Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Lehet, hogy csak én vagyok helikopter, de nem értem, miért büszkeség, ha az ember meg van elégedve a 3-4 éves telefonjával. :U

    Ha nem vált volna le az LCD a képernyő üveglapjának belsejéről és nem lenne ma gyakorlatilag használhatatlan a 2 mag 1 GB RAM és az ICS alap, még mindig használnám a 2012-es, 4,3"-es telómat (sőt, az 1 mag 512 MB-os 3"-es modellemet talán még szívesebben). De épp a minap már a 4 GB RAM-ra is olvastam fanyalgást itt a fórumon. Egyes vasakra pedig esélytelen 4.4 fölötti Androidot hegeszteni. De minek is? Hiszen még ha el is fut rajta az OS, a szoftver vagy nem fér rá, vagy csak vánszorog. Iszonyú szégyen, ami ma az IT (főleg mobiltelefónia) terén zajlik. De oké, a fejlődés jegyében fejlesszünk új vasat új fícsörökkel, új szoftverrel! Igaz, ezeket jóval kevesebben vennék, ha a régi vasakra még lenne használható szoftver. Semmi gond, nyírjuk ki a régi vasat szoftveresen, így bőven lesz igény az új vasra! :W

    Félreértés ne essék, a Fairphone koncepcióját imádom. Le a kalappal előttük. De ha a szoftvert nem ők írják, akkor pontosan ugyanaz lesz egy-egy Fairphone modell sorsa, mint bármelyik másik nem szétszedhető modellé. Felhasználói szemmel semmi nem változik. Megveszem jó pénzért, pár év múlva cserélhetem le az egészet, hiszen szoftveresen a régebbi komponensek nem lesznek támogatottak (lásd Win11 vs. öregebb Core generációk). Legfeljebb annyival leszünk beljebb, hogy nem egyben kerül a veszélyes hulladékba, hanem darabokban, alkatrészenként, esetleg szelektíve.

    A világ hozzáállását kellene megváltoztatni, mert az a fejetlen kapkodás, ami ma megy, az fenntarthatatlan.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz McDuglas #13 üzenetére

    Hiába nyitott a bootloader-e az Xperia mini prónak, KitKat a legfrissebb Android rá és már azzal is csak nyűglődik. A mai alkalmazások meg akkorák, hogy rá sem férnek. Ezért mondom, hogy szoftveresen nagyon elkurvult az ipar. A mennyiségre feküdt rá és messze nem a minőségre.

    #15 Noukoum
    Mondom, nekem nincs bajom a Fairphone-nal. Csak addig, amíg az OS és a szoftverfejlesztési morál nem változik, addig ennek is meg van pecsételve a sorsa. Múlt hétvégén volt Bacsis retro számítógép kiállítása. Elképesztő, hogy azokon az ősöreg vasokon mi képes elfutni, pusztán azért, mert a programozók akkor még vették a fáradtságot arra, hogy minden MHz-ből kifacsarják az erőforrásokat. Ma meg csak azt mondjuk, hogy "bocs, vegyél erősebb gépet, mert ez a fejlődés". :( Egy fenét... egyszerűen lusták vagyunk normálisan megírni egy programot.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Fall-N #31 üzenetére

    "A PC és most az okostelefonok is egy gyorsan elavuló kategória."

    És ez törvényszerű? :U Ennek kizárólag az az egyetlen oka, hogy a társadalom ebbe az irányba "fejlődik". Mert a gyártók a fejlődést a minél gyorsabb "teremtésben" látják, nem pedig az alaposságra való törekvésben. Ez nyilvánvaló érdekük is, hiszen így nem lenne minden évben bevételük az új vasak eladásából.

    Egy PC anno rendelkezett néhány(tíz/száz) MB RAM-mal és pár száz MHz-es órajelen lefuttatott egy olyan látványos animáció vagy szolgáltatást, amit ma egy belépő okostelefon tízszeres/százszoros erőforrásokkal komoly küzdelmek árán, készülékcseréért kiáltva. Szerintem ez egyáltalán nem normális.

    "Rengeteget változtak a telefonok 10 év alatt."

    Öööö... mire is gondolsz pontosan? Az ujjlenyomatolvasóra? A több kamerára? A más frekvenciákon való kommunikáció képességére? A nagyobb felbontáson történő képalkotásra? 10 évvel ezelőtti okostelefonok alapvetően semmiben nem térnek el a maiaktól, legfeljebb abban, hogy rendelkeznek a fenti fícsörökkel. De a képalkotáson kívül mi az, ami az alkalmazások futtatását annyival nagyobb erőforrás igényéhez kötik?

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Fall-N #33 üzenetére

    "ha nem pörgetnék a dolgokat, akkor nyilván tönkre is mennének."

    Sajnos kialakult az a beidegződés, hogy a szoftver ingyenes. Pedig qrv@sok meló van vele. De az átlagember ma már csak azért hajlandó fizetni, amit kézbe tud venni, azaz a vasért. A szoftver meg jó lesz ingyen. Hanyagul összehányt szarkupac, mert hogy sietünk? Kit érdekel? Eggyel több indoka lesz rá, hogy megvegye a következő vasat jövőre, igaz?

    "Egyébként sem tart senki feje mellett pisztolyt, hogy cseréljen telefont."

    Sajnos a júzer nem tud mit csinálni, ha a legkommerszebb szoftverek (tehát nem játékok vagy speciális hardverhez kötött alkalmazások), is annyira elhíznak és elkényelmesednek, hogy a vas idővel használhatatlanná válik alattuk. Szóval de, sajnos ott a pisztoly.

    "...a mai telefonok (ha nem alsó kategóriás), azért bőven elmennek már 3-4 évet."

    Ha nem alsó kategóriás, akkor bőven 100 ezer Ft fölötti. És még mindig csupán 3-4 év. Tehát évente csak +30 ezer forint kifizetésére vagyok rákényszerítve. Micsoda megkönnyebbülés! :D

    Nézd el nekem, de nem fogsz tudni meggyőzni arról, hogy ami ma a piacgazdaságban zajlik, az jó. :N Nem, ez így fenntarthatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz arnyekxxx #38 üzenetére

    Bármelyik böngésző elhomokórázik egy-egy tartalmasabb weboldalon (és itt a webfejlesztők kényelmét is csókoltatom), a navigálás során várakozással töltött idő néha irritálóan hosszú. Nyilván 2 GB RAM-mal (esetemben most egy Xperia Z1C-ről van szó) nevetségesek lehetnek az igényeim, de ha olyan kommersz alkalmazások között lapozgatok, mint pl. böngésző (Vivaldi), levelező (K-9 Mail több fiókkal), banki mobilalkalmazás (CIB), fényképező alkalmazás, képnézegető, üzenetküldő alkalmazások (Messenger, Viber), térkép alkalmazás (Google Maps, Mapy.cz), zenelejátszók (Spotify), fájlkezelő (TC), ez a lassulás exponenciálisan fokozódik. Ez viszont az OS és az alkalmazások memória menedzsmentjét is jellemzi, ami szerintem lesújtó.

    #40 aprokaroka87
    Ne komolytalankodj már! :U Miért akarnék egy 6-7"-es képernyőn 4K filmet nézni? Főleg, hogy a telefonom 4,3"-es és HD felbontású...

Új hozzászólás Aktív témák