Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #4 üzenetére

    Miért lenne átbaszás a havidíj? Mert nem az egész éves termeli a hozamot? Egy részvényalapnál - ha nem figyeli és rakosgatja az ügyfél, amire azért elég nagy esély van - simán jobban lehet járni a havidíjjal, mint az évessel. Ha figyeli és rakosgatja, akkor is van rá esély, hogy a havival jobban jár (alacsony kockázatú alapoknál persze jobb az éves, de azokat ahogyan írtad nem preferálod). A jobb termékek alatt mire gondolsz? Ahogyan én láttam, a drágábbak/kötöttebbek vannak korlátozva féléves/éves díjfizetésre, ezekből a jutalék persze jóval magasabb, de az ügyfélnek rosszabbak.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #8 üzenetére

    Valóban nem feltétlenül lesz rosszabb a drágább, csak a gyakorlatban én ezt láttam megvalósulni. A drágábbaknál több kötöttség és csak jóval hosszabb távon térülnek meg. Ki mer tervezni 15-20+ évre? Ez, több, mint egy ember életének a negyede. Lásd fentebb, amit az új termékekről a statisztikákról írtam.

    A második rész akkor igaz, ha alacsony kockázatú alapokról beszélünk. Részvénynél árnyaltabb a kép: megkötöm a szerződést éves díjjal, és ha éppen akkor magas az árfolyam, ami utána megzuhan akkor jól megszívtam. Havi díjjal meg minden hónapban más-más árfolyamon veszem, és bizony könnyen lehet, hogy jobban fogok kijönni a végén. Természetesen minél hosszabb az időtáv annál kisebb a jelentősége, hogy 1/12 vagy 12/12 arányban fizetem az éves díjat, de mivel a szerződések átlag élettartama bőven 10 év alatti, ezért szerintem felesleges kockáztatni, feleslegesen.

    A harmadik rész meg cégfüggő, szóval egyáltalán nem lehet általánosítani. A többletszolgáltatások lehetnek adott esetben jók, csak a legtöbben nem fogják kihasználni őket. Ellenben mivel sokkal drágábbak, jóval nagyobb jutalék jár értük, ezért természetesen sokkal népszerűbbek. Az üzletkötési statisztikákban ;) Dolgoztam én is ezen a területen, csak nekem nincs hozzá gyomrom, szeretek jól aludni esténként.

  • sutszi

    veterán

    válasz David75 #7 üzenetére

    Arra megoldás, hogy legalább azt amit befizettem visszakapom...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz David75 #12 üzenetére

    Ha nagyon rosszra fordul a helyzet és hozamosabb idő telik el úgy, hogy negatívba megy az egész kóceráj akkor legalább a befizettet pénzt visszakapod....Ne kelljen már minden szájbarágni, hogy ne köss bele az emberbe.

    Nincs szó ilyenről, hogy tedd bankba meg hasonló hülyeségek...
    Mindössze annyit mondtam, hogy jó ha van biztosíték egy szerződésben. Vagy szerinted ez nem jó?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz David75 #14 üzenetére

    "Szerintem a legtöbb biztosítónál van tökevédelmi alap..."

    Szerintem én meg itt szállok ki ebből a témából.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #10 üzenetére

    Nyilván az éves 10%, de részvényeknél ez nem ilyen egyszerű, mint már említettem. Ha magas árfolyamnál fizetem be az éves díjat, azon fognak egységeket venni. Ha ott éppen erős volt az alap, és utána visszazuhan jelentős mértékben, akkor megszívtam. "Elkönyvelhetem" azt a veszteséget. Ha ugyanebben az esetben havidíjjal nézzük, akkor meg csak az 1/12-ed részével jártam rosszul. Persze lehet pont fordítva is, de az egy hatalmas nagy ferdítés, hogy részvényalapoknál nem lehet jobb a havidíj, mint az éves. A stop-loss nem mindenhol elérhető (sőt), tehát ne vedd alapértelmezettnek. Remélem így már el tudod képzelni, milyen esetben lehet jobb a havidíj az évesnél.

    A CHF-el utólag könnyű okosnak lenni, mind befektetés mind hitel oldalon, de ezt így előre senki sem látta/láthatta. És még nincs és vége a történetnek, várjuk meg. Kíváncsi lennék a prémium termékek egyéb konstrukcióira is, pl. költségszerkezet/rugalmasság stb. Mert ez egy elég sokváltozós képlet.

    A jutalék attól függ, hogy a terméket kibocsátó szolgáltató mennyit fizet érte. Az alkusz csak egy viszonteladó. Érdekes módon mindig azoknak van a legnagyobb jutaléka, amelyek a leginkább kötöttek tartamban/hozzáférhetőségben, illetve amelyek magasabb költségekkel rendelkeznek. A legtöbb biztosítás nem fut a tartam végéig, ergo valamennyi plusz bukta lesz benne az alap költségekhez képest. Minél több a kötöttség, annál nagyobb az esély a még nagyobb nyereségre (mármint a szolgáltató nyereségére). Ezért is magasabb a jutalék.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #18 üzenetére

    Látom direkt nem szeretnéd megérteni, amit írtam. De a brokernet mindig is jó volt agymosásban, szóval részemről is be van fejezve a dolog.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #21 üzenetére

    igen
    minek is?
    DE tudod mit? Utána számoltam és ezzel a vita eldöntve :C

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #25 üzenetére

    ne legyél már ennyire üldözött szegényke

    az, hogy mennyire tudtam és a végén AKARTAM helytállni, szerencsére nem a te értékítéleted határozza meg :C
    lehúztam jó pár évet, aztán még több évet, már magánzóként, egy betegség vetett ennek véget, tehát visszább az agarakkal!

    ki állított be szar, szemétnek?? ha bnetes vagy, az más, őket alapból ki nem állhatom, de a lényeg itt most nem ez.

    te tudsz számolni?
    4 évre, havi díjfizetés mellett, garantált hozammal és tőkével, tegyél ide nekem nettó 12% fölöttit ha kérhetlek.

    [ Szerkesztve ]

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #27 üzenetére

    Én linkeljek barátom?
    Hát én nem tudok számolni szerinted:)
    Olvass, értelmezz és meg fogod találni a választ a hozzászólásomban ;)
    Tudod kettőnk között a különbség nem sok, csak annyi, hogy én nem akarok eladni már semmit.
    Ami pénzem van, arra fél évente keresek egy éppen akciós betéti kamatot és viszem oda. Igaz, hogy nem a világ legjobb ajánlata és az igaz, hogy ez nem "csak nekünk van kidolgozva" konstrukció (bár sokan megszívták ezt, mert besétálva abba a bankba, jobb ajánlatot kaptak, legalábbis pár éve még így volt), de nekem megfelel.

    Visszatérve a témához: továbbra is azt javaslom, ha valaki biztosítást akar kötni, tegye azt, ha befektetni, akkor pedig azt. Vegye figyelembe a kockázatvállalási kedvét, olvasson el mindent, ELŐRE, és akár egy jogi ismeretséggel rendelkező ismerősével is véleményeztesse az általános és különös feltételi szabályzatot. Ami kérdése van, előre írja össze őket, kérdezze meg, írja le a választ, írassa alá az ügynökkel, lehetőleg ne egyedül tárgyaljon vele. Olvasson a neten és kérdezzen azoktól, akiknek már van ilyen konstrukciójuk, esetleg lejárt nekik.

    Kényes téma a jutalék: azt tessék megérteni, hogy mindenki fizetésből él. Aki nem köt üzletet, nem kap jutalékot, ezt pedig a befizetett összegből fizeti ki a társaság. Egy, vagy több összegben, de abból. Nincs ezzel semmi gond, ha az tisztességes mértékű. Kérdés, hogy mi az!
    Minden társaságnak önálló jutalékszabályzata van, ami általában sokkal előnyösebb a bróker cégnek, mint a saját alkalmazottainak - vagy vállalkozóinak, mindegy hogyan nevezzük. Vannak kiemelt termékek, kiemelt jutalékkal. Volt olyan cég, aki az első éves díj 95%-át adta vissza az ügynöknek (ezen felül a közvetlen managere is kapott pár százalékot és így tovább)ha éves díjfizetést adott el. Ebben az esetben a visszaírás is jóval engedékenyebb. Ezt az összeget valamikor ki kell majd termelni a befektetésnek. Persze nem valószínű, hogy az első pár (jó pár) évben ez sikerül is.
    Tehát aki így köt, fogadja el, hogy Ő fizeti az ügynököt, a főnökét, annak a főnökét, az adminisztrációt, az informatikát, a fejlesztéseket és a többi járulékos költséget is.
    Ami még fontos: meg kell nézni, hogy a hozam hány %-a megy az ügyfélnek és mennyi a biztosító jutaléka!

    De Tőled várok linket továbbra is.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #32 üzenetére

    Ember! :Y
    google, tudod a te barátod

    Miről akarsz linkről??????
    Oda van írva, miről akarsz linket?
    Nem tudod beírni a gugliba és egy Entert nyomni rá?
    Ha és amennyiben ez meghaladja a képességeid akkor sajnálom azokat, akik kérdeznek tőled, főleg, ha írásban.
    Szóval nem sok hozzászólásom van itt, olvass, gugli és enter
    Ha így sem megy, bocs.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #35 üzenetére

    hát barátom, mondom, hogy neked problémád van a szövegértéssel :Y

    hol írtam ezt: garantált 12%-ot állítottál
    én leírtam egy terméket, nem tehetek róla, hogy nem tudsz olvasni vagy nem érted
    TE írtad, hogy tanuljak meg számolni - vagy valami ilyesmit - én meg kértem, hogy mutass olyat, ami a fentit tudja! ha nem tudsz, akkor sajna ennyi, mert a 12% még alá is ment.
    ugyanis EBKM: 13% fölött picivel
    Személyeskedek? Ó te szegényke, szereted a viccet ugye? Csak másokon gyakorolni igaz?
    Tudod a számolásos kioktatásod.
    Szóval még mindig ott tartunk, hogy ÉN írtam terméket, Te NEM.
    Elég sok konkrét javaslatot, tanácsot leírtam, Te meg egyből jöttél azzal, hogy milyen konkrét terméket ajánlasz itt, mint vállalkozó annál a cégnél, ahol dolgozol.
    Említetted a éves/havidíj közötti témát, amire reagáltam. Erre már semmi válasz, igaz benne voltak a jutalékra vonatkozó, általános dolgok is, miért részesíti sok ügynök előnyben az éves díjfizetést.
    Ennyit a trollkodásról. ;)

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #40 üzenetére

    Nem érted igaz? Egy ilyen pénzügyi zseninek nem fogok linket adni, arról, amit leírtam.

    4 évre ennyi, igen.

    Itt pedig egy cikk, lehet ezt figyelembe venni.
    [LINK]

    Más:
    Ez befektetési alapnál, a szabályzatban is benne van, ha valaki éves díjfizetést választ, akkor nagyobb "kamatot" kap? Mert az ugye világos, hogy a hozama több lesz, hiszen ott a pénz teljes egészében. De, hogy emiatt az alaptól eleve magasabb sávba fog esni?

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #44 üzenetére

    Hát barátom, akkor meg kell állapítanom, hogy alkalmatlan vagy a munkádra, így bármilyen hozzászólásod kétségbe vonható.
    A zemberek által csak nagy orrúnak nevezett politikus szavaival élve, aki nem érti a leírt szöveget, nem tud keresni, az annyit is ér. :C

    Még utoljára megsúgva, a gúgli a barátod. Kipróbáltam és láss csodát, ott van a megoldás, még lapozni sem kell. Itt az egyik rokon kis srác, ötödikes. Elolvasta a hozzászólásaim, beírta a kulcsszavakat és láss csodát, ő is megtalálta. ;)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #47 üzenetére

    Lényegében ezek a megtakarítások az utolsó nagy mohikánok, amikhez még "kell" a drága ügynök. Jutalékot fizet neki a cég, drága képzések, infrastruktúra, emellett a balfaszok rontják a cég imidzsét stb. Mennyivel egyszerűbb lesz, amikor ugyan kisebb költséghányaddal, de az egyszerűbb, rugalmasabb és átláthatóbb mivolta miatt nagyobb megtartási rátával lehet majd online is kötni. Szerintem nem nehéz elképzelni, és biztos vagyok benne, hogy 2-3 éven belül valaki meg fogja lépni a nagyok közül. Márpedig ha ez megtörténik, az lavinát indít el. Ezt nyilván nem fogjuk mi most eldönteni, de szerintem nagyon hamar meg fog valósulni.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz David75 #48 üzenetére

    Arról van szó barátom, hogy én javasoltam egy terméket. Semmi számot nem írtam.
    Semmi céget nem írtam.
    TE írtad, hogy tanuljak meg számolni - személyeskedtél
    Én kértem, hogy mondj valamit ami 4évre, havi díjfizetés mellet, jobb, mint 12%! (itt sem állítottam semmit)
    Nekiálltál követelőzni és mindenféle linket követelni.
    Ezek után a fagyi visszanyalt és ha Te tudsz személyeskedni, én is tudok, ez meg nem tetszik láthatóan.
    Ennyi. Tudom, hogy megrázó ez neked, hogy nem tudsz mit mondani arra, amit kértem, de hát ez van. Nem az én problémám.
    Mivel a további eszmecseréhez már lejjebb kellene mennem, így ezt befejezettnek tekintem.

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #44 üzenetére

    A 12% os EBKM a Lakástakarékpénztáron van a 4 éves konstrukciónál.
    Fundamentának meg az OTPnek van lakástakarék pénztárja ahol minden évben a febizetésedre kapsz 30% állami támogatást meg egy kicsi 1-3% kamatot. A legrövidebb a 4 éves LTP. Ennél jön ki 12% körüli EBKM.

  • válasz David75 #58 üzenetére

    Nem kötözködés képen, de tudsz többet is félretenni:)

    Csak akkor a Lakáscél tulajdonhányadában minden szerződőnek legalább 1% tulajdon joga kell legyen.

    ityam: Egyébként a kb 12% az hogy jött ki?

    [ Szerkesztve ]

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #68 üzenetére

    Ez most komoly, hogy elosztottad 4-gyel a 32-t?

    #71: és ha egyben betolnád a 4 év összegét, akkor szerinted helytálló lenne a gondolatmenet? A kamatos kamat, mint fogalom, az megvan?

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #79 üzenetére

    De elvileg ha az arany ára megy fel dollárban akkor elvileg forintban is megy fel meg euróban is. Persze ha azt tételezzük fel hogy közben az usd az euro és a forint nem gyengült vagy erősödött egymáshoz képest.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #81 üzenetére

    Viszont ha CHF alapú, akkor a mostani díjai is CHF-ben mennek bele, és ő gondolom Ft-ban fizeti be. Azzal a konverzióval jelenleg tényleg nagyon jól jár :U

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #81 üzenetére

    Vegyünk példának 2 alapot amiknek az árfolyama 1. Egyik az eurós alap legyen a másik meg forintos. Az alapban legyen a valamilyen részvény.
    Ha a részvény értéke felmegy 10% ot és az euró erősödik a forinthoz képest 1% ot akkor az eurós alap árfolyama lesz 1.1 míg a forintosé 1.111 mert ekkor jön ki ugyanaz a részvényár.
    pl a részvény ára volt 1000 ft az alapban. Tételezzük fel számolás kezdvéért hogy 100 Ft az euró.
    Tehát kezdetben akkor 10 euróért lehetett megvenni az 1000 Ft os részvényt.
    amikor 10% al emelkedett a részvény ára akkor 11 eurót(és 1100Ft-ot) ér már az eredetileg 1000 Ft os részvény.
    ilyenkor mindkét alap árfolyama 1.1 lenne. Viszont ha az euró erősödik a forinthoz képest 1% ot akkor hogy ugyanaz a 10% al nagyobb érték jöjjön ki ahhoz a forintos alapnap 1.111 es árfolyamot kellene meghatározni. és szerintem annyit is határoznának meg.Tehát szerintem az alap árfolyama kifejezi a devizák közötti árfolyamváltozást.
    Nem tudom mennyire volt érthető. A lényege annak amit írok hogy nem egyformán változik szerintem az eurós és a forintos alap árfolyama ha a benne lévő részvény értéke növekszik. Persze ezt lehet rosszul sejtem.

    Pont ez figyelhető meg ha megnézed a gold/usd és gold/eur görbét. Attól hogy az egyik megy fölfele attól még nem biztos hogy a másik is megy fel mert lehet hogy egymáshoz képest viszont valami más okból erősödött az egyik a másikhoz képest. Ügyanezért szerintem egy részvényes alapnál sem egyformán változik az árfolyam az eurós és a forintos portfóliónál hiába van benne ugyanaz a részvény.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #103 üzenetére

    Te tudod mi fog történni veled a következő 15 évben? Ugyan részben egyetértünk, hogy az ügyfél hülyesége, de én csak abból a szempontból tartom annak, hogy aláír 15 évre. Alig nyer vele valamit, viszont olyan kötelezettségeket vállal, amit nem biztos, hogy teljesíteni fog tudni. A statisztika nem az ő pártján áll legalábbis. Tisztában vagyok az egyéb opciókkal is, csak abból pénzed nem lesz. Tehát van bent mondjuk 2 millió Ft, és valamiért hirtelen kellene egy része, amint hozzányúlsz, erősen változnak a kondíciók. Örülök, hogy te látsz 10 évre előre, a többség még 2-3-ra sem nagyon. Én nagyon megfontoltnak tartom magam, de 5 évnél hosszabbat biztosan nem írnék alá. Talán pont ezért.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz David75 #111 üzenetére

    Bámulatos, mennyire nem szeretnéd megérteni, amit írok.

    #113: ezt rosszul tudod. Még jó, hogy te dolgozol a szakmában és nem én.

    Az objektivitás a jutaléktáblázat függvényében dinamikusan változik, tudom én. Gondolom minden ügyfélnek a magasabb jutalékkal járó szerződésekre van igénye, véletlenül sem az alacsonyabb költségű/rugalmasabb termékekre. Szerintem aki valóban korrekt és ügyfélpárti, az nem fog megélni ebben a szakmában, mert ellentétes érdekek vannak. Ezért is lesz jó, ha megreformálják egyszer az értékesítési csatornát. Na további jó eszmecserét.

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #87 üzenetére

    kicsit konkrétabban fogalmazd meg hogy mire gondolsz.
    Szerinted ha egy portfóliónak az a neve hogy fejlett európai részvény euró eszközalap akkor részvényt veszel vagy eurót?

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #118 üzenetére

    viszont ha gyengül az euró a forinthoz akkor ha másik piacon átváltod a forintod euróra akkor visszanyered a forintális veszteséged.Tegyük fel hogy ingyen tudod váltani az eurót és a forintot....
    Az hogy miből vetted a részvényt az lényegtelen mert neked onnantól hogy megvetted részvényed van és nem euród vagy forintod vagy CHFed. A részvény értékét meg bármilyen devizában ki lehet fejezni. Ha éppen erősödött a forint akkor számszakilag kevesebb a hasznod rajta de évezed az erős forintnak minden egyéb jó tulajdonságát. olcsóbb minden importált cumó. Tehát összességben szerintem édesmindegy hogy euró alapon vásároltad vagy forint alapon azt a részvényt. Annak egy értéke van. Ugyanaz a használati értéke forintban mint euróban.Ebből következik hogy mindegy milyen alapon vetted.
    Ha nem így gondolod akkor próbálj úgy érvelni hogy kizökkentség a hitemből. Mert én komolyan gondolom amit hiszek.

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #120 üzenetére

    pontosan melyik hozzászólásra gondolsz? csak hogy melyiket olvassam el alaposabban.

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #122 üzenetére

    És én erre reagáltam is hogy miért is nem jársz rosszul. Az egy látszat veszteség csak.
    Mondok egy utolsó példát:
    Tegyük fel hogy az árfolyamok így alakulnak :
    alma/usd: 2
    xrészvény/usd: 100
    usd/huf :200
    alma/huf:400
    xrészvény/huf: 20000

    Vettél xrészvényt 1 db-ot huf alapon.Az alma ára még mindig 2 usd és az xrészvény ára is 100 usd de az usd gyengült 10% ot a forinthoz képest. Ekkor
    usd/huf:180
    xrészvény/huf:18000

    Tehát itt látszik amit mondasz hogy buktál 2000 Ft ot. Én viszont azt mondom hogy ez csak látszólagos bukás mert ha akarsz venni most az 1 xrészvényedért kapott 18000 Ft odból almát akkor:
    Mivel az alma/huf ára lement (az usd/huf miatt) 360 Ft ra ezért 18000/360= 50 DB almát tudsz venni,ugyanannyit mint az usd gyengülése előtt. Tehát ugyanazt meg tudod venni hiába ér forintálisan kevesebbet a pénzed, de tényleges értékben ugyanannyi. Ugyanazt tudod megvenni, tehát nem buktál ténylegesen, csak kevesebb forintot látsz.De ettől nem veszítettél ténylegesen az usdhez képest.
    Ezért mondom hogy szerintem mindegy hogy milyen alapú biztosítást köt az ember.

    Ha továbbra is úgy gondolod hogy én gondolom rosszul akkor mutass rá hogy hol hibáztam az érveléssel.

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #124 üzenetére

    Viszont nem rég beszéltük meg hogy attól hogy valamit úgy hívnak hogy felzárkózó európai részvény euró eszközalap attól még nem euróban van a pénzed hanem részvényben. Tehát te nem eurót veszel ott hanem részvényt.

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #97 üzenetére

    Azon az alapon,hogy nem 1 biztositonal tapasztaltam ezt,es nem 1x!
    Ha 20 esetbol 2 esetben fizetnek,es akkor is nevetseges osszeget,akkor ez mi?Kirivo veletlen-szerinted?
    Nem hiszem,hogy az OSSZES biztositonal -ha beadtam a karigenyem-akkor megszolalt a veszcsengo,hogy itt van O...a kivetel,akivel feltetlenul ki kell tolni! Gondoljatok ki valamit,es ne fizessetek neki!
    Nevetseges vagy ezzel a demagog szoveggel! :(

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • Champipi

    senior tag

    válasz David75 #131 üzenetére

    Agesszív stílusban osztod itt az észt és ez azt juttatja eszembe, amikor még jósok éve elmentem egy brókernetes ügynök toborzóra.

    Direktben alázták az embert, hogy átmegy-e a stresszteszten, hiszen csak az jó ügynöiknek, aki agresszívan, ahogy te is nyomatja a véleményét, mindenféle érveléstechnikai trükkökkel megsemmisítve ellenfele érveléséét és saját érdekének megfelelő érvrendszerhez körme szakadtáig ragaszkodva, hisz csak ez a taktika húzza be a csőbe a szerencsétlen ügyfelet, abba a konstrukcióba, melyen a legnagyobb a jutalék.

    Lehet, hogy te nem vagy ilyen, de a stílusodból pontosan ez jön át nekem. Nem vagyok pénzügyi zseni, csak gyanús, amikor valaki ilyen agresszíven kezd el leszólni másokat. Ha igazad lenne, higgadtan is érvelhetnél, de ha ilyen agresszív stílusban tolod, joggal merül fel a gyanúm, hogy a tények hiányát agresszivitással akarod palástolni.

    Például fingom sincs mi az a "multideveza", de totál mosóporeklámnak jön át a hozzászólásaid alapján. Ezt szajkózod egyfolytában, lehet, hogy ez tényleg valami frankó cucc, de élnék a gyanúval, hogy ez a te ajánlataid közül neked bizonyára előnyös. Nem tudhatom biztosra, csak az agresszív stílusodból következtetek erre.

    A korrekt, asszertív stílus az, amikor higgadtan, felelsleges agresszió nélkül kifejted a véleményed, és tényekre támaszkodsz. Hol vannak leírva tényekkel igazolva ezek a "multidevezás" cuccoknak az előnyei, most már nagyon kíváncsi lettem?

    [ Szerkesztve ]

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #144 üzenetére

    Tudod Te egyaltalan,hogy a biztositas mirol szol?
    Ez NEM uzlet,hanem a tarsadalom kozos kockazatvallalasa olyan varatlan esemenyekre/karokra,amit 1 egyen nem,vagy csak nehezen tud kompenzalni.
    Nalunk/hangsulyozom: nalunk/ viszont ez extra profitra torekvo vallalkozas/uzlet lett! :(
    Nem akarok itt ketoldalas hsz-t irni,csak annyit irok le,hogy:
    Elektromos hibabol keletkezett balaesetekre/karokra NEM lehet biztositast kotni!!!
    Miert? Megneztem egy statisztikat: a haztartasi balesetek/karok 95%-a elektromos hibabol kovetkezik be.
    Erre mit lep a biztosito?Kizarja a biztositas korebol azt a tenyezot,ami a leggyakoribb kareset.
    A masik *aprosag* az,hogy a biztositonak torvenyi felhatalmazasa van arra,hogy ha a kliens nem fizeti a havi reszletet,akkor a szezodest egyoldaluan felbonthatja!
    Ez idaig rendben is lenne,DE! Errol nem koteles a masik felet ertesiteni!
    Egy izben nem volt lehetosegem havi rendszeresseggel ellenorizni a banki atutalasaimat,es teljesen veletlenul derult ki,hogy nincs ervenyes kotelezo gepjarmu biztositasom!El lehet kepzelni,ha valahol koccanok egy 6 millas autoval,akkor mennyit kellett volna zsebbol fizetnem!
    A 3.aprosag,ha a nekem kart okozo autos alkoholt fogyasztott,a biztosito semmit nem fizet! Polgari peres uton hajthatom be a kovetelesem a karokozon!/kb. 2-3 ev mulva,ha rossz az ugyvedje a faszinak,es van egyaltalan jovedelme/ Tehat az engem ert kart nem teriti meg a biztosito egy harmadik fel hibaja miatt?! Hat en viseljem a kovetkezmenyeit,ha egy matos suhanc beletolat a parkoloban allo kocsimba?En nem a matos suhanccal kotottem szerzodest,
    hanem a biztositoval!
    Ezmijez? :F
    Uzlet! Ez nem biztositas,mert a biztosito beleirhatja a szerzodesbe,hogy arra a karesemenyre nem vallal biztositast,ami gyakran fordul elo-mert azon nem lehet keresni!,vagy talal-latszolag- torvenyes kifogast./De ezeket a torvenyeket ok szavaztatjak meg!/
    Te mit szolnal,ha a munkaadod a munkaszerzodesbe-az aprobetus reszbe- belevenne,hogy ha elkesel,akkor abba a honapba nem kapsz fizetest?
    Elkesni nem csak lustasagbol,vagy felelotlensegbol lehet,hanem rajtad kivulallo,es befolyasolhatatlan okokbol is...Es Te igy soha nem kapnal fizetest! :Y
    Ezt lehet ugy is felfogni...hogy nem kell elkesni!
    Na! Latod! Ez pl. a demagogia!
    Az emberi felelotlensegrol Altalad leirtak jogosak,es igazak.
    De az emberek 90%-a nem felelotlen,hanem karosult!
    Pontosan azt irod,amit Te vetsz a szememre.Te is az egyedi esetbol altalanositasz!Na! Ez is demagogia!
    Ez igy nem erdemi vita...

