Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Noukoum #15 üzenetére

    Azt a szintet az Apple is bőven meghaladja a laza 6-7 éves szoftveres és hardveres supportjával, csak az nem javítható, mint a Fairphone.

    Én mondjuk ha vennék is Fairphone-t, az első dolgom lenne száműzni a fenébe róla az Androidot hogy Linuxot toljak rá, mert az Android tökéletesen szembemegy az egésznek a filozófiájával, hiszen hihetetlen gyorsan avul, és brutál rossz az egész.
    Optimális esetben is tök nagy késésekkel érkeznek meg az új kiadások a mobilokra, plusz az AOSP szinte semmi érdemi funkciót nem tartalmaz, vagy a usernek kell mindenre vadászni valami alternatívát (ami sosem lesz azonos szintű stabilitásban egy gyári megoldással) vagy a gyártó tákol bele a ROM-ba mindenfélét.
    Plusz az Android erőforrás kezelése kritikán aluli. Az appok egyenként zabálják a RAM-ot és a CPU-t, az akku meg gyorsabban degradálódnak általában, mint egy iPhone-ban, amiben korrekt töltés vezérlés van, nagyon kíméletes az akkuval. Ez lenne szerintem az elvárható szint 2021-ben, pláne ha fenntarthatóságról beszélünk.
    Az egész tök kiábrándító és elkeserítő, ami az Android tájékán megy. :(
    A Linuxok is tele vannak hibákkal, de a tapasztalataim szerint egy UBports és egy Sailfish is csípőből leveri az Androidot stabilitásban, persze ezekre nincsenek színes szagos appok, de valamit valamiért.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Noukoum #49 üzenetére

    Igen, ez mindenképp a Fairphone mellett szól, hogy ha elromlik a csatlakozó vagy betörik a képernyő, könnyen kicseréled, és kész.
    Az iPhone esetében meg éppen, hogy azt tapasztalom, hogy a felhasználói élmény nem romlik számottevően, ezzel szemben korábban egyetlen egy Androidos mobilom sem volt, ami normálisan használható maradt volna akár csak egyetlen évig. Teljesen mindegy volt, hogy LG, HTC, belépő, vagy flagship.
    Plusz nem az van, hogy a gyártó ígérget fűt-fát, és az eredeti megjelenéshez képest 1 év késéssel derül ki, hogy nem jár újabb Android. :(((
    Ha kijön az új iOS, az telepíthető az iPhone-ra. Pont.
    Ha kijön az új UBports vagy SFOS, az azonnal telepíthető a kompatibilis készülékekre.
    (De a ChromeOS-nél is meg tudta oldani a Google, hogy közvetlen tőle kapd a frissítéseket, nem a fos gyártótól, nem is kell annyit baszakodni vele, mint droidon)
    Ha kijön az új Android... akkor nyasgem, mert nemhogy nem kapod meg frissítésként azonnal, de még az új készülékek is több hónappal utána jönnek csak. Röhejes.
    És a frissítések is sok hónapos késéssel jönnek ahhoz képest, hogy mikor jelenik meg az adott Android verzió. Halihó! Nem éppen ezért lett bevezetve évekkel ezelőtt a béta program, hogy a gyártóknak legyen idejük elkészíteni a saját ROM-jukat? Meg a Project Treble, meg a többi, mindenféle fantázianévre hallgató szar?

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Fall-N #51 üzenetére

    Módosítatlan Androidos mobilt nem nagyon tudsz használni, de ha tudnál, az is szar lenne, mert az gyakorlatilag az az AOSP, ahhoz pedig az Android-x86 áll a legközelebb, vagy maximum a Lineage OS.
    De az Android rengeteg komponense meg zárt, nem része az AOSP-nek, így azokat élből bukod.
    Mind a kettő fentebb említett példa is rettenetesen vérszegény, kb semmire nem képesek gyárilag, úgy kell kipótolni a hiányzó appokat, hogy valamire jó legyen az egész.

    Az AOSP pedig semmiféle energia-managementet nem tartalmaz, semmiféle olyan finomhangolás nincs benne, ami úgy korlátozná a töltést, hogy pl csak akkor menjen a gyorstöltés, ha arra valóban szükség van.
    Az Asus ROG Phone-ban van asszem egyedül normális, konfigurálható töltés vezérlés, csak az meg kap max 1 évig Andoid update-et, utána meg vedd meg az új generációt.

    Egyszerűen nem látok ma olyan Android mobilt, ahol minden a helyén lenne és minden stimmelne. (Azonnal megkapná az új Androidot, lenne normális erőforrás-kezelése, és nem lassulna be 1 év után)

    És az iOS-en meg egyetlen kattintás kikapcsolni, hogy az akku degradálásával arányosan lassuljon a mobil. nekem 2 éves most az iPhone-om, és semmi lassulást nem érzékelek, pedig be van kapcsolva ez a korlátozás, és 93% az akku állapota. A HTC-mnek ennyi idősen 77% körül volt, de ahhoz is buta az OS, hogy ezt gyárilag kiírassa, erre is vadászni kellett egy appot külön. :U

    Nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez lenne az a felhasználói élmény, amit annyira magasztalni kéne...

    „Az alkalmazások RAM éhsége sem igaz, nem csak béna programozók vannak.”

    Ja oké. És ez rajtam hogy segít egy olyan világban, ahol lassan minden szolgáltatás egyre zártabb, és semmihez nincs alternatív kliens app?
    És egyáltalán nem az OS dolga lenne gátat szabni az egyes appoknak, hogy azok ne nőhessenek rá a rendszer fejére, ezzel pedig az egész rendszert belassítva?? :U

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz laci1892 #54 üzenetére

    Ezekkel én is egyetértek.
    Az Apple környezettudatosságát pl erősen csorbítja az a tény, hogy teljesen mindegy, hogy akár 6-8 évig is faszán lehetne használni, ha rengeteg user 1 év elteltével veszi az újat, pedig jó eséllyel semmi szüksége nem lenne rá.
    Az Androidnál szintén nem lenne szükség ekkora kapacitásra, ha normálisan lenne megírva az a nyamvadt OS, és egész egyszerűen limitálná az appok erőforrás-igényét. Az egyszerűen nonszensz, hogy az appok lényegében szabadon gazdálkodhatnak az erőforrásokkal, és persze mivel minden szolgáltatás megköveteli a saját appját, így egy mai mobilon minimum 100 app van, aminek legalább a negyede folyton megy a háttérben, mert rettenetesen fontosak az azonnali értesítések, telemetria, meg ki tudja még, mi.

    Ezzel együtt én várom azt a keynote-ot, ahol az Apple azzal a szöveggel jelentené be az új iPhone-t, hogy az már most is az emberek zsebében van, mert egész egyszerűen annyira fejlett a meglévő, hogy értelmetlen évente frissíteni, szóval örüljön mindenki a mobiljának, és viszlát jövőre. ;] - Persze rettenetesen idealista vagyok, de akár simán megléphetné az Apple, mert ha 2-3 évig szart se fejlesztenének, akkor sem tudná a konkurencia maradéktalanul behozni a lemaradásukat, de ha be is tudnák, ez már az a teljesítményszint, aminek már szinte semmi értelme nincs az átlag userre nézve.
    Mármint oké, ott az A15, brutál erős, tök jó. És ki az, akinek arra valóban szüksége van? A nyolcadával tök jól el lenne a legtöbb ember, akinek ilyen mobilja van, egyrészt mert nem csinál semmi olyat a mobilján, ami okvetlen indokolna ekkora számítási kapacitást, másrészt az OS maga is annyira jó, hogy egy iPhone 8 is simán hozza azt a sebességet, mint amit a mai Androidos flagshipek, ha a UI általános sebességéről van szó, maximum a 3D renderelésben lehet rosszabb, de az meg kit érdekel?

    Nekem iPhone 8-am van lassan két éve, és konkrétan ez az első olyan mobilom, hogy ennyi idő után sem érzem meg rajta az idő múlását, egyszerűen nem találok okot a cserére, mert mindene rendben van. Eddig nálam kb fél, max 1 év volt az az időszak, amíg egy mobilt elviseltem, utána mindig már kerestem az újat, hogy mire kéne lecserélni azt, ami van.

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Gabesz84 #59 üzenetére

    Igen, hallottam már róluk.
    Az iPhone 6s a Nexus 5X-szel egyidős.
    Mit tippelsz, melyik kapta meg előbb az idei OS frissítést? :P

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz raveinT #63 üzenetére

    mondjuk nem mintha ez az Androidnál ne lenne meg ugyanígy.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz raveinT #65 üzenetére

    azért az a 2 év OS / 3 év security elég sovány, pláne, hogy Android One. Annak nem az lenne a lényege, hogy „tiszta” Android, és könnyen lehet rá frissítéseket tolni?
    Nekem eddig minden Android mobilom csalódás volt, és nem a hardver miatt, hanem egyszerűen fos volt rá a szoftver. Ezt adott esetben orvosolni tudta az, ha feltoltam egy LineageOS-t, de az meg fájdalmasan fapados, hiszen a proprietary Google szarok nincsenek benne, így marad mindenből a jóval butább open source verzió, amit lehet egyesével lecserélni, ha találsz rájuk valamit a Store-ban. De mondjuk a kamera firmware-je biztos, hogy mérföldekkel szarabb lesz, szóval azt is lehet hackelni rá, meg lehet vele mókázni, ha valakinek ehhez van gusztusa.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Fall-N #69 üzenetére

    Úgy jön az iOS és az Apple, hogy ők képesek hosszútávú szoftveres supportot adni, és így időtálloság terén ők az egyedüliek, akik szóba jöhetnek a Fairphone mellett.
    Emellett évekkel ezelőtt a Greenpeace a második legzöldebb mobilgyártónak hozta ki az Apple-t, a Fairphone után. Az összes többi rosszabbul teljesít, különösen a kínai gyártók, mivel ott sokkal lazábbak a környezetvédelmi előírások, míg az önszorgalmuk meg kb 0.

    A hitvitát nem értem, honnan keverted ide. Az, hogy mi meddig kap frissítéseket, illetve hogy az eredeti megjelenési dátumhoz képest milyen késéssel, az tényszerű adat, nem pedig hit kérdése.
    Az, hogy mennyi CO2 kibocsátással jár valami legyártása, szintén tényszerű adat.
    Az, hogy egy gyártó mennyire transzparens úgy általában a környezetterhelésével kapcsolatban, vagy hogy hogyan törekszik ennek mérséklésére, szintén tényszerű adat, nem hit kérdése.

    A fene nagy szabadság, amit az Android nyújt, véleményed szerint viszont már sokkal érdekesebb dolog, mert ez így semmi konkrétat nem tartalmaz, ellenben népszerű közhely, és ezzel, mint ilyennel, nem igazán tudok mit kezdeni. Miben korlátozza az iOS a szabadságodat?

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák