete.

    Szerinted igy mar elegge alatamasztottam azt, amit fentebb irtam? Sikerult atadni, hogy velemenyrol es becslersol beszelgetunk, ami a jovoben fog bekovetkezni valoszinuleg (tehat nem biztos)?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák