Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eduba

    aktív tag

    válasz SsPL711 #149 üzenetére

    Már egy ideje blackberry-t használok.

    Egy 9790-est nyúztam mielőtt BB10-re váltottam. Abban a mérete és a billentyűzet fogott meg, szeretem a mai napig.

    Az OS10 a blackberry nagy találmánya. Igaz, hogy jó vasakat is tettek alá, de maga a rendszer nagyon gyors, a felhasználói felület szemre való, kellemes.
    Az OS igazi multitasking, a használaton kívüli "frame"-ekben is folytatódik minden a programokban, pl.: frissül az időjárás stb.
    Jó dolog, hogy bizonyos esetekben androidos programokat is lehet rajta futtatni, ez azért is segítség, mert a nativ programokkal még nincs megszórva az appworld (alkalmazás bolt). Tehát viszonylag kevés program van rá, de ezen a fejlesztők igyekeznek változtatni.
    Az üzenet kezelésről nincs mit beszélni, mert abban a BB mindig is nagyon jó volt, ide csak annyit, hogy már nem kell BIS-t (Blackberry Internet Service) rendelni a levelezéshez és egyéb dolgokhoz, minden úgy megy, mint más okos telókon. Ennek viszont olyan hátránya is van, hogy az adatok mostmár nem a blackberry titkosított szerverein mennek keresztül, illetve az adat tömörítés sem megy.

    Az OS10-el az ismerkedést egy Z10-el kezdtem és bár a virtuális billentyűzete nagyon jó volt, a prediktív szövegbevitel magyarul is kiválóan működött, lenyűgöző volt a kijelzője stb. nekem hiányzott a fizikai billentyűzet a 9790 után. Ezért váltottam Q5-re.

    A Q5 egy számomra vállalható kompromisszum.
    Az OS10 adott, a fizikai bill. adott.
    Igaz, hogy szépnek nem nevezném, sőt inkább ronda, az anyag használata is elég gagyi, de egy nagyon jó ajánlatot kaptam rá, így árban lényegesen a Q10 ára alá kerültem vele.
    A kijelzője szerintem jobb, mint a Q10-é, egyebekben pedig drámai módon nem marad el tőle (kevesebb háttér tár, gyengébb kamera, HDMI hiánya, alacsonyabb proci órajel)
    A szoftver agyanaz mint a Q10-é.

    Szóval egyre jobban kedvelem a Q5-t, az OS10 mindent visz kezelésben (gesztus vezérlés) a készülék meg megbízható működésre és üzemidőre egyaránt.

    Amit szokni kell az a kijelző méret és arány, valamint ebből adódóan számítani kell arra, hogy egyelőre nem minden program megy el rajta, ami egyébként OS10-en megy.
    Azoknak javaslom csak akiknek mindenük a fizikai billentyűzet, ha megvagy anélkül is, akkor jobb választás egy Z10, az stl 100-2,3,4 szériából.

Új hozzászólás Aktív témák