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #160 üzenetére

    Ezzel az egesz dologgal az a baj,hogy megszunt gyk. az uzleti moral!
    Ha egy komoly hatterrel,strukturaval rendelkezo ceg /legyen az szolgaltato,vagy barmilyen arut kinalo ceg/ atver,becsap-ha tud,vagy radkenyszerit olyat,ami neked nem kedvezo-az nincs rendben :(
    Erre nem szabadna azt mondani,hogy ezt meg kell szokni! Es ennek semmi koze a rendszervaltashoz./Egyebkent az akkori helyzet,es a mostani kozott semmi kulonbseg nincs! Csak akkor politikai eszkozokkel nyomtak el,most meg - gazdasagi kenyszerrel,Viszont akkor tudtal futeni,meg benzint venni,es nem tettek az utcara!/
    Ez nagyon nincs rendben! Egy laikusnak is feltunik,hogy itt valami allati nagy szelhamossagrol/csalasrol,vagy piaci pozicio-hatalommal valo visszaeles megy.
    Sajnos nalunk tarsadalmilag elfogadotta valt az a mentalitas,hogy a torvenyesseg hataran egyensulyozo vallalkozo/ceg,aki raffinaltan veri at/csapja be az ugyfeleit,az nem elitelendo,hanem *ugyes,ratermett uzletember/ceg*!

    *Vállalkozó vagyok, nekem senki sem mondja meg mikor hova menjek, egyébként meg a szerződésekkel meg az ügyvédek foglalkoznak. Tehát ne abból l indulj ki hogy te x cégnél alkalmazott vagy* -irod .Ez csusztatas!
    Itt nem rolam van szo! MO-on a munkakepes emberek 90%-a nem vallalkozo,hanem alkalmazott!
    Egyebkent a hsz-ed vegen irt sajnalkozasod korrekt volt,de...nem -*egyszer rosszul jartam* a biztositoval,hanem szinte mindig rosszul jartam! Es ez nem a balszerencsemnek,
    vagy a tajekozatlansagomnak tudhato be! Nem donthetem el,hogy kotok -e biztositast,mert nem egy esetben KOTELEZOVE tetettek a *szavazogeppel*! Tehat ramkenyszeritik,hogy szamomra kedvezotlen feltetelekkel irjak ala egy szerzodest.Muszaly elfogadnom a biztosito felteteleit,amik olyanok,hogy Ok rekordbeveteleket tudnak produkalni,en pedig kapok egy jelentektelen osszeget az osszetort kocsimert./Ha kapok egyaltalan/
    Mi ez,ha nem a piaci/hatalmi pozocioval valo visszaeles?
    Tudnek konkret peldakat is felsorolni,de nem hiszem,hogy az ezzel kapcsolatos vitanknak ebben a topikban helye lenne.
    Ha erdekel Valakit,priviben folytathatjuk!

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #162 üzenetére

    Ezt megertem,mert a vitahoz nem fogalmak,hanem ervek kellenek! :R

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • ityam

    senior tag

    válasz David75 #166 üzenetére

    Hát érdekes a dolog. Valahol így valahol úgy. Kíváncsi lennék a magyarázatra.... :(

Új hozzászólás Aktív témák