Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fluidpwn

    tag

    válasz dishrz #8793 üzenetére

    Csak röviden válaszolok: Én is hasonló dolgokat vártam el vásárlás előtt mint te, iPhone-ról váltottam és nem bántam meg. A levelezés hibátlanul müködik, stabil, gyors egyszerü a rendszer. Offline GPS-ről nem tudok mit mondani.

  • gabor72

    aktív tag

    válasz dishrz #8793 üzenetére

    Az akadásmentesség csak droid alatt lehetetlen feltétel :))

  • sasa134

    addikt

    válasz dishrz #8805 üzenetére

    szia,

    van offline navi, a BB Worldből megvásárolható (tehát a 920-al ellentétben itt fizetős, külön app-ként): a Mireo Don't Panic például.
    Az általad leírtaknak megfelel a Z10 bőven, hegesztést nem igényel (mármint a gyári OS -gondolom külföldi SIM-et tennél bele -simán frissül magától, levegőből, a magyar T-vel vannak gondok, de az is könnyedén megoldható egy Sachesi nevű programmal).
    Ha sokat utazol, van egy nagyon hasznos natív BB app: a BlackBerry Travel, amivel komplett utakat lehet megtervezni, lefoglalni (repjegy, autókölcsönzés, hotel).
    A Tripadvisor appot meg tudom nézni, ha akarod, hogy fut-e sideload-dal telepítve.

    Avanti Roma

  • Galahed

    senior tag

    válasz dishrz #8805 üzenetére

    Nekem volt 920 arról váltottam Z10-re, hát nem bántam meg. :)

  • sneerq

    csendes tag

    válasz dishrz #8805 üzenetére

    Szia!

    Az egyik haveromnak fekete 920 van, nekem fekete Z10. A 920-nak megvannak a maga előnyei, míg a Z10-nek is szintén. Nekem a Z10 külseje, gesztusvezérlése, és a hub nagyon megnyerő, offline navira nincs szükségem, de ha lenne, akkor a mireo egyszeri kiadás. A többiekkel ellentétben nekem semmi hiba nem adódott a telefonnal kapcsolatban, egy pixelhibám van, amit 3 héttel a vásárlása után vettem észre véletlenül, szóval annyira nem zavar, hogy figyelmen kívül hagyom. Én így különösebb tesztelgetések nélkül is biztosra mondom, hogy nem bántam meg a Z10-et, pedig nem vagyok elkötelezve semmi iránt. (Egyelőre, bár ez most annyira tetszik, hogy lehet hozzámnő a BB.:)) A legelső pozitív élményem egyből vásárlás után volt, hogy ingyen dobáltak fizetős appokat a worldben karácsonyig, ami tökmindegy, hogy milyen app, már maga az ötlet is jó.

    Na ebben így sok kohézió nincs, részemről szerintem a 2 közül a szimpatikusabbat kiválasztod, és biztos nem fürdesz be vele.

    BlackBerry Z10

  • Luser2000

    addikt

    válasz dishrz #8793 üzenetére

    Szia!

    Én 2009. óta használok Androidos készülékeket. Volt egy rövid (4 hónapos) kitérőm iPhone-ra, illetve (3 hétnyi) Windows Phone 8-ra. Valahogy mindig az Android maradt, és ezt igazolja az eltelt közel 5 év is.

    Én szeretem a Google integrációt, szeretem, hogy egyéb fejlesztők is jó mélyen képesek integrálni a szolgáltatásaikat. Úgy alakult, hogy gyakorlatilag mindig az élvonalba tartozó készülékeket használtam, így a teljesítmény miatt csalódás sosem ért. Multimédiával és játékokkal nem foglalkozom, a telefonomat elsődlegesen a munkához használom.

    Emiatt Exchange szolgáltatások (Naptár, Névjegyzék, Levelezés), profi navigáció. Minden más másodlagos (pl. böngészés, közösségi szolgáltatások, stb).

    Ha a munka felől közelítek:
    - az Android INGYENES naptár szolgáltatása (és az általam kedvelt fizetősek is), alapból képesek arra, hogy ha a bejegyzésben van egy cím (szabványos formátumban), akkor ha arra bökök, azt megjeleníti a térképen (vagy navigációs programban) és ha akarom, akkor egy újabb gombnyomással oda navigál. Erre az iOS-en csak hosszas bogarászás után találtam (fél)megoldást, BB-n meg egyáltalán!!! (Ez nekem sok bosszúságot okoz).
    - a BlekkBerrinél a Névjegyzékben nem találok olyan megoldást (szűrést), hogy csak azokat a kontaktokat mutassa, ahol van telefonszám is. Több fiókból szinkronizált kontaktok esetén ez kényelmetlen.
    - Navigáció: droidon az utóbbi 2 évben már (szinte) csak a GoogleMaps megoldásait használtam. INGYENES és jó. (Ha valami miatt más kellett / pl. offline / akkor arra van Sygic-em). A Waze játék, hosszú távon nem szerettem használni, nem tetszik, amire nekem szükség van, abban nem olyan jó.

    Bő egy hónapja használok egy Z10-es készüléket, de második készülékként (ebben van éppen a céges kártyám). Mellette van egy Androidos készülékem. Így - hogy két rendszerem van - "el tudom viselni" a BlackBerry rendszert. Jópofa, tetszik (lehet csak az újdonság miatt), de van pár olyan kötöttség, ami miatt KIZÁRÓLAGOS rendszerként (egyedüli telefonként) nem tudnám használni hosszú távon.

    Próbálok objektív lenni, próbálom félretenni, hogy már megszoktam az Android megoldásokat (tabletet is használok évek óta), de én nem biztos, hogy ajánlanám neked a (rendszer)váltást.

    Természetesen vannak a BB szoftverek között olyanok, amelyek a fenti feladatok elvégzésére valahogyan alkalmasak, de nekem mindegyik valami kompromisszumot jelent. (Pl. navigációra beszereztem a BeMaps 10 Pro, GPS Maps for Google Maps, Navitel Navigator alkalmazásokat, de mind olyan esetlen, nincs annyi kényelmi megoldás benne, mint droidon lévő társaikban).

    Ha csak egy próbát akarsz tenni, akkor vágj bele, de ne legyél csalódott. (Bár én nem ismerem jól a BB ökoszisztémát, de a korábbi piaci / szolgáltatási előnyét mára elveszítette. Amit korábban - amikor drága volt a mobil-adatátvitel - néhány kilobájtnyi forgalommal meg tudott oldani a BB, azt ma már minden rendszer képes jól végezni olcsó forgalmi díjak mellett.

    Az én életemben (azoknál a cégeknél, ahol az utóbbi időben dolgoztam - jellemzően 150-500 fős cégek) a biztonsággal sosem volt gondja a rendszergazdáknak, tehát a Policy elbírta a droidot. (Már ha egyáltalán jelentett valamiféle "fenyegetettséget").

    ---

    Kissé hosszúra sikeredett, de remélem kiérezhető belőle a lényeg és segítségedre lesz.

    Üdv.:

    Balázs

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

  • Crafter32

    őstag

    válasz dishrz #8827 üzenetére

    Szerintem csak nagyon megszokta az androidot és pont kézre áll neki. Biztos van ilyen a windows vagy a ios-nél is. Minden táborban van úgymond kemény mag. A telefont elsősorban telefonként kellene nézni és csak másodszorra Navi, internet, játék szempontból.
    Mire az androidon el tudtam indítani egy hívást (névjegyzék kereséssel) legalább 20-30 sec. A Q10 szinte a régi telefonok gyorsaságát mutatja, a Z10 -em nem volt. Email kezelés és a kommunikáció (sms, bbm) is szerintem szerethetőbb, mint az android. Nem beszélve a HUB -ról.
    Navit nem tudom. Az Sony-n is nekem nehézkes volt. Egy régi Garmin Nüvim van. Nem tudom a telefonnal kiváltani.
    Naptárt pedig csak a BlackBerry -n kezdtem el komolyabban használni. Ott pl tetszik, ha programom van a bbm-en átküldöm az asszonynak és már meg is jelenik az Ő naptárjában is. Biztos van ilyen androidon is, de itt megfogott ez.
    Szerintem vedd meg, használd (mert nem fagy:). ) majd pedig gondolkozz el jó -e neked. Veszteni biztos nem fogsz rajta annyit, mint egy csúcs androidon ha a jelenlegi árat nézzük a Z10 -nek.

    [ Szerkesztve ]

  • sniper4573

    tag

    válasz dishrz #8827 üzenetére

    Szegeden, az enyémet megtekintheted, ha gondolod. Sokat használom(mellette céges droidot is) és így a kérdéseidre is tudok válaszolni, ill. össze tudjuk hasonlítani egy csúcskategóriás és egy felső-közép droiddal. Egyedül lumia fronton nem tudok segíteni. Keress meg privátban, ha gondolod.

  • bigsee

    addikt

    válasz dishrz #8939 üzenetére

    Flottás alatt a "cég nevén van, de én fizetem" csomagot érted?

    Egyébként ha jól értem, venni akarsz - mivel nincs szabad, lejárt hűségű számod - egy Z10-et, és az eddigi kártyáddal használni?

    "...új előfizetést kötök..." ->Havidíja van a kártyának, amivel megveszed...

    MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

  • bigsee

    addikt

    válasz dishrz #8944 üzenetére

    70.00 Ft? :D

    Viccen kívül: nem hiszem hogy ez alá mehetsz, nálunk van még pár ezer Ft. kedvezmény - régebben volt legalábbis, most nem tudom, hogy van-e - amit a fizetéskor tudom csak meg. Én mondjuk részletre szoktam náluk venni, úgyis két évet aláírok...

    MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés