Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Fall-N #31 üzenetére

    "A PC és most az okostelefonok is egy gyorsan elavuló kategória."

    És ez törvényszerű? :U Ennek kizárólag az az egyetlen oka, hogy a társadalom ebbe az irányba "fejlődik". Mert a gyártók a fejlődést a minél gyorsabb "teremtésben" látják, nem pedig az alaposságra való törekvésben. Ez nyilvánvaló érdekük is, hiszen így nem lenne minden évben bevételük az új vasak eladásából.

    Egy PC anno rendelkezett néhány(tíz/száz) MB RAM-mal és pár száz MHz-es órajelen lefuttatott egy olyan látványos animáció vagy szolgáltatást, amit ma egy belépő okostelefon tízszeres/százszoros erőforrásokkal komoly küzdelmek árán, készülékcseréért kiáltva. Szerintem ez egyáltalán nem normális.

    "Rengeteget változtak a telefonok 10 év alatt."

    Öööö... mire is gondolsz pontosan? Az ujjlenyomatolvasóra? A több kamerára? A más frekvenciákon való kommunikáció képességére? A nagyobb felbontáson történő képalkotásra? 10 évvel ezelőtti okostelefonok alapvetően semmiben nem térnek el a maiaktól, legfeljebb abban, hogy rendelkeznek a fenti fícsörökkel. De a képalkotáson kívül mi az, ami az alkalmazások futtatását annyival nagyobb erőforrás igényéhez kötik?

    [ Szerkesztve ]

  • Fall-N

    veterán

    válasz Fall-N #33 üzenetére

    Az lemaradt, hogy szerintem sem kellene fél vagy évente új modellt kidobni, mert fölösleges. Elég lenne két évente, közte maximum apróbb facellift, ha valakinek viszket a tenyere, hogy újra vegyen. Olcsóbb telefonoknál is megy a kapkodás. Például a Redmi Note 7, ami nekem van, szinte ugyanaz, mint az utód 8-as. Külsőre szinte megegyezik, a SoC meg alig 10-15%-kal volt gyorsabb. A kamerán variáltak egy kicsit, de az sem volt olyan nagy előrelépés. Elég lett volna a 9-ből csinálni a 8-ast.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Fall-N #33 üzenetére

    "ha nem pörgetnék a dolgokat, akkor nyilván tönkre is mennének."

    Sajnos kialakult az a beidegződés, hogy a szoftver ingyenes. Pedig qrv@sok meló van vele. De az átlagember ma már csak azért hajlandó fizetni, amit kézbe tud venni, azaz a vasért. A szoftver meg jó lesz ingyen. Hanyagul összehányt szarkupac, mert hogy sietünk? Kit érdekel? Eggyel több indoka lesz rá, hogy megvegye a következő vasat jövőre, igaz?

    "Egyébként sem tart senki feje mellett pisztolyt, hogy cseréljen telefont."

    Sajnos a júzer nem tud mit csinálni, ha a legkommerszebb szoftverek (tehát nem játékok vagy speciális hardverhez kötött alkalmazások), is annyira elhíznak és elkényelmesednek, hogy a vas idővel használhatatlanná válik alattuk. Szóval de, sajnos ott a pisztoly.

    "...a mai telefonok (ha nem alsó kategóriás), azért bőven elmennek már 3-4 évet."

    Ha nem alsó kategóriás, akkor bőven 100 ezer Ft fölötti. És még mindig csupán 3-4 év. Tehát évente csak +30 ezer forint kifizetésére vagyok rákényszerítve. Micsoda megkönnyebbülés! :D

    Nézd el nekem, de nem fogsz tudni meggyőzni arról, hogy ami ma a piacgazdaságban zajlik, az jó. :N Nem, ez így fenntarthatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Fall-N #33 üzenetére

    Az egész világ erre, a fogyasztói társadalomra épül, csak egyre jobban kell fogyasztania, mert a tőzsde és a befektetők az emelkedő értékesítési számokat szeretik. Cserébe több a szemét, több energia, nyersanyag megy el a gyártásra.
    Nekem hulla jó az öreg Huawei P9+ telóm, csak már nem jön rá frissítés régóta így a Meki appja már nem mükszik vele. Ott az év elején kapott céges Samsung A51, amin megy minden, csak idegesítően tetves lassú.
    Valahogy toporog a fejlődés. Anno a ramokra mentek nagyon rá, most a kamerára. De az akkunál ami igazán számít, ott nincs forradalmi áttörés.

  • Gerybut

    tag

    válasz Fall-N #37 üzenetére

    A csúcskategória nem 2-300 hanem 4-600 ezerbe kerül :))
    És igen veszik a magyarok is többnyire hitelre....nem azért, mert olyan kva jól állunk.
    És neharagudj, de azt írod a Redmi Note 7 -ed is fürge? :Y
    Valószínűsítem sosem volt még csúcskategóriás telefonod, ami nem baj, csak ne alkoss véleményt a mobilpiacról ilyen határozottan.
    És nem, nem fürge a telefonod, hanem egy kalap szar, de az a lényeg, hogy neked megfelel, mert nincs összehasonlítási alapod :)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Fall-N #51 üzenetére

    Módosítatlan Androidos mobilt nem nagyon tudsz használni, de ha tudnál, az is szar lenne, mert az gyakorlatilag az az AOSP, ahhoz pedig az Android-x86 áll a legközelebb, vagy maximum a Lineage OS.
    De az Android rengeteg komponense meg zárt, nem része az AOSP-nek, így azokat élből bukod.
    Mind a kettő fentebb említett példa is rettenetesen vérszegény, kb semmire nem képesek gyárilag, úgy kell kipótolni a hiányzó appokat, hogy valamire jó legyen az egész.

    Az AOSP pedig semmiféle energia-managementet nem tartalmaz, semmiféle olyan finomhangolás nincs benne, ami úgy korlátozná a töltést, hogy pl csak akkor menjen a gyorstöltés, ha arra valóban szükség van.
    Az Asus ROG Phone-ban van asszem egyedül normális, konfigurálható töltés vezérlés, csak az meg kap max 1 évig Andoid update-et, utána meg vedd meg az új generációt.

    Egyszerűen nem látok ma olyan Android mobilt, ahol minden a helyén lenne és minden stimmelne. (Azonnal megkapná az új Androidot, lenne normális erőforrás-kezelése, és nem lassulna be 1 év után)

    És az iOS-en meg egyetlen kattintás kikapcsolni, hogy az akku degradálásával arányosan lassuljon a mobil. nekem 2 éves most az iPhone-om, és semmi lassulást nem érzékelek, pedig be van kapcsolva ez a korlátozás, és 93% az akku állapota. A HTC-mnek ennyi idősen 77% körül volt, de ahhoz is buta az OS, hogy ezt gyárilag kiírassa, erre is vadászni kellett egy appot külön. :U

    Nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez lenne az a felhasználói élmény, amit annyira magasztalni kéne...

    „Az alkalmazások RAM éhsége sem igaz, nem csak béna programozók vannak.”

    Ja oké. És ez rajtam hogy segít egy olyan világban, ahol lassan minden szolgáltatás egyre zártabb, és semmihez nincs alternatív kliens app?
    És egyáltalán nem az OS dolga lenne gátat szabni az egyes appoknak, hogy azok ne nőhessenek rá a rendszer fejére, ezzel pedig az egész rendszert belassítva?? :U

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • GreenGoblin

    tag

    válasz Fall-N #69 üzenetére

    Akinek megfelel a rendszer amit az Apple megtervezett annak ott az iPhone. Aki a szabadságot akarja az meg vesz Androidos telefont.

    Pontosan.
    Még mai napig nagyon kötött az IOS, limitált.

    iPhone árán akár háromszor is cserélhetek telefont

    Vannak olcsó iPhoneok is már.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Fall-N #69 üzenetére

    Úgy jön az iOS és az Apple, hogy ők képesek hosszútávú szoftveres supportot adni, és így időtálloság terén ők az egyedüliek, akik szóba jöhetnek a Fairphone mellett.
    Emellett évekkel ezelőtt a Greenpeace a második legzöldebb mobilgyártónak hozta ki az Apple-t, a Fairphone után. Az összes többi rosszabbul teljesít, különösen a kínai gyártók, mivel ott sokkal lazábbak a környezetvédelmi előírások, míg az önszorgalmuk meg kb 0.

    A hitvitát nem értem, honnan keverted ide. Az, hogy mi meddig kap frissítéseket, illetve hogy az eredeti megjelenési dátumhoz képest milyen késéssel, az tényszerű adat, nem pedig hit kérdése.
    Az, hogy mennyi CO2 kibocsátással jár valami legyártása, szintén tényszerű adat.
    Az, hogy egy gyártó mennyire transzparens úgy általában a környezetterhelésével kapcsolatban, vagy hogy hogyan törekszik ennek mérséklésére, szintén tényszerű adat, nem hit kérdése.

    A fene nagy szabadság, amit az Android nyújt, véleményed szerint viszont már sokkal érdekesebb dolog, mert ez így semmi konkrétat nem tartalmaz, ellenben népszerű közhely, és ezzel, mint ilyennel, nem igazán tudok mit kezdeni. Miben korlátozza az iOS a szabadságodat?

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák