Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Frozen #440 üzenetére

    Oké hogy te így gondolkozol, de az emberek 90%-a nem így vélekedik a dologról. És a nagyobb hőtermelés melé jobb alaplap és jobb hűtés is szükséges. Persze tény és való meglesz az Alder Lake vevő rétege is, de ha valóban sokkal többet fogyaszt mint a Zen 3 azért sok ember vásáról inkább AMD-t.

    Itt arról van szó hogy az áltag ember egy adott összeből vásáról például félkonfigot. Mikor én vásároltam a fél konfigot le van szögezve mit akarok tutira 6 mag 12 szál és 16 giga ram.
    Elsőnek Intel háza táján nézzelődtem és akkor bizony csak az I7-8700 ment 90-100E forintba, A B360 Asrock alaplap 38E lett volna.
    140E forintot meg sokkaltam egy olyan platformért amibe már nincs sok fejleszthetőségi lehetőség.

    Aztán AMD Háza táján tök jó áron mentek a B450 deszkák, 18E volt a Giga B450M S2H a Ryzen 5 1600 meg 30E-be fájt 3 év garanciával.
    alaplap és cpu 50E forintért kihagyhatatlan vétel volt szerintem, és mai napig nem bántam meg a beruházást. Főleg hogy a jövőre nézve is fejleszthető az Am4.

    Az i7 8700 kb 25-30%-al tudod többet mint az én Budget Ryzenem, de ha az ár-érték arányt figyelembe veszük akkor az intel a kék logó miatt egyáltalán nem érte volna meg a felárat. :U

    Én 2020 januárjában ruháztam be Ryzen gépbe, és úgy voltam vele egy 3 évre le van akkor tudva a számítógép. És majd 2022-2023 táján meg eldől hogy építek egy újat AM5-re vagy ebbe rakok egy erősebb procit. :U

    Szóval az átlag vásárló utána jár, számol matekol és át gondolja mivel jön ki a legjobban. Vagy én is sok ismerösöm is így gondolkozik, hogy az ár-érték arányba jó alkatrészeket vásárolja.
    Intelnél is volt ilyen az I5-10400F személyében. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák