Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz Szatyor95 #7 üzenetére

    Milyen támogatásra, mi/ki részéről?
    Az MTK teljesen rendben van, tavalyi (bő másfél éves) telefonokra is létezik 4.4-es Android, csak a gyártón múlik.

    (#8) wwenigma:

    Eddig jól ment az MTK részéről, vagy szerinted egyes gyártóknak kiszelektálták a jó GPS-es SoC-okat, míg a többi kapta a rosszat?
    Mert azért egyes gyártóknál nem hallani érdemi GPS problémát.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz vicze #17 üzenetére

    A 4.3 valóban kimaradt, de a 4.4 nem több éves rendszer, nem mondanám, hogy lemaradt e tekintetben.
    Ráadásul úgy mondod, mintha a 4.3 megváltotta volna a világot, talán nem is véletlen, hogy kihagyták :)

    Ahogy megnézem, nemhogy az elmúlt két évben, de most is a JB vezet, azon belül is 4.1-4.2. Ezek szerint az is működik:)

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz Szatyor95 #23 üzenetére

    A 4.3-t nem ismerem, de oka lehet, hogy érdemben nem terjedt el, ezt a verziót valamiért nagyon, de nagyon kevesen hiányolták. A következő, a 4.4 pedig már jó ideje elérhető és bizony régebbi készülékekre is elérhető, ami bizony korrekt részükről (6589/6582-esre egyaránt, holott az előző bizony nem mai SoC).
    Nyilván kinek mi az igénye lehet egy kis rétegnek ez sem megfelelő, neki Nexus kell. Amíg Qualcomos telefonjaim voltak ott is csak hitegetések, csúszások voltak, vagy kijelentették, nem is lesz előrelépés, pedig egyik telefonom sem használtam bő egy évnél tovább és újonnan vásároltam mindegyiket.
    Egyáltalán nem érzem, hogy az MTK inkorrekt lenne...sőt!

    A ROM kérdés más téma szerintem, az már inkább attól függ mennyire terjedt el.

    (#24) wwenigma :
    Ilyen mélységben megint megtévesztő, hogy valaki azt írja nem jó, mert a hétköznapokban a minőségi telefongyártók készülékei szerintem jók (MTK SoC-cal), azt is mondhatnám minden igényemet kielégíti, de épp ez a lényeg, kinek mik az igényeik. Ahogy olvasgattam a fórumokat úgy érzem a minőségi gyártók MTK SoC-cal is ki tudják elégíteni az igények döntő többségét, mondhatni majdnem mindenkiét (és nem lutri, hogy vagy működik, vagy nem, minden egyes készüléke jól használható navigálásra, MTK SoC-cal). De marad egy kis réteg, akiknek csak professzionális készülék megfelelő.

  • citkar

    addikt

    válasz vicze #32 üzenetére

    Szóval a MediaTek uralja a világ telefonjainak nagy részét s miatta van 8.5% 4.3-as Android :)

    "Felső kategóriás készülékek mindegyike megkapta"
    Eddig nem foglalkoztak felső kategóriával, jó hogy nem asztalterítőhöz hasonlítod :P

    "full zárt forráskóddal dogoztak"
    Ami jól is működött, a 4.2-es Android nagyon is jól sikerült, ennél fogva érdemi hátrányát nem is éreztem.

    "Qualcommnál amihez van support ahhoz egyből elérhető minden kb. a Droid verzió megjelenése napján!"
    Épp ez az, amikor neves gyártók Qualcomos készülékeihez sem jelent meg frissebb elérhető Android (amely készüléket Magyarországon vettem újonnan és nem évekig használtam), akkor miről is beszélünk, nincs támogatásuk, Qualcom ide vagy oda.

    Van egy kis réteg, amit gyorsan frissítenek, ha ez kell valakinek, vegyen Nexust. De azt te sem gondolhatod, hogy a világ telefonjai több, mint 50%-a Mediatekes készülék és csupán 17% Qualcomos (mert ennyit tesz ki a 4.3-as és a 4.4-es droid összesen).

  • citkar

    addikt

    válasz vicze #35 üzenetére

    Szóval nem az MTK a(z egyetlen) ludas, abban, hogy a mai napig ilyen kevés friss droid van (merthogy nem kínai piaci felmérés volt), hanem valamelyik más nagy-nagy SoC gyártó is. Amiből nekem az jön le, az alsó és középkategóriában nincs is olyan nagy különbség közöttük támogatás tekintetében.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz vicze #40 üzenetére

    Én korábban Samsung és Sony Ericsson készüléket használtam alsó-közép kategóriában és nem voltam elragadtatva a támogatottságtól. Neves gyártóktól, Qualcom SoC-cal, új készülék esetében. Most meg valaki 6589-es, másfél éves telefonjára is kijött 4.4-es droid.

    Főleg, különösen, hogy akkoriban volt, amikor 2.3-ról kellett volna 4.x-re váltani, ami sokkal, de sokkal nagyobb horderejű változás volt, mint 4.2-ről, 4.3-ra.
    A mostani telefonom 4.2-es droidja valóban régi, de a mai napig nem érzem hátrányát.
    És mivel a készülékem is másfél éves (más okom nincs cserélni, csak változatosságra vágyom), keresgélem a következőt, ami pedig szintén MTK-s lesz (főleg az ára és a dual sim miatt), azok már sokan 4.4-gyel jönnek (különös tekintettel a középkategória, ha mondhatom annak a 6592-t, amiket épp nézek).

    Összességében azt tudom mondani, engem nem zavart, hogy az elmúlt másfél évben 4.2-es droidot "kellett" használnom és csak most fogok 4.4-re váltani. Mindemellett nem is hallottam (bár nem is kerestem), hogy az MTK beígérte volna a 4.3-t...és nem is hiányolták annyian, mint a 4.x-re való váltást 2.3-ról.

    Illetve, ha valaki ezen rugózik, hogy azonnal a legfrissebb droidot akarja használni (vagy csak neki kell és kész) az más kategóriában keresgéljen, mint amik eddig az MTK-s telefonokhoz hasonlíthatóak voltak (mert ebben a Qualcomos készülékek sem nyűgöztek le, akár a SoC, akár a készülék gyártói a hibásak), vegyen Nexust vagy más csúcskategóriát, ahol garantálják ezt.

    Az más kérdés, ha az MTK a csúcskategóriába be akar törni (mert ezt sugallja a fejlesztéseik iránya), érdemi szeletet ki akar abból vágni, ott valóban elvárható a korán frissíthető droid.

    [ Szerkesztve ]

  • citkar

    addikt

    válasz vicze #42 üzenetére

    "3hónappal ezelőtt csak ígérgetve volt MTK által a 4.4 "
    És ki is jött. Közel három hónapja.

    "4.4 miért hiányozna?"
    Nem is hiányolom, de már ezzel jönnek az MTK telefonok jelentős része, nincs mit tenni, "túl jó" a támogatás.

    "Qualcomos készülékek sem nyűgöztek le"
    Support (mert hát erről beszéltünk) és nem a sebesség tekintetében. Ne keverd kérlek a teljesítményt és a támogatást.

  • citkar

    addikt

    válasz vicze #44 üzenetére

    Ha más gyártó ennyit csúszott volna, nem panaszkodtam volna az előző telefonjaimmal kapcsolatban. Ez egyáltalán különleges vagy borzasztó.
    Ja...valaki egyáltalán kijelentette, nem is lesz frissítés. Persze, nem csak a Qualcom kell hozzá...de előrébb sem vitt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